Технології
Українсько-американський стартап ADAM, що друкує на 3D-принтері кістки, увійшов до ТОП-5 кращих у світі
Українсько-американський стартап ADAM, що винайшов друк кісток на 3D-принтері, увійшов до ТОП-5 серед 1700 світових конкурентів.
Про це пише dev.ua з посиланням на сайт дослідницької платформи StartUs Insights.
У дослідженні зібрали 1704 стартапів із 3D–друку. Їх відібрали на основі таких критеріїв: рік заснування, місце розташування, залучене фінансування.
ADAM описують як «американський стартап, який забезпечує 3D-біодрук для ортопедичної та пластичної хірургії». Дата заснування — 2018 рік, залучені кошти — $469 000, місце розташування — Фармінгтон, США.
Стартап використовує біополімери та біокераміку для друку людських тканин, насамперед кісткової, а також пропонує інші послуги, такі як розробка програмного забезпечення та обладнання для хірургічної допомоги.
Читайте також: Українці винайшли пристрій, що економить пальне та зменшує вуглецевий слід автівки. Ось, як це працює
Компанія розробляє 3D-моделі імплантатів, безпосередньо завантажуючи медичні дані пацієнта, такі як магнітно-резонансна томографія (МРТ) та комп’ютерна томографія (КТ) на власну платформу. Отриману 3D-модель друкують за допомогою 3D-принтерів або в лабораторії стартапу, або на сайті замовника.
Українське коріння ADAM
Компанія ADAM має українське коріння. Це робота одеського стартапу Kwambio, що займається 3D-друком керамічних та металевих виробів. Співзасновник Kwambio Володимир Усов та його партнер Денис Гурак взялися за розробку технології 3D-друку кісткових трансплантатів, а пізніше й інших органів, судин, виготовлених із керамічного біоскла та модифікованого біополімеру. Перші інвестиції в нього становили $500 тис. На сьогодні Денис Гурак проживає у США та займається розвитком компанії. При цьому стартап ADAM має офіс в Одесі.
Нагадаємо, розробники створили зручну українську CRM-систему.
Фото: startus-insights.com; adambioprinting.com.
Технології
Як працюватиме реєстр?
- ім’я та опис тварини;
- інформацію про вакцинацію та стерилізацію;
- контакти власників.
Етапи запуску
- Авторизація ветеринарів та клінік. Уже стартував перший етап: ветеринари подають заявки до Держпродспоживслужби для реєстрації в системі.
- Реєстрація тварин. Початок другого етапу планується на початок 2025 року.
Чому це важливо?
- відстежувати чисельність домашніх тварин;
- збирати дані про стан їхнього здоров’я та вакцинації;
- забезпечити кращий контроль над епідеміологічною ситуацією.
Коментарі
Технології
Що відомо:
- з червня 2023 року в Україні запрацював Єдиний реєстр зброї, а також електронний кабінет власника. Ці сервіси значно спростили процес подачі документів;
- нова функція в «Дії» стане ще одним кроком у цифровізації послуг МВС.
Коментарі