Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Український виробник зайняв 35% ринку вантажних коліс Євросоюзу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Вантажні вагони Євросоюзу їздять на колесах українського виробництва. Український виробник колісних пар Інтерпайп вже зайняв там 35% всього ринку коліс вантажних вагонів. Зараз підприємство інвестує у нові виробничі лінії та в 2019 році планує вийти на ринок колісних пар для пасажирських вагонів у ЄС. Про це розповів фінансовий директор компанії Денис Морозов.

“Ми є лідерами на ринку коліс для вантажних перевезень. В ЄС наша частка становить близько 35%, максимум буде 50%, більше нам не дадуть зайняти. Тому зараз ми хочемо вийти на ринок коліс для пасажирських вагонів. Для цього необхідне обладнання для сверловки та балансування коліс, і незабаром воно буде встановлено”, – повідомив він.

Попереду – нові ринки

Головні ринки виробника – це Європа, США і Близький Схід. Для того щоб продавати більше коліс на ці напрямки, компанія планує розширити  потужності з механічної обробки коліс. А за рахунок нових продуктів (наприклад, швидкісних, безшумних коліс) фірма націлена на перехід з традиційних ринків на перспективні, де немає колії 1520 мм.

“Цей шлях вимагає великих інвестицій, розробок, але тим він і цікавий, і перспективний з точки зору прибутковості” – сказав директор компанії.

Читайте також: Український виробник поставлятиме до ЄС гірничодобувне обладнання

Окрім того, Інтерпайп інвестує в нові лінії для нарізки різьбових з’єднань і виробництва муфт.

“У наступному році ми очікуємо поставку двох ліній – для нарізки різьбових з’єднань і виробництва муфт, які дозволять нам суттєво збільшити наші можливості в преміальних продуктах. Завдяки їм ми будемо зміцнювати наші позиції як в Україні, так і нарощувати обсяги поставок в США, на Близький Схід і інші ринки”, – кажуть у компанії.

Також нещодавно виробник прийняв рішення про будівництво нового термовідділу. Це великий і інвестиційно ємний проект, який компанія планує анонсувати до кінця цього року.


Суспільство

У застосунку «Київ Цифровий» тепер можна придбати квиток на кільцеву електричку

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Відтепер у міському застосунку «Київ Цифровий» можна придбати QR-квитки на кільцеву електричку.

Про це повідомляє КМДА.

Для того, щоб придбати квиток, необхідно:

  • вибрати сервіс «QR-квитки» – «Кільцева електричка»;
  • вибрати кількість квитків і спосіб оплати;
  • здійснити оплату з банківської картки, Apple Pay або Google Pay;
  • відсканувати QR-квиток на валідаторі при вході на станцію, так само як і в інших видах транспорту.

Читайте також: Місце сили та єднання. Навіщо нам Пантеон Героїв на Аскольдовій могилі

Фото: t.me/kyiv_city_express

Нагадаємо, що QR-квиток на електричку одноденний, тому скористатися ним можна лише в день придбання. Квиток не діє в інших типах громадського транспорту. Вартість квитка – 15 грн.

Раніше ми повідомляли, команда застосунку «Київ Цифровий» запустила платформу «Безпечне небо» для допомоги силам ППО столиці.

Крім того, застосунок «Київ Цифровий» інтегрували з «Дією».

Фото: t.me/KyivCityOfficial

Читати далі

Суспільство

Сто протезів на місяць. У Львові відкривають унікальну протезну майстерню

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Національний реабілітаційний центр «Незламні» запускає першу майстерню протезування, яка за місяць виготовлятиме щонайменше 100 протезів для українців.

Про це повідомили у Львівській міській раді.

Що відомо про майстерню

Площа приміщень нової майстерні – 250 м². Майстерня складається з гіпсової, де виготовлятимуть гіпсові негативи, кімнати з пічками та верстатами, де робитимуть куксоприймачі, а також примірочної і тренувальної кімнати.

Нова майстерня, як і попередня «мобільна лабораторія», що запрацювала у Центрі «Незламні» у вересні, оснащена обладнанням одного з найкращих у світі виробників – німецької компанії Ottobock.

Команда протезної майстерні

У команді центру – вісім фахівців. Це протезисти із багаторічним досвідом роботи та молоді спеціалісти. Серед них Ілля Пилипенко – танкіст, що втратив ногу в бою із окупантами. Захисник лікується у центрі «Незламні». Невдовзі він отримає протез, а потім, пройшовши навчання, допомагатиме іншим протезистам.

Хто допоміг із запуском

Відкрити майстерню протезування вдається завдяки допомозі донорів. Зокрема, бренд Nescafе компанії Nestlе передав 3,5 млн грн для реновації приміщення. Обладнання вдалося придбати завдяки коштам американської організації The Global Jewish 9-1-1 та БФ «Запорука».

Про центр «Незламні»

Національний реабілітаційний центр «Незламні» – це унікальне місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування.

Крім того, у центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних. Проєкт реалізується Першим медичним об’єднанням Львова та Львівською міською радою за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.

Напрямок протезування центр «Незламні» запустив торік, відкривши мобільну майстерню. Її разом з обладнанням та комплектуючими від німецької компанії Ottobock надала Мальтійська служба допомоги. Разом з майстернею центр «Незламні» отримав 200 протезів.

Нагадаємо, у Національному реабілітаційному центрі «Незламні» запустили напрям дитячого протезування. Першим протез отримав син українського захисника.

Також ми повідомляли, що американська гуманітарна організація Direct Relief надає 1 мільйон доларів на придбання реабілітаційного обладнання для центру «Незламні».

Фото: unbroken.org.ua

Читати далі

Суспільство

Ветеран запустив ресторан із пивоварнею та забезпечив роботою переселенців з Маріуполя (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Ветеран російсько-української війни Андрій Сарвіра після служби запустив ресторан із пивоварнею. З початком вторгнення заклад колишнього десантника перетворився на волонтерський хаб, а сьогодні First Wave забезпечує роботою переселенців із Маріуполя.

Про це розповідає ШоТам.

Андрій Сарвіра у 2015 році пішов добровольцем до 81 окремої десантно-штурмової бригади. Чоловік виконував бойові завдання в районах Попасної та Водяного, а після демобілізації здійснив давню мрію – відкрив піцерію. Поступово заклад розширився та перетворився на повноцінний ресторан із власною пивоварнею.

З початком повномасштабного вторгнення проєкт ветерана перетворився на волонтерський хаб. Команда безкоштовно годувала переселенців, військових та всіх, хто опинився в біді. 

Сьогодні ж Андрій наважився на відновлення роботи: аби підтримати економіку України та забезпечити робочими місцями переселенців.

Читайте також: Місце сили та єднання. Навіщо нам Пантеон Героїв на Аскольдовій могилі

«За минулий рік ресторан був і волонтерським хабом, і безкоштовною їдальнею. Нині ми знову запрошуємо гостей на квізи та смачне пиво, щоб підтримати економіку держави та надати робочі місця. Зараз цю славну традицію продовжують переселенці з Маріуполя. Це люди, які намагаються побудувати нове життя», – ділиться засновник First Wave Андрій Сарвіра.

Повернути івентпаб до життя Андрієві допомагає Український ветеранський фонд.

«Завдяки гранту «ВАРТО» ми вже придбали сцену, музичне обладнання та інше. І плануємо найближчим часом докупити обладнання на кухню. Звичайно, раджу всім ветеранам також звертатися і пробуватися в різних грантах, зокрема і у «ВАРТО». Я знаю багатьох людей, у яких це вийшло. Вони розвивають свій бізнес завдяки цим грошам, тому спробувати, звичайно, потрібно», – запевняє Андрій Сарвіра.

Раніше ми писали, що ветеран російсько-української війни Олександр Рубан облаштовує на Одещині унікальний енергонезалежний шелтер, аби військові та переселенці могли дозволити собі орендувати житло біля моря за доступною ціною.

Фото: ШоТам.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство22 години тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство1 день тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...

Суспільство2 дні тому

«Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Ким були ваші прадіди та прабабусі? А якщо зануритися в історію родини ще глибше та...

Суспільство4 дні тому

«Один тренінг з такмеду не навчить вас рятувати життя. А декілька – можуть», – начмед «Госпітальєрів» Дмитро Андрощук

Дев’ять років тому він одним із перших почав рятувати поранених на Майдані студентів. Там він...