Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українська короткометражка «ГКЧП» стала кращою на фестивалі у Берліні

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Стрічка українська режисера Аркадія Непиталюка «ГКЧП» стала кращим ігровим фільмом на 39-му Міжнародному фестивалі короткометражних фільмів у Берліні.

Про це повідомили в Державному агентстві з питань кіно.

Сюжет стрічки

19 серпня 1991 року. У дитячо-юнацькому таборі поблизу Запоріжжя вирує життя: 14-річний Андрій краде для Іри подарунки, щоб висловити свої почуття, та втікає від міліціонера. Вихователь Тарас закоханий у директорку Галину, але їй зараз не до нього. Завгосп табору і колишній дисидент Петрович приніс новину: у Москві мітинги, а по телевізору ще від ранку крутять «Лебедине озеро».

Зазначається, що за сюжетом фільму, життя зупинилось між минулим та майбутнім, і в цьому часовому вакуумі мешканці табору навіть не уявляють, що країна та їхні долі за три дні ГКЧП зміняться назавжди.

Читайте такожУ кіно не лише чоловіки. «Стрімголов», «Стоп-Земля» та «Співає ІФТКЕ». 12 фільмів від українських режисерок

Головні ролі у стрічці зіграли Ірина Мак («Спіймати Кайдаша», «Номери») і Олег Стефан («Гуцулка Ксеня», «Захар Беркут»).

Короткометражний ігровий фільм «ГКЧП» (міжнародна назва Golden leggings) виробництва Family Production створено за підтримки Держкіно.

Нагадаємо, документальний фільм «20 днів у Маріуполі» став найкасовішим документальним фільмом українського прокату – за перший вікенд прокату стрічка зібрала понад 500 тисяч гривень.

Також ми повідомляли, що українську стрічку «Ля Палісіада» номінували на премію Європейської кіноакадемії.

Фото: Держкіно.

Суспільство

МОН шукає охочих взяти участь пілотному запуску освітнього застосунку «Мрія»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Усі охочі, хто бажає стати учасником пілотного запуску та масштабування освітнього застосунку «Мрія», можуть подавати свої заявки.

Про це повідомили у Міністерстві освіти та науки України.

Щоб подати заявку, потрібно заповнити спеціальну форму.

Проєкт повідомляє про пошук шкіл, освітніх закладів і представників бізнесу, які б воліли взяли участь у пілотному запуску застосунку для учнів, батьків і вчителів «Мрія».

«Мрія» – це застосунок, який сприятиме трансформації української освіти. Його ідея – забезпечити рівний доступ до знань кожному українцю та допомогти мільйонам дітей і дорослих стати тими, ким вони справді хочуть стати.

Читайте також: «Не лише укриття, а й творчий простір для дітей». Як в Гостомельській громаді створили казковий «Будинок гобітів»

Нагадаємо, онлайн-платформа Кембриджського університету Empower для вивчення англійської стала доступною в Україні.

Раніше ми повідомляли, що в Україні запустили ініціативу «Шкільний Урок Волонтерства» з відомими українками: як школі подати заявку.

Фото: mriia.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Вивчення Голодомору в Україні внесуть до курсу історії Канади для 10-го класу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Міністр освіти канадської провінції Онтаріо Стівен Лечче оголосив про внесення теми Голодомору до курсу історії Канади для 10-го класу. Навчання почнеться з вересня 2025 року.

Про це ШоТам повідомили у Канадсько-Українській Фундації.

Зазначається, що це важлива новина для української громади Канади, яка протягом багатьох років працювала над тим, щоб підвищити обізнаність Світу про жорстоку кампанію Йосипа Сталіна проти української ідентичності у 1932-1933 роках.

Канада стала першою країною у світі, яка у 2008 році визнала Голодомор геноцидом українців.

У 2014 році Канадсько-Українська Фундація розробила Національний інформаційний тур про Голодомор, щоб сприяти освіті та підвищенню обізнаності канадців про Голодомор. 

Дивіться відео: Як американка українського походження розповіла світові про Голодомор (ВІДЕО)

«Зростання екстремізму, в тому числі комунізму та марксизму, є прямою загрозою для нашої демократії, соціальної згуртованості та цінностей канадців. Я сповнений рішучості посилити освіту щодо наших спільних цінностей, в тому числі шляхом обов’язкового вивчення жахів переслідування українців під час Голодомору в 10-му класі з історії Канади. Таке навчання допоможе учням ніколи не бути сторонніми спостерігачами таких жахів, зрозуміти небезпеку тоталітаризму та захистити фундаментальні канадські цінності свободи та демократії від комуністичного екстремізму», — заявив Стівен Лечче, міністр освіти під час пресконференції в Школі Святого Димитрія.

Про Мобільний клас Голодомору

Голова правління Канадсько-Української Фундації Віктор Гетманчук подякував Уряду Онтаріо за інвестування $400,000 у підтримку Національного туру з підвищення обізнаності про Голодомор та Мобільного класу з вивчення Голодомору. Це дозволить Мобільному класу подорожувати школами провінції та залучати учнів 6-12 класів до експериментального навчання.

На сьогодні у Мобільному класі Голодомору лекції вже прослухали понад 70 000 осіб по всій Канаді  учні з понад 500 канадських шкіл.

Мобільний клас Голодомору — це унікальне навчальне середовище, яке використовує передові технології для повного занурення та допомоги учням у вивченні Голодомору в цифровому класі на колесах.

Поєднання технологій та інтерактивного контенту, розробленого для цієї програми, визначає абсолютно новий спосіб проведення уроків, що дозволяє фасилітатору та учням активно взаємодіяти один з одним.

Цього року «Мобільний клас Голодомору» подорожував Східною та Західною Канадою, а буквально минулого тижня був в Оттаві, щоб відзначити 90-ті роковини Голодомору на Парламентському пагорбі.

Нагадаємо, Канада виділить кошти на добудову Музею Голодомору.

Раніше ми повідомляли, що Держмистецтв запустило онлайн-проєкт «Голодомор. Історії роду».

Фото: надане ШоТам.

Читати далі

Суспільство

Мінсоцполітики запустило дашборд «гарячих ліній» із запобігання домашньому насиллю

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Міністерство соціальної політики України презентувало новий інструмент, який допоможе вдосконалити протидію домашньому насильству в Україні – йдеться про дашборд «гарячих ліній».

Про це повідомили на фейсбук-сторінці відомства.

Зазначається, що це ще один крок у напрямку покращення безпеки та підтримки тих, хто переживає важкі моменти. На сайті можна знайти інформацію про наявні гарячі лінії в територіальних громадах та регіонах.

«Тепер кожен може легко знайти інформацію про необхідну допомогу та підтримку», — йдеться у повідомленні.

Читайте такожКультура зґвалтування, або Чому ми досі виправдовуємо сексуальні злочини

Ознайомитися з дашбордом «гарячих ліній» можна за лінком.

Нагадаємо, в Україні триває акція «16 днів проти насильства».

Раніше ми повідомляли, що благодійний фонд «Сильні» та «Київський олень» вчать відстоювати особисті кордони у коміксах.

Фото: ioc.gov.ua/analytick_hotCall.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство16 години тому

«Бессарабське вино ще литиметься рікою»: сім’я виноробів з Одещини відновлює стародавні рецепти та виноградники, знищені «совєтами»

Колеги з різних куточків світу — виноградарі, винороби, туроператори — довго вмовляли Ірину Польшакову виїхати...

Суспільство17 години тому

Від підвалу в Миколаєві до виробництва дитячого текстилю в Яремчі: як переселенка відкрила бізнес на новому місці

Колону цивільних, що виїжджали з Миколаєва на початку березня 2022 року, обстрілювала російська артилерія. Тетяна...

Суспільство2 дні тому

Гонорар за першу картину віддала на реабілітацію. Історія художниці з Харкова, яка переїхала на Закарпаття та підтримує військових

В своєму будинку в селі посеред гір Тетяна Самсонова медитує, відкриває черговий збір на потреби...

Суспільство5 днів тому

«У Львові — кава, а в нас — варення з перців і «Курган & Agregat». Як жінка перетворила любов до своєї громади в бренд

«А давайте після свят уже, після Миколая? У нас така запара — 150 листів від...

РЕКЛАМА: