Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Маріуполь, я люблю тебе». Чотири короткометражні фільми про місто-герой

Опубліковано

Маріуполь – місто-герой, яке вже три тижні перебуває в облозі. Окупанти постійно здійснюють артилерійські обстріли та не пропускають гуманітарні конвої. Маріуполь, який став символом нової української Донецької області, тепер бореться за виживання. Але ми впевнені, місто вистоїть!

Український онлайн-кінотеатр Takflix презентував добірку короткометражних фільмів про місто-герой Маріуполь, які були зняті у 2017-2021 роках. 

50% з продажу квитків Takflix передасть на локальні ініціативи допомоги маріупольцям.

1. Документальна стрічка «Я і Маріуполь» (2017 рік)

«Я вперше побачив море у Маріуполі. Мені здається, у цьому місті є казка. Через 20 років я вирушив на її пошуки».

Режисер стрічки «Я і Маріуполь» Пьотр Армяновський сам родом з Донецька. У 2014 році йому довелось покинути місто через російську окупацію. Багато років він займається темою локальної донбаської ідентичності. Він створює проєкти про втрачений дім, історії людей, пошук нового. Крім того, Армяновський взявся за створення документальних  фільмів.

У фільмі «Я і Маріуполь» режисер розмовляє з маріупольцями. Він намагається знайти саме ту казку у місті, яке він пам’ятає з дитинства. Його стрічки отримували нагороди на Docudays UA, Open Night, Бієнале молодого мистецтва.

2. «Територія пустих вікон» (2020 рік) – про війну та занедбану екологію

«Люди тихо помирають не від осколків і снарядів, але внаслідок стресу» – такий опис до повномасштабного вторгнення РФ мала документальна стрічка «Територія пустих вікон» режисерки з Маріуполя Зої Лактіонової.

Ця стрічка пронизана двома темами – війна та занедбана екологія. Документальний фільм «Територія пустих вікон» про людей, які залишились жити в «сірій зоні». Їх історії режисерка розкриває через інтерв’ю з мамою.

Друга світова війна і завод стають причиною переїзду родини Зої до Маріуполя. Війна з Росією та екологічні наслідки роботи заводу відіграють ключову роль в її подальшому житті.

Читайте також: Десять українських фільмів про війну на Донбасі, які варто переглянути кожному

За фільм «Територія пустих вікон» режисерка Зоя Лактіонова отримала спеціальний приз від кінофестивалю документального кіно у Чехії. Картину відзначили через її поетичність, сміливе дослідження естетичної форми й разом із тим донесення до глядача важливості теми.

3. Документальна історія «Ма» (2016 рік)

Документальна стрічка «Ма» режисерки Марії Стоянової вийшла в прокат у 2017 році. В основі фільму розмова дочки та матері. Мама годує синичок з вікна багатоповерхівки мікрорайону Східний і вирощує айву на дачі під Сартаною. Розказуючи про своє нехитре життя, жінка знімає на «фотік» ролики для дочки, яка живе в Києві і якій часто не додзвонитися. Аби розмова тривала, вона підгодовує свою дорослу дитину казками та шушеребками

«Після того, як я зробила «Ма», мама і дочка стали частіше говорити одна з одною, не тільки про кіно, і зустрічатися, не тільки на показах, такий ось вплив кіно на життя», – розповідає режисерка.

До речі, саме Зоя Лактіонова прийшла була у ролі однієї з героїнь фільму «Ма». Фільм здобув гран-прі конкурсу My Street Films Ukraine 2017. Крім того, стрічка «Ма» отримала низку нагород на міжнародних кінофестивалях.

4. «Діорама» (2018 рік) – про красу та небезпеку замінованого моря

«Життя тече своєю буденною реальністю, але раптом щось невловиме змінює його хід. Все, що залишається — це занурюватись у спогади, в яких все зберігається недоторканно, наче в музеї». Саме такий опис має короткометражний фільм «Діорама» Зої Лактіонової.

Ця стрічка розповідає про красу та небезпеку замінованого моря. У багатьох з нас є теплі спогади з дитинства, які пов’язані з Азовським морем. Але бойові дії та замінування змушують подорослішати та подивитись на море, як на діораму в музеї.

Читайте також: Читати навіть під час війни. 12 видавництв, які пропонують безкоштовні книжки

«Діорама» – це дебютний фільм Зої Лактіонової. У 2018 році режисерка перемогла з ним у  MyStreetFilmsUkraine.

Суспільство

Як у Білозірській громаді повернули за парти понад 600 учнів (ВІДЕО)

Опубліковано

У Білозірській громаді на Черкащині стару шкільну котельню перетворили на безпечне укриття, і тепер понад 600 дітей знову можуть повернутися за парти. Як задля спільної мети у звичайному українському селі об’єдналися батьки, вчителі та сільська рада, дивіться в новому випуску ШоТам!

Однокласники Микола і Дарина бачилися в зумі два роки. А тепер можуть проводити лабораторні дослідження та спілкуватися з учителями офлайн. Адже у Білозірській громаді на Черкащині стару котельню переробили на сучасне укриття.

Дев’ятикласники Микола та Дарина навчалися в одній школі та були хорошими друзями. Але спочатку їх розділив ковід, а потім – повномасштабне вторгнення. 2 роки заняття у дітей проходили онлайн.

“Навчатися дистанційно – це важко, тому що ми ввесь час проводили вдома та не бачили своїх друзів”, – ділиться дев’ятикласник Микола.

Читайте також: Глиняні стіни та сучасна техніка. У Мринській громаді волонтери та місцеві відновили сторічну школу-мазанку

Крім того, дітям було складно самостійно засвоювати нову інформацію. А проводити лабораторні з біології та хімії – просто неможливо.

“І батьки і педагоги розуміли, що два роки дистанційки – це не показник якісної освіти”, – каже директорка школи.

Ходити у місцеву школу діти не могли, бо там не було бомбосховища.

“Ідея мати своє укриття у нас виникла рік тому. Спочатку це була ідея батьків та колективу”, – ділиться директорка.

Місце під укриття знайшли швидко – переобладнали стару котельню. Спочатку батьки прибирали старе вугілля та штукатурили стіни. А коли зрозуміли, що треба залучати професіоналів – звернулися до сільської ради. Там знайшли підрядників і зробили проєкт. А з місцевого бюджету виділили майже 1 000 000 гривень. Тепер Микола і Дарина та понад 600 дітей повернулися у стіни школи.

А на довгий час тривоги для дітей та вчителів є вода та їжа. У громаді вже відкрили 5 укриттів для закладів освіти та культури. Це завдяки злагодженій роботі батьків, вчителів та ОМС.

Нагадаємо, українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу».

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

У Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг: як зареєструватися

Опубліковано

27 квітня у Хмельницьку прикордонники організовують благодійний забіг “Сталевий кордон”. Мета забігу зібрати кошти на придбання портативного радіоелектронного засобу протидії безпілотним апаратам (РЕБ) для підрозділу прикордонників.

Про це повідомляє Хмельницька ОВА.

Забіг розпочнеться о 12:00 на перехресті Старокостянтинівського шосе та вулиці Прибузької, для дорослих дистанція три кілометри, а для дітей 500 метрів.

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Також учасники благодійного забігу отримають медалі у вигляді гільзи з гравіюванням або дрона з гільзою.

“А кожен учасник дитячої категорії отримає стартовий пакет, що містить дитячу медаль та багато приємних сюрпризів!”, – повідомили в ОВА.

Для того, щоби стати учасником забігу необхідно зареєструватися за посиланням.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність.

Фото: Хмельницька ОВА

Читати далі

Суспільство

У застосунку Signal запущено інформативний чат-бот для військовослужбовців та членів їхніх родин

Опубліковано

Створено інформаційний чат-бот у застосунку Signal для військовослужбовців та членів їхніх сімей за номером +380631087206. Наразі цей застосунок працює у тестовому режимі.

Про це повідомляють Сили територіальної оборони ЗСУ.

Чат-бот містить інформацію, яка була зібрана шляхом аналізу діючої нормативно-правової бази командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України, а також аналізу сотень звернень військовослужбовців та їхніх родин.

Читайте також: Як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність?

Крім того, користувачі чат-бота можуть залишити свої повідомлення, які будуть оброблені відповідно до чинного законодавства України, повідомили в командуванні.

Довідково: з 26.02.2022 року в командуванні Сил територіальної оборони ЗСУ успішно функціонує гаряча лінія, яка інформує, консультує та опрацьовує звернення від військовослужбовців та членів їхніх родин. Лінія працює щоденно з 08:00 до 20:00 за номером 0 800 507 028.

Нагадаємо, Україна взяла участь у кібернавчанні НАТО.

Фото: АрміяІнфо

Читати далі