Технології
Розробники створили зручну українську CRM-систему (ВІДЕО)
Вони полегшили життя тисячам підприємців. Створили зручну українську CRM-систему.
Раніше у бізнесменів не було вибору – всі користувались російською програмою. А з Wlaunch спокійно працюєш і не хвилюєшся, що підтримуєш окупанта.
Усе просто – реєструєш свій бізнес у системі і забуваєш про блокнот, а клієнти самі записуються в електронному календарі. Компанія Wlaunch почала розробляти перші продукти 8 років тому.
«Засновники-програмісти згуртувались навколо ідеї, що ми не дуже любимо приходити і чекати в черзі. Банально у перукарні. І ми почали дивитися зі сторони клієнта. Що потрібно зробити, щоб було швидше і зручніше виконувати повсякденні справи», – Олександр Дмуховський, директор компанії Wlaunch.
Вони створили систему, яка полегшує комунікацію між клієнтом і підприємцем. Й автоматизують більше ніж 70 сфер діяльності.
Читайте також: «Виробництво почали з сараю й 170$». Як ветеран із Харкова знайомить світ з українськими ножами та новим видом спорту
Це Сергій Панков. Він ветеран і майстер перманентного макіяжу. У якості експерименту вже 2 місяці користується цією CRM-системою.
«Після того, як почалась власна практика зіштовхнувся з такою проблемою – люди дзвонили мені напряму. Писали мені. І треба було всіх контролювати. І такі випадки були не рідкісні, що губилися просто клієнти. Я не можу зараз найняти собі помічника живого, то електронний помічник це дуже зручна така річ. Якщо брати направлення бьюті індустрії, то це дуже зручно. Неймовірно класно. Прописати можна, мабуть, все. Навіть по кожному клієнту можна маленьку карточку завести», – Сергій Панков, майстер перманентного макіяжу.
А ще хлопці з Wlaunch створили окремі мобільні додатки для підприємців.
«У нас є два типових продукти це базова ліцензія і розширена ліцензія» – Олександр Дмуховський, директор компанії Wlaunch.
Читайте також: «Повна банка» Карпат і любові. Як молода пара створила «банківську справу» з варенням та екологічною місією
Базова це все-таки, спрощена версія системи для нових компаній. Вона містить лише ключові особливості і надає хороший початковий функціонал.
Надалі є розширена ліцензія, яка фактично покликана автоматизувати все: від онлайн-оплати і до опитуваннями до і після візиту.
«Ми щиро хочемо, аби українських програм ставало дедалі більше. Можу сказати однозначно – якщо більше подібних продуктів буде, саме українського виробництва», – Сергій Панков, майстер перманентного макіяжу.
То це буде добре для людей і для країни. Тільки власний інтелектуальний продукт.
Нагадаємо, на Полтавщині презентували додаток віртуальної реальності з історією села.
Технології

Компанія DONS з України посіла третє місце на міжнародному конкурсі NATO Innovation Challenge 2025-II, присвяченому боротьбі з FPV-дронами на оптоволокні. Разом із двома компаніями з США, українці отримали можливість доопрацювати свої розробки у співпраці з профільними структурами НАТО.
Про це повідомили в Міноборони.
Фінал хакатону відбувся в естонському Таллінні. Участь узяли 11 команд з восьми країн: України, Данії, Італії, Канади, Литви, Польщі, США та Франції. Журі складалося з експертів Міністерства оборони України, ЗСУ, НАТО та спільного центру JATEC.
Читайте також: У Львові розпочали підготовку пілотів БпЛА для перехоплення ворожих дронів, зокрема «Шахедів»
«Участь українських компаній в інноваційних хакатонах НАТО є критично важливою для прискорення розвитку мілтеку, оскільки це дозволяє синхронізувати наші технічні вимоги зі стандартами Альянсу. Через платформу JATEC ми не лише інтегруємо бойовий досвід у масштабовані рішення, але й забезпечуємо сумісність засобів для досягнення домінування на полі бою»,— зазначив заступник міністра оборони України Валерій Чуркін.
Цього року конкурс побив рекорд — надійшло 162 технічні пропозиції, з них 42 подали українські команди. Захід організували JATEC у партнерстві з НАТО ACT та CCDCOE.
Нагадаємо, що в ЗСУ допустили до експлуатації FPV-дрон «Світловод» з оптоволоконним керуванням.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Михайла Федорова
Технології

Команда Сумського державного університету зацифрувала близько 15 архітектурних об’єктів, пошкоджених унаслідок російських обстрілів. Цифрові моделі пам’яток стануть основою для подальшої реконструкції.
Про це повідомили в «Суспільне Суми».
Проєкт реалізують у межах науково-дослідної роботи «Наукові основи віртуальної реконструкції знищених об’єктів культурної спадщини» у співпраці з Департаментом культури Сумської ОДА. Фахівці фіксують наслідки руйнувань і створюють цифрові копії за допомогою фотограмметрії та безпілотників.
Читайте також: «Історію Аріни» від UNITED24 відібрали для міжнародної премії Favourite Website Awards
На одну модель іде близько місяця роботи. Серед вже зацифрованих об’єктів є і корпус СумДУ, який зазнав прямих влучань. Як зазначають науковці, ці матеріали можуть стати як базою для відновлення, так і доказами руйнувань у міжнародних процесах. Проєкт фінансує Міністерство освіти та науки й триватиме три роки.
Нагадаємо, що Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт «Суспільне Суми»
Технології

Засновник Spotify Даніель Ек інвестує 600 мільйонів євро в німецького виробника дронів Helsing. Саме цей оборонний стартап постачає Україні безпілотники з елементами штучного інтелекту.
Про це пише видання Financial Times.
Інвесткомпанія Prima Materia, яку Даніель створив із Шакілом Ханом, зайшла в Helsing ще у 2021-му. Наразі загальну суму вкладень оцінюють у 1,37 мільярда євро.
Як зазначає Financial Times, крім того, що оборонний стартап постачає безпілотники Україні, компанія має контракти з Британією, Німеччиною та Швецією.
Нагадуємо, що українські дрони покажуть на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій.
Також ми писали, що бійцям Третього легіону вдалося збити FPV-дрон під час руху автомобіля (ВІДЕО).
Фото обкладинки: AFP/Getty Images