Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Маріуполь, я люблю тебе». Чотири короткометражні фільми про місто-герой

Опубліковано

Маріуполь – місто-герой, яке вже три тижні перебуває в облозі. Окупанти постійно здійснюють артилерійські обстріли та не пропускають гуманітарні конвої. Маріуполь, який став символом нової української Донецької області, тепер бореться за виживання. Але ми впевнені, місто вистоїть!

Український онлайн-кінотеатр Takflix презентував добірку короткометражних фільмів про місто-герой Маріуполь, які були зняті у 2017-2021 роках. 

50% з продажу квитків Takflix передасть на локальні ініціативи допомоги маріупольцям.

1. Документальна стрічка «Я і Маріуполь» (2017 рік)

«Я вперше побачив море у Маріуполі. Мені здається, у цьому місті є казка. Через 20 років я вирушив на її пошуки».

Режисер стрічки «Я і Маріуполь» Пьотр Армяновський сам родом з Донецька. У 2014 році йому довелось покинути місто через російську окупацію. Багато років він займається темою локальної донбаської ідентичності. Він створює проєкти про втрачений дім, історії людей, пошук нового. Крім того, Армяновський взявся за створення документальних  фільмів.

У фільмі «Я і Маріуполь» режисер розмовляє з маріупольцями. Він намагається знайти саме ту казку у місті, яке він пам’ятає з дитинства. Його стрічки отримували нагороди на Docudays UA, Open Night, Бієнале молодого мистецтва.

2. «Територія пустих вікон» (2020 рік) – про війну та занедбану екологію

«Люди тихо помирають не від осколків і снарядів, але внаслідок стресу» – такий опис до повномасштабного вторгнення РФ мала документальна стрічка «Територія пустих вікон» режисерки з Маріуполя Зої Лактіонової.

Ця стрічка пронизана двома темами – війна та занедбана екологія. Документальний фільм «Територія пустих вікон» про людей, які залишились жити в «сірій зоні». Їх історії режисерка розкриває через інтерв’ю з мамою.

Друга світова війна і завод стають причиною переїзду родини Зої до Маріуполя. Війна з Росією та екологічні наслідки роботи заводу відіграють ключову роль в її подальшому житті.

Читайте також: Десять українських фільмів про війну на Донбасі, які варто переглянути кожному

За фільм «Територія пустих вікон» режисерка Зоя Лактіонова отримала спеціальний приз від кінофестивалю документального кіно у Чехії. Картину відзначили через її поетичність, сміливе дослідження естетичної форми й разом із тим донесення до глядача важливості теми.

3. Документальна історія «Ма» (2016 рік)

Документальна стрічка «Ма» режисерки Марії Стоянової вийшла в прокат у 2017 році. В основі фільму розмова дочки та матері. Мама годує синичок з вікна багатоповерхівки мікрорайону Східний і вирощує айву на дачі під Сартаною. Розказуючи про своє нехитре життя, жінка знімає на «фотік» ролики для дочки, яка живе в Києві і якій часто не додзвонитися. Аби розмова тривала, вона підгодовує свою дорослу дитину казками та шушеребками

«Після того, як я зробила «Ма», мама і дочка стали частіше говорити одна з одною, не тільки про кіно, і зустрічатися, не тільки на показах, такий ось вплив кіно на життя», – розповідає режисерка.

До речі, саме Зоя Лактіонова прийшла була у ролі однієї з героїнь фільму «Ма». Фільм здобув гран-прі конкурсу My Street Films Ukraine 2017. Крім того, стрічка «Ма» отримала низку нагород на міжнародних кінофестивалях.

4. «Діорама» (2018 рік) – про красу та небезпеку замінованого моря

«Життя тече своєю буденною реальністю, але раптом щось невловиме змінює його хід. Все, що залишається — це занурюватись у спогади, в яких все зберігається недоторканно, наче в музеї». Саме такий опис має короткометражний фільм «Діорама» Зої Лактіонової.

Ця стрічка розповідає про красу та небезпеку замінованого моря. У багатьох з нас є теплі спогади з дитинства, які пов’язані з Азовським морем. Але бойові дії та замінування змушують подорослішати та подивитись на море, як на діораму в музеї.

Читайте також: Читати навіть під час війни. 12 видавництв, які пропонують безкоштовні книжки

«Діорама» – це дебютний фільм Зої Лактіонової. У 2018 році режисерка перемогла з ним у  MyStreetFilmsUkraine.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі