Суспільство
Український виробник поставлятиме до ЄС гірничодобувне обладнання
Українська компанія Corum Group поставить обладнання для однієї з провідних польських видобувних компаній – Polska Grupa Gornicza. Це відкриває перед українськими машинобудівниками нові можливості по інтеграції в польський ринок.
Як повідомляє прес-служба компанії, це перший для Corum великий контракт на поставку очисного обладнання на польський ринок. Йдеться про 140 секцій механізованого кріплення для шахти. На місцевих шахтах використовуються аналогічні кріплення польського виробництва, проте в PGG вирішили довірити виготовлення цього складного виду шахтного устаткування саме Corum.
“Цей ринок є для нас одним з найбільш привабливих в світлі реорганізації вугільної галузі Польщі, – зазначають у компанії. – Це – показник високої довіри до роботи нашої компанії. У тендері PGG на поставку 140 секцій механізованого кріплення для шахти Sośnica ми конкурували з трьома провідними польськими машинобудівними компаніями і здобули перемогу, запропонувавши оптимальне співвідношення ціна – якість”.
Чим особлива Polska Grupa Gornicza?
Polska Grupa Gornicza – найбільша гірничодобувна компанія в Європі і найбільший виробник кам’яного вугілля в ЄС. Щорічно PGG видобуває 32 млн тонн сировини, яке йде головним чином для забезпечення потреб енергетичного сектору та роздрібного споживача.
Читайте також: Львівський виробник корму для тварин відкриє завод у ЄС
Гірничодобувні райони шахт Polska Grupa Gornicza розташовані в 42 комунах Сілезького воєводства і 3 комунах Малопольського воєводства.
Площа гірничодобувної діяльності охоплює 603 кв. км, а райони видобутку – 665 кв. км. Промислові ресурси становлять 2 910,8 млн т. У компанії трудяться 43 тис. осіб.
Що варто знати про Corum Group?
Corum Group (Corum, Корум Груп) – українська компанія. Виробник устаткування для гірничодобувної галузі України і світу. Входить у фінансово-промислову групу Систем Кепітал Менеджмент.
Читайте також: Запорізький гелікоптер поповнив флот Берлінської вертолітної служби
Точкою відліку в історії компанії вважається 1889 рік. Тоді був створений перший з чотирьох найстаріших заводів компанії “Донецькгірмаш”, який займався ремонтом і виготовленням найпростішого шахтного устаткування.
Corum – один з найбільших виробників обладнання в галузі гірничої видобутку. Їхня техніка працює на гірничодобувних підприємствах в 15 країнах світу. Може добувати кам’яне вугілля, залізну і нікелеву руди, калійні солі, гіпс, цинк, алмази та інші тверді корисні копалини. Серед покупців – більше 30 найбільших видобувних холдингів, в активі у яких 400 шахт і кар’єрів, фабрики, металургійні та машинобудівні підприємства.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство

Киян запрошують до громадської робочої групи, яка розробить проєкт відновлення Житнього ринку. В ініціативі «Житній буде жити» прагнуть об’єднати містян навколо ідеї відродження пам’ятки Подолу.
Про це редакції повідомили ораганізатори громадської ініціативи.
Громада вирішує, як виглядатиме ринок
Ідеологом ініціативи виступив архітектор Павло Пекер. Він запропонував використати принцип гіпер-демократичної архітектури, у якому громада стає повноцінним замовником проєкту, а архітектор — експертом та фасилітатором процесу.
«У світі вже існує досить багато кейсів, коли громада, а не девелопери, мала вирішальний голос у питанні, та яким має бути той чи інший простір, фактично створюючи ТЗ для архітектурного проєкту. Такі приклади є у Копенгагені, Берліні, Едінбурзі та, навіть, у Івано-Франківську», — розповідає Павло Пекер.
Читайте також: Клопотенко взявся за відновлення Житнього ринку: створює гастрономічний центр Києва. Що з цього вийде? Інтерв’ю з ресторатором
До громадської робочої групи вже долучилися архітектори, урбаністи, історики, фудексперти та жителі Подолу. Також ідею Павла підтримав і Євген Клопотенко, який виступає за збереження Житнього ринку, а фірма цифрових продуктів Formworks на партнерських засадах розробила лендінг проєкту.
За словами Павла, глобальна мета громадської робочої групи — сформувати спільне бачення розвитку Житнього ринку у відкритому діалозі з громадою — на основі реальних потреб мешканців, цінностей простору та майбутнього району.
Зустрічі громадської робочої групи проводитимуть у Києві. У проєкті запланували 4 обговорення. Перша із зустрічей відбудеться 21 червня. Реєструйтеся на зустріч за посиланням.
Раніше ми писали, що в Києві презентували оновлений проєкт Житнього ринку з урахуванням думки містян (ФОТО).
Фото надали орагнізатори ініціативи «Житній буде жити»
Суспільство

Звільнений з полону захисник дізнався, що в нього народився син. Це сталося під час другого етапу обміну пораненими та важкохворими полоненими.
Відео з телефонною розмовою поширив омбудсман Дмитро Лубінець.
У слухавці захисник почув, що його сина назвали Артуром. Військовий повідомив своїй коханій, що вже повернувся в Україну.
«Повернення з полону стало для Захисника подвійною радістю — на нього чекала не лише довгоочікувана свобода, а й новина про народження сина Артура. Життя перемагає», — прокоментував омбудсман.
Фото обкладинки: скриншот з відео омбудсмана Дмитра Лубінця
Суспільство

У Малині на Житомирщині розробили проєкт відновлення центральної площі. У березні 2022 року внаслідок влучання авіаційної бомби її було пошкоджено та частково зруйновано.
Про це повідомили в організації «U-LEAD з Європою».
Відремонтують та покращать
Малинська громада у співпраці з «U-LEAD з Європою» розробила проєкт, у якому площу Соборну відновлять та зроблять зручнішою для містян.
Планують не лише реконструкцію, а й:
- зміну організації дорожнього руху у бік пріоритетності пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту;
- збільшити в 5 разів озеленення;
- облаштувати паркомісця, у тому числі, для осіб з інвалідністю;
- відновити та покращити вуличне освітлення.
Читайте також: Київські студенти презентували концепцію відновлення річки Либідь
Про Соборну
Соборну оточують вулиці з інтенсивним рухом як транспорту, так і пішоходів, тут є і велосипедний рух. Через центральну площу проходять усі маршрути міського громадського транспорту, а також проміські та міжміські маршрути. Активними користувачами площа є не тільки мешканці міста Малина, чисельністю — 27 тис. особи, а ще додатково 7,5 тис. осіб населення громади.

Нагадуємо, що в Києві створили мобільну копію мозаїки Алли Горської. Панно повезуть в турне.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «U-LEAD з Європою»