Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

ООН запускає програму надання Україні допомоги у фінансуванні роботи з досягнення Цілей сталого розвитку

Опубліковано

Система розвитку ООН в Україні запустила ще одну флагманську ініціативу задля посилення архітектури фінансування Цілей сталого розвитку (ЦСР) в Україні на національному і регіональному рівнях.

Про це повідомляється в прессрелізі організації.

Як зазначається, ініціатива допоможе Уряду покращити стратегічне планування і бюджетування на національному і місцевому рівні, знайти нові джерела фінансування і більш ефективно використовувати ресурс.

В рамках Спільної програми ООН з фінансування ЦСР в Україні будуть розроблені нові рішення з залучення державного і приватного фінансування, а також забезпечено більш ефективне використання наявних ресурсів відповідно до пріоритетів, визначених Урядом України. Спільна програма, в рамках якої буде надано фінансування в розмірі майже 1 млн дол. США, і яка триватиме до липня 2022 року, передбачає тісну співпрацю з Офісом Віце-прем’єр-міністра України, Секретаріатом Кабінету Міністрів і профільними міністерствами з метою оптимізації розподілу ресурсів і знайдення нових джерел фінансування.

Читайте також: ЄС та ПРООН надали дезінфікуюче обладнання для українських рятувальників

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева заявила, що ПРООН відіграватиме роль технічного керівника нової ініціативи, співпрацюючи з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та Європейською економічною комісією ООН.

«Ця нова і цікава спільна програма використовує порівняльні переваги міжвідомчого підходу під загальним керівництвом Офісу Координаторки ООН в Україні.

Опубліковано 4 тижні тому 24.12.2020 Галина Мельник5ПоширеньПоширитиТвіттнутиПідтримати

ООН оголошує грант для підвищення потенціалу місцевих громадських організацій. Про це повідомляє портал Гурт.

“Програма ООН із відновлення та розбудови миру оголошує грантовий конкурс для посилення потенціалу місцевих громадських організацій та та здійснення моніторингу надання сервісів доступу до правосуддя та безпеки на місцевому та обласному рівнях”, – йдеться у повідомленні.

Дедлайн – 5 січня 2021 року.

Конкурс грантів оголошується для неурядових організацій, які здійснюють діяльність на території Донецької та Луганської областей.

Читайте також: ЄС та ПРООН передали моторні човни для рятувальників Донеччини

Вона фінансується Спільним фондом ЦСР ООН, інноваційним інструментом, впровадженим Генеральним секретарем ООН цього року з метою сприяння прогресивним змінам у політиці, які супроводжуватимуться стратегічними інвестиціями, необхідними для прискорення поступу у досягненні ЦСР», – наголосила пані Ґерчева.

Основною метою спільної програми є покращення планування і архітектури фінансування ЦСР в Україні як на національному, так і на децентралізованому, регіональному рівні. В рамках програми основну увагу буде приділено розробці Оцінки фінансування розвитку з метою сприяння визначенню пріоритетів у фінансуванні, орієнтованих на досягнення ЦСР, на національному і регіональному рівні, покращенню стратегічного планування і бюджетування у сфері охорони здоров’я як на рівні усієї країни, так і в регіонах, а також впровадженню і ефективному використанню нових механізмів фінансування ЦСР.

Довідково

ПРООН є провідною агенцією у сфері розвитку в Україні, яка докладає спільних зусиль із іншими агенціями ООН з метою впровадження низки проєктів і програм, зокрема  Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Шляхом розбудови партнерства в Україні з центральними, регіональними і місцевими органами державного управління, громадянським суспільством і приватним сектором ПРООН прагне підтримати зусилля, яких країна докладає з метою подолання бідності, розвитку людського потенціалу, досягнення справедливих результатів, захисту довкілля і просування демократичного врядування.

Фото: TSN.ua

Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі

Економіка

Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури

Опубліковано

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс оголосив про готовність своєї країни допомогти Україні відновити її енергетичну інфраструктуру, передаючи обладнання з тимчасово непрацюючої Вільнюської ТЕС, а також частину обладнання з Ігналінської АЕС та складів енергетичних компаній.

Про це повідомляє LRT.

Деталі допомоги

Повідомляється, що до України також буде відправлено великий трансформатор.

Читати також: Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Згідно з інформацією видання, Вільнюська ТЕЦ не функціонує з 2016 року, але, незважаючи на це, на станції проводиться профілактичне обслуговування та планові випробування. За словами міністра, частину обладнання буде розібрано на запчастини, а частину можна буде використовувати безпосередньо.

“Ми дамо їм все необхідне. У Харкові зруйновано 80% всієї мережі – як теплової, так і електричної – у Харкові. Якщо ми не допоможемо, українці не зможуть відновити мережу та сектор опалення до зими, що буде дуже і дуже складно”, – відзначив Міністр енергетики.

Нагадаємо, що міноборони розповіло про український БПЛА UJ-26 “Бобер”.

Також ми повідомляли, що в Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: