Культура
Українські мистецькі школи отримають 100 фортепіано від німецької компанії
Близько 100 музичних інструментів W. Hoffman передала у Берліні німецька компанія преміального сегмента C. Bechstein Pianoforte AG.
Про це повідомили в Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.
Інструменти отримають мистецькі школи, зокрема Київський державний музичний ліцей імені Миколи Лисенка. Проєкт втілили завдяки підписанню меморандуму про співпрацю між міністерством, ТОВ «ГРАНДПІАНО» та БО «Благодійний фонд Карл Бехштейн».
«Сьогодні, коли життя українських дітей через російську збройну агресію щоденно перебуває під загрозою, реалізація таких ініціатив дозволить молодим музикантам відчути вашу увагу та підтримку. Творче життя в Україні не зупиняється. Діти продовжують відвідувати музичні школи та навчатися грі на різних музичних інструментах, найпопулярнішим серед яких, безперечно, є піаніно», — зазначив очільник МКСК Микола Точицький.
Нагадаємо, що в Києві відкрили виставку викрадених картин із Херсона (ФОТО).
Також ми писали, що в Україні започаткували нове видавництво, що випускатиме книги балканських авторів.
Фото обкладинки: сайт МКСК
Культура
26 січня у книгарні «Сенс» на Хрещатику відкрили благодійну виставку робіт Якова Гніздовського. Експозицію «Дванадцять птахів та інші зникаючі істоти» представили до 110-ї річниці від дня народження художника.
Про це повідомили в Генеральному управлінні розвідки.
Про виставку
Виставку організувала галерея Shum, культурна інституція «МіжВухами» та родина Якова Гніздовського. У межах цієї події триватиме онлайн-аукціон робіт митця. За зібрані кошти придбають спеціалізований транспорт для військових ГУР.
Читайте також: У Києві запровадять загальнонаціональну хвилину мовчання для вшанування загиблих
Як долучитися
Організатори вже почали приймати ставки. Свою пропозицію можна внести до 19:00 2 березня 2025 року за посиланням. Відвідати експозицію можна в книгарні на Хрещатику, 34.
Що відомо про митця
Яків Гніздовський — це видатний український та американський графік, художник, дизайнер та мистецтвознавець, який народився на Тернопільщині у 1915 році. Його картини стали частиною експозицій у США, Європі та Україні. Також його роботи висіли у кабінеті президента США Джона Кеннеді у Білому домі.
Раніше ми писали про те, як київська активістка рятує українську мозаїку.
Фото: фейсбук-сторінка ГУР
Культура
Онлайн-кінотеатр Takflix випустив документальний фільм «Все має жити», що розповідає про життя Анни Куркуріної — триразової чемпіонки світу з паверліфтингу, тренерки для молоді з інвалідністю та активної зоозахисниці. Стрічка доступна для перегляду в Україні з українськими та англійськими субтитрами.
Про це повідомляє Takflix.
Про фільм
Фільм, знятий режисерами Тетяною Дородніциною й Андрієм Литвиненком, є спостереженням за Анною Куркуріною, яка не лише здобула спортивні титули, а й стала відомою своєю благодійною діяльністю. Раніше вона працювала в школі, зоопарку та допомагала притулкам для тварин. У 40 років, змінивши своє життя, вона вирішила стати професійною важкоатлеткою.
З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну Анна організувала гуманітарний центр, продовжуючи допомагати тваринам та людям, зокрема під час рятувальних операцій після підриву Каховської ГЕС.
Читати також: Вийшов тизер фільму «Киснева станція» про дисидента і політика Мустафу Джемілєва
Людяність у часи війни
«Досвід війни розкриває справжні людські якості й оголює людську душу», — кажуть режисери фільму. Вони підкреслюють, що справжня людяність проявляється у ставленні до тих, хто не може подбати про себе.
У 2024 році «Все має жити» отримав Головний приз на конкурсі RIGHTS NOW! на Docudays UA, а також здобув приз глядацьких симпатій. Стрічка була відзначена і на Краківському фестивалі, де отримала приз за продюсування та глядацькі симпатії.
Нагадаємо, що українські мистецькі школи отримають 100 фортепіано від німецької компанії.
Фото: кадр з фільму «Все має жити».
Культура
Харківська художниця Валентина Гук, відома під псевдонімом «Сонце», перетворює уламки розбитого скла на унікальні мозаїки.
Про це повідомляє медіа «Люк».
Як все почалося
Ракета влучила поруч із будинком мисткині. Балкон вибуховою хвилею був сильно пошкоджений, а уламки скла стали основою для першої мозаїки, яку Валентина зберігає вдома, адже вона стала найціннішою для неї. Це була перша, але не остання робота, яка змусила задуматися про великий проєкт.
Мозаїки на вулицях Харкова
З часом ідея переросла в проєкт створення вуличних мозаїк, і Валентина почала консультуватися з друзями, що працювали з подібними матеріалами. Оскільки роботи планувалося розміщувати на вулицях, вони повинні були бути водостійкими. Перша вулична мозаїка з’явилася на вулиці Мироносицькій, а потім — й на інших вулицях міста.
Читати також: Вийшов тизер фільму «Киснева станція» про дисидента і політика Мустафу Джемілєва
Сьогодні художниця активно збирає уламки скла. Друзі та знайомі вже знають, що будь-яке скло, яке залишилося після вибухів, для неї — справжня знахідка.
«Ало, ми тут біля будинку, скла багато, тобі не треба?» — питають її близькі.
Валентина вважає, що її роботи — це «лікуючий акт» для міста. Вона збирає уламки скла, яке розбилося під час обстрілів, і повертає їх на місце у вигляді мистецтва.
«Відчувається дуже цікаво, коли ти взяв уламки і повернув їх додому», — каже художниця.
Серед її робіт є мозаїки, розташовані біля Палацу праці. Всі уламки скла для них зібрані саме в дворах цього будинку.
Мозаїки для фронтових міст
Наразі в Харкові можна побачити чотири роботи Валентини, зокрема на фасаді книгарні Vivat, у кав’ярні Makers в Ізюмі та на інших локаціях. Одна з робіт присвячена пам’яті військового, який загинув. Валентина зізнається, що мріє створити хоча б одну мозаїку для міста, близького до фронту.
Нагадаємо, що українські мистецькі школи отримають 100 фортепіано від німецької компанії.
Фото: медіа «Люк».