Економіка і бізнес
Українська компанія «Штрафи UA» залучила 450 тис. євро інвестицій
Українська компанія Штрафи UA залучила €450 тис. інвестицій від провідного національного дистриб’ютора FMCG-товарів на ринку України Imperia Holding.
Про це ШоТам повідомили у пресслужбі компанії.
Штрафи UA є розробником проєкту eTOLLs EU — комплексної покупки електронних віньєток для платних доріг одразу по 8 країнах Євросоюзу.
Інвестиції стали можливими завдяки потужному трекшну протягом 7 місяців від старту та дозволили мати реальну поточну оцінку продукту у розмірі €3 млн.
Перемовини з Imperia Holding відбувались близько кварталу та передбачають послідовні кроки у виході на раунд А протягом наступних 6 місяців.
Читайте також: «Я не волонтерка, я просто дружина військового». Історія лікарки з Харківщини, яка під обстрілами возила підгузки дітям та ліки бійцям
«Давно стежили за командою проєкту та відзначили, що із 2016 року Штрафи UA професійно зробили зручний та ефективний сервіс для 2,5 млн водіїв. Разом із командою ми перевірили гіпотези та вони показали разючі результати, згідно з якими ми й прийняли рішення інвестувати. Очікуємо від команди вдосконалення продукту, аналітики та маркетингу з експансією в нові країни та розвитком користувацького досвіду у продукті», — відзначив Айк Товмасян, співвласник та CEO Imperia Holding.
Про стартап
Рішення eTOLLs EU дозволяє отримати оперативну інформацію про платні дороги на шляху водія та уникнути сплати штрафів. Після боротьби з бюрократією та незручностями отримання паперових віньєток на різних заправках для подорожей Європою, команда українських розробників вирішила оцифрувати цей процес.
Тож, в лютому 2023 року команда під лідерством Дениса Дмитрова запустила сервіс eTOLLs EU для всіх хто подорожує країнами ЄС. Згідно з дослідженнями ринку платних доріг, проведеному компанією Roland Berger, ця сфера є однією з тих, що потребують пожвавлення за допомогою цифровізації для покращення мобільності між країнами-членами ЄС.
Читайте також: Ви мріяли про персонального асистента? Знайомтесь, український стартап Nection!
«Штрафи UA» — платіжний національний сервіс є піонером цифровізації перевірки і сплати штрафів ПДР. Спираючись на власний досвід розробки електронних сервісів для водіїв, команда створила новий застосунок для зручної подорожі та придбання цифрових віньєток.
Ця функція корисна не тільки водіям з України, які приїхали до ЄС і не завжди можуть вчасно зорієнтуватись в європейських правилах, але і для самих водіїв ЄС. Адже процес покупки віньєтки в ЄС в кожній країні різний.
Діджитал віньєтки потрібно купувати в кожній країні на спеціальних порталах. Зазвичай у водія процес купівлі електронних віньєток займав мінімум тиждень: було треба знайти постачальника послуг в країні призначення та транзитних країнах, знайти можливість оплатити віньєтку, не завжди це можна зробити онлайн. Як правило в кожній країні послуги надають офіційні сервіси та комерційні. Перевірка сервісу теж займає час. Як наслідок, водії переплачували через незнання всіх нюансів кожної країни. Український стартап надає можливість прокладати маршрути, та обирати найкращий, і сплачувати в один клік всі необхідні дорожні збори.
Читайте також: «В укритті танцюємо під пісню про пса Патрона чи як Венздей Аддамс». Дружина військового з Тернопільщини допомагає дітям пережити війну
Наразі проєкт eTOLLs EU вже обслуговує 80 тисяч водіїв по всій Європі. За пів року зроблено понад 10 тис. транзакцій. У кожному кварталі спостерігається зростання середньої кількості покупок і середнього чека на клієнта.
«У Європі мільярди неоплачених штрафів. І ось чому. За 7 років роботи з мільйонами водіїв ми зрозуміли, що найточніша причина — державні системи надто складні та недружні, вебінтерфейси на рівні 90-х. Держави недоотримують гроші в бюджет, а водії стикаються з блокуваннями рахунків. Нам подобається брати складні системи та робити їх простими. Ми ставимо перед собою мету диджиталізувати процеси та системи для водіїв. Ідеї, до яких ми дійшли: скоротити кількість штрафів за неоплачений проїзд, оцифрувати оплату платних доріг і скоротити цей процес з 20 хвилин до 30 секунд для всієї Європи», — каже співзасновник проєкту Штрафи UA і eTOLLs EU Денис Дмитров.
Про компанію
Офіси компанії знаходяться в Україні, Німеччині та Чехії. Над розвитком сервісу працює розподілена команда в Берліні, Празі, Лісабоні, Києві та інших європейських містах. Компанія планує розширення команд як в Чехії, так і Німеччині. Наразі в Берліні працюють і українці, й німці.
Зараз компанія також перебуває у пошуку великих бізнесів з автопарками задля розвитку співпраці. eTOLLs EU може допомагати співробітникам компаній відстежувати, коли дія віньєток закінчилася, щоб вчасно піклуватися про законне пересування їх водіїв. Також ведеться пошук партнера для запуску спільного пілотного проєкту з інтеграції оплат для вантажних транспортних засобів.
Наразі 50% продажів в eTOLLs EU припадають на водіїв з України. Далі йде Німеччина — 12%, Польща — 4% і Данія, Литва, Швеція, Чехія та Латвія — 3%.
Купити віньєтки можливо для територій 8 країн ЄС: Австрія, Німеччина, Чехія, Угорщина, Словаччина, Словенія, Румунія та Швейцарія.
Довідково
Штрафи UА — це національний сервіс для водіїв України, який працює з 2016 року. Сервіс допомагає перевіряти наявність штрафів за порушення ПДР (патрульні, з камер, за паркування в ряді міст країни) та швидко і легко сплачувати їх, отримувати інформацію про статус оплати та постанови після оплати, купувати електронні поліси автоцивілки та зеленої картки та зручно їх зберігати в додатку (разом з квитанціями про сплату штрафів). Сервіс допомагає водіям не забувати про те, що у них є несплачений штраф і уникати прострочення щодо оплати і, як наслідок, відкриття виконавчого провадження в органах виконавчої служби.
«Штрафи UА» є візіонерами впровадження культури безпечного водіння в Україні. З 2020 році у застосунку працює «Безпечне водіння». Це спеціальна функція, яка оцінює стиль та манеру водіння. Його мета — стимулювати людину за кермом поводитися на дорозі безпечно для себе та навколишніх його учасників дорожнього руху, не порушувати правила ПДР.
Читайте також: «Ми були потрібні людям». Як на Київщині попри окупацію та відключення світла продовжували пекти хліб
eTOLLs EU — це революційне рішення для оформлення квитанцій за платні дороги в країнах ЄС у смартфоні. Оновлена система дозволяє за хвилини отримати перевірку та планування маршруту відпочинку чи ділової поїздки, купити одразу всі потрібні віньєтки, і комфортно пересуватися, не витрачаючи час на покупку офлайн або сплату штрафу за пропущені знаки. Сервіс став драйвером впровадження інноваційних рішень та підвищення мобільності в країнах ЄС. Він допомагає слідкувати і контролювати всі платежі по платних дорогах майже по всім країнам ЄС та надає переваги швидкого та комфортного переміщення між країнами.
Imperia Holding — провідний національний дистриб’ютор FMCG-товарів на ринку України із 1996 року. Компанія об’єднує такі основні департаменти і бізнеси: імпорт і національна дистрибуція товарів, логістика, ритейл і ecommerce, власне виробництво, мерчендайзинг зі 100% покриттям усіх регіонів України за виключенням анексованої Автономної Республіки Крим та окупованих росією територій України. Imperia Holding також працює над розвитком експортних напрямків і за запитом здійснює постачання в будь-які країни світу. Представлена 300+ брендами в FMCG-портфелі та 200+ власними магазинами Drogerie & Beauty.
Нагадаємо, український medtech-стартап DrugCard залучив нові інвестиції від фонду New Nordic Ventures.
Окрім того, український стартап для вивчення мов Preply отримав $70 млн інвестицій на розвиток ШІ-технологій.
Фото: надане ШоТам.
Економіка і бізнес
Шлях до успіху
Розвиток своєї справи в кіно та рекламі
Коментарі
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Коментарі