

Технології
Український туристичний додаток запускає індивідуальні маршрути Києвом
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В українському туристичному додатку WalQlike з’явилися інтерактивні маршрути Києвом, які підлаштовуються під інтереси користувача. Про це повідомляє “Наш Київ”.
Як це працює?
WalQlike створює маршрути екскурсій туристичними містами на основі наданої користувачем інформації про те, скільки у нього є часу, і що саме йому цікаво. Однак, додаток показує не весь маршрут відразу, а відкриває кожен пункт після проходження попереднього. Крім того, при проходженні екскурсії потрібно відгадувати загадки.
Основна ідея програми – в індивідуальному підході до подорожей. Наприклад, якщо вам подобається архітектура – ви вибираєте теми, пов’язані з визначними пам’ятками міста. А якщо цікавить містика – тоді для вас підберуть місця, наповнені легендами та міфами.
Які є маршрути?
Додаток з минулого року вже працює у Львові, а з травня 2019 активно розвивався і в Києві за підтримки Українського культурного фонду. За цей час було створено кілька тематичних маршрутів, серед яких «Історії сивого Подолу», «Загадки від архітектора Городецького», «Київ сімейний» та інші.
Маршрути складають професійні гіди і квест-мейкери з досвідом організації ігрових екскурсій. База з готовими екскурсіями постійно поповнюється – зараз в столиці налічується 10 маршрутів. В кінці жовтня автори проекту обіцяють включити алгоритм, який буде вести користувача унікальним маршрутом, складеним додатком в режимі реального часу.
Читайте також: Made in Ukraine: 8 додатків від українських розробників
За словами розробників програми, головна ідея проєкту – це прогулянка маршрутом, який змінюється для кожного користувача за його інтересами.
Презентують для всіх
Новий функціонал стане доступний після його презентації на Туристичному нетворкінгу, який відбудеться 26 жовтня в 17:00 в креативному просторі Izone (вул. Набережно-Лугова, 8).
Організатори запрошують всіх: любителів і організаторів подорожей, дослідників міста і тих, хто в цьому вже експерт. Ідея полягає у створенні середовища однодумців, де всі зможуть познайомитися, поділитися ідеями, обговорити свої проєкти і відкриття.
Завантажити та спробувати безкоштовний додаток можна тут: iOS і Android.

Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Турецький БПЛА Akinci, створений компанією Baykar Makina, на якому встановлено двигун українського виробництва, встановив новий рекорд висоти.
Про це повідомив технічний директор Baykar Makina Сельчук Байрактар у Twitter.
«Akinci знову побив свій національний авіаційний рекорд висоти: 45 118 футів (13 кілометрів 752 метри – ред.)», – йдеться у повідомленні.
Sevdamız kuşun kanadında,
— Selçuk Bayraktar (@Selcuk) June 22, 2022
Hayat sırrının suyunu bulutların zirvesinde ararken.#AKINCI kendine ait olan milli havacılık irtifa rekorunu tekrar kırdı: 45.118 ft#AKINCI broke its own previous record again for an altitude acheived by a native-made aircraft in Türkiye:
45,118 ft. pic.twitter.com/ZhhIZ6riDJ
Попередній рекорд БПЛА Akinci встановив у квітні 2022 року, здійснивши політ на висоті 35 тисяч футів (майже 10,7 кілометрів).
Про Akinci
Як пише Мілітарний, важкий безпілотник Akinci здійснив перший політ у грудні 2019 року та після того розпочались випробувальні польоти його прототипів за різними програмами. Перший серійний безпілотний літальний апарат Akinci здійснив дебютний політ у травні 2021 року.
Розмах крил БПЛА Akinci складає 20 метрів, максимальна злітна вага – 4500 кг. Очікуваний час польоту – до 24 годин. Серед номенклатури озброєння Akinci – керовані ракети та бомби, системи радіоелектроної розвідки та боротьби.
На різних версіях БПЛА Akinci встановлені різні за потужністю двигуни українського виробництва. Зокрема, йдеться про двигуни виробництва ДП «Івченко-прогрес» та АТ «Мотор Січ».
Нагадаємо, контррозвідка СБУ знищила опорний пункт РФ бойовим дроном.
Також ми повідомляли, що українські інженери Станіслав Баранцев та Валентин Матвієнко створили прототип розвідувально-бойового безпілотника «Бучанська пташка».
Фото: Міноборони Туреччини.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Американська комунікаційно-технологічна компанія Zoom надає безкоштовний доступ до своїх сервісів українським університетам та профтехам.
Про це повідомив у телеграмі міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
«Zoom надає безоплатний доступ до своїх сервісів українським університетам та профтехам. Це дуже важливо під час війни, коли все навчання проходить в онлайні. Зараз деякі студенти захищають дипломні роботи в окопах, боронячи державу, а вчителі проводять уроки для школярів просто з бомбосховищ», — повідомив Федоров.
Також міністр зазначив, що технологічні гіганти продовжують підтримувати Україну.
Читайте також: «Нехай гине залізо, а не наші люди». Як українська Аеророзвідка перемагає окупантів у «війні дронів»
Zoom Video Communications — американська комунікаційно-технологічна компанія з штаб-квартирою в Сан-Хосе (Каліфорнія), заснована у 2001 році. Надає послуги віддаленого конференцзв’язку з використанням хмарних обчислень. Zoom пропонує комунікаційне програмне забезпечення, що містить відеоконференції, онлайн-зустрічі, чат і мобільну спільну роботу.
Нагадаємо, на порталі Дія запустили нову послугу для підприємців.
Як ми повідомляли раніше, українцям дозволили безкоштовно здобувати другу профтехосвіту.
Фото: Depositphotos.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські інженери Станіслав Баранцев та Валентин Матвієнко створили прототип розвідувально-бойового безпілотника «Бучанська пташка».
Про це пише DOU.ua.
Прототип безпілотника почали тестувати ще до повномасштабного вторгнення у Бучі, з чим пов’язана його назва.
Винахідники обіцяють, що «Бучанська пташка» зможе залишатися в повітрі на 5 хвилин довше, ніж професійний дрон DJI Inspire 2, тобто приблизно 30-32 хвилини. При цьому ціна буде скромнішою.
«Бучанська пташка» очікується у двох комплектаціях. Для атаки з повітря буде передбачено версію з підвісом для гранатометного боєприпасу ВОГ-25. Також буде доступним варіант для розвідки. Розробники планують використовувати у безпілотника камери із зумом 10x.

Перш ніж переходити до масового виробництва винахідники планують створити три безпілотні літальні апарати та передати їх українським військовим для тестів.
Розробники розповідають, що мають розписану фінансову модель: на перший місяць заплановано виготовлення трьох дронів.
«Ми вже знаємо, куди вони можуть поїхати, якщо задовольнять військових. Спілкуємося з бійцями з передової безпосередньо, які кажуть, що потрібно. Військові наводять приклади своїх задач, і ми модифікуємо дрон з урахуванням їхніх коментарів», — кажуть розробники.

Дрон може сконфігурувати будь-що: маршрути, автопілоти, режими швидкостей, за чим саме спостерігати тощо.
«Питання в тому, куди дрон повертатиметься. Зараз, судячи з коментарів деяких хлопців, окупанти спостерігають, куди саме прямує після завдання дрон, і потім луплять туди, якщо встигають. Це також можна сконфігурувати. Навіть зі стандартним софтом дрон підтримує повністю автоматизовану місію. Йому сказали: ти злітаєш звідси, а сідаєш кудись туди. І він це робить. Тобто хлопці можуть перебувати деінде», — додають українські інженери.
Дивіться відео: 15-річний підліток допоміг накрити колону окупантів на Київщині
Кажуть, що перебувають на на зв’язку з військовими, які безпосередньо є операторами дронів на передовій.
«Це, наприклад, у Миколаївській області 36-та ОБМП, 45-та артилерійська бригада, плюс хлопці під Ізюмом — у них були запити. Найімовірніше, після тестів перші «пташки» вирушать саме до них», — стверджують розробники українських дронів.

Нагадаємо, волонтери передали військовим надсучасний БПЛА-розвідник VECTOR за 7,1 млн грн.
Як ми повідомляли раніше, українська компанія Culver Aviation передала ЗСУ дрони власного виробництва на майже 30 млн грн.
Фото: dou.ua.