Суспільство
Українська мисткиня створює паперові макети розбитих росіянами будівель (ВІДЕО)
Українська мисткиня Анастасія Горнічар вигадала особливу терапію, аби хоч трохи полегшити біль від наслідків ворожих обстрілів. Вона створює паперові макети розбитих росіянами будівель.
Історію Анастасії розповідає ШоТам.
Анастасія Горнічар відтворює знакові будівлі в папері, аби кожен охочий міг їх склеїти, тобто умовно відновити.
«Для мене це об’єднання минулого – склей будинок, болісного теперішнього – зроби отвір і майбутнього, з надією, – вклей туди квіти», – каже мисткиня.
Дівчина уже 10 років вигадує декорації для святкових подій і вітрин. А ще створила паперові Батуринську фортецю на Чернігівщині та кам’яниці на площі Ринок у Львові.
На початку російської агресії всі проєкти Насті призупинилися, а вона впала у творчий ступор. Але потім побачила фото зруйнованої Чернігівської бібліотеки і відчула, що мусить вирізати її з паперу. Дівчина виклала макет у соцмережі, і українці з усього світу стали просити й собі такий.
«Отримавши потужний відгук, я вирішила зробити цифрову версію цієї роботи і розіслати на пошту всім бажаючим», – розповідає дівчина.
А далі Настя відтворила біль Драмтеатру в Маріуполі та надію на визволення і відновлення.
Читайте також: Бойківська чи подільська? А може, кримська? Спробуйте вгадати походження вишиванки за орнаментом та кольорами (ТЕСТ)
«Мене вразив той напис навпроти входу: “Діти”. І тому фасад я вирішила робити разом з цією площею, а в місці вибуху разом з квітами вклеїти дитячі малюночки», – згадує мисткиня.
А Київську телевежу змайструвала як заклик до світу пам’ятати про російські злочини.
«Для мене це був символ наших новин, нашої правди, яку в нас хотіли забрати, щоб ми мовчали, і тому замість вибуху там рупори з язиками, які волають на весь світ про правду в Україні», – Настя Горнічар, мисткиня.
Ще в колекції майстрині – Музей Сковороди на Харківщині та Лисичанська гімназія. Будинки Насті замовляють психологи, тому що процес створення має терапевтичний ефект. Кожну роботу потрібно спочатку склеїти, потім розірвати в місцях вибухів і покласти в отвори квіти.
«У своїх відеоінструкціях в момент, коли модель уже зібрана, я пишу, що ви можете зупинится на цьому моменті і не йти далі. Але більшість все таки йде до кінця і ділиться потім зі мною своїми враженнями і тим, що це було цінне переживання», – розповідає Настя.
Настя готує будівлю Краєзнавчого музею в героїчній Охтирці, куди росіяни місяць скидали вакуумні бомби. Вона вірить, що все розбите можна склеїти, а знищене – відбудувати, головне – берегти життя всередині себе.
«Я бажаю вірити нам в Перемогу і щодня питати себе, що я роблю для того, щоб жити в країні своєї мрії?», – Настя Горнічар, мисткиня.
Раніше ми розповідали, як учителька з Чернігівщини під обстрілами написала посібник із української мови.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі