Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українська стрічка про жіночу футбольну команду з Маріуполя вийшла онлайн на Takflix

Опубліковано

В онлайн-кінотеатрі Takflix вийшов фільм «Маріупольчанка» про жіночу футбольну команду з Маріуполя. Це частина документального серіалу «Прекрасна гра» про світ жіночого футболу в різних куточках України.

Про це ШоТам повідомили в пресслужбі онлайн-платформи.

Фільм доступний до безкоштовного перегляду мовою оригіналу. Водночас команда Takflix закликає всіх глядачів замість квитків зробити благодійні внески на будь-яку суму на підтримку маріупольських футболісток. Кошти можна надіслати тренерці команди Каріні Кулаковській. Номер картки: 5375414128116869.

Про фільм та команду

«Маріупольчанка» — жіноча футбольна команда з Маріуполя. Капітанка команди Яна Винокурова та тренерка Каріна Кулаковська змогли самоорганізуватись після того, як команду виключили із Вищої Футбольної Ліги за порушення правил керівництвом команди. 

Мета спортсменок під час зйомок епізоду – повернутись у Вищу Лігу самостійно, без колишнього керівництва. Вони знайшли приміщення для тренувань, гроші на реквізит, зарплати та подорожі. «Маріупольчанка» – це історія про жіночу солідарність, співпрацю та взаємодопомогу, які здаються неможливими у світі індустрій і великого капіталу. Режисерка епізоду – Оксана Казьміна. 

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну та облога Маріуполя змусили дівчат втікати з міста. Частина команди вибраласчя на українську територію, частина – за кордон. Деякі футболістки залишаються у Маріуполі.

Читайте також: «Маріуполь, я люблю тебе». Чотири короткометражні фільми про місто-герой

«Кого спромоглася, забрала додому у приватний сектор. Команда зараз розірвана – хтось із нами, зараз якраз відновлюємо їм документи. Частина не мала вибору – вони в Росії, їх вивезли кудись під Новоазовськ. Половина дівчат жили у Маріуполі, зараз їх вивезли до Росії. Що вони там робитимуть – ми не знаємо. Частина залишилася у підвалах. Хтось знаходиться в містах України, хтось поїхав до інших країн – Румунії, Нідерландів. Як такої команди немає. Коли мир прийде, ми обов’язково повернемося», – розповідає капітанка команди Яна Винокурова

Про серіал «Прекрасна гра»

«Прекрасна гра» – це документальний серіал про жіночий футбол, над яким працювали українські режисери. Вони розкривають світ жіночого футболу у різних куточках України від маленького села Кривопілля у Карпатах до прифронтового міста Сєверодонецька. Тільки з однією метою: показати молодих фантастичних жінок.

Нагадаємо, українська письменниця Оксана Забужко отримала польську літературну нагороду Ikar.

Раніше ми повідомляли, що фільм «Маріуполіс» загиблого в Україні литовського режисера вийшов на Takflix.

Фото: кадр з фільму.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі