Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українські застосунки: 8 додатків від українських розробників

Опубліковано

Сьогодні українська IT-сфера демонструє неймовірні здобутки. Постійно з’являються все нові розробки та автоматизації різних процесів. Пропонуємо вам переглянути цікавими мобільні українські застосунки, які знадобляться вам у повсякденному житті.

Час зайнятись спортом з BetterMe

українські застосунки BetterMe

Якщо щодня відкладаєте заняття спортом “на понеділок”, то саме час завантажити BetterMe. Це цілий комплекс для занять спортом та підтримання здорового способу життя. Сюди входять, зокрема, BetterMe: Weight Loss Workouts (для схуднення), BetterMen: Workout Trainer (тренування і вправи), BetterMe: Calm, Sleep, Meditate (медитація, здоровий сон, контроль емоцій), BetterMe: Yoga (йога), BetterMe: Walking (спортивна ходьба для схуднення) та BetterMe: Weigth Loss Running (біг для схуднення).

Після реєстрації у додатку вам необхідно буде вказати свій зріст, наявну вагу, бажану вагу, переваги у їжі та фізичну форму. На основі всіх цих даних програма підбирає індивідуальні тренування.

BetterMe є безкоштовним, але після введення даних – запросить підписку. До того ж, додаток є англомовним.

Ліки Контроль – база препаратів

застосунок Ліки Контроль

Ця програма дуже корисна, адже є базою зареєстрованих ліків в Україні та інструкції до них. Додаток допомагає перевірити чи входять потрібні вам ліки до Нацпереліку, які препарати є у серії заборонених у продажу, а також містить офіційні інструкції до застосування.

Завдяки програмі ви зможете вберегтися від підробок, адже вона показує, як виглядає справжня упаковка, яке має бути маркування, а також який вигляд має фальсифікат. Завантажити Ліки Контроль можна, як для iOS, так і для Android-пристроїв.

Сортуй разом з “Сортуй”

українські застосунки Сортуй

Давно думаєте про те, як поводитись з відходами? У цьому вам допоможе і позбавить довгих роздумів біля контейнерів додаток Сортуй. Цей еко-додаток визначає тип сміття, розповідає, як підготувати відходи до переробки та знаходить найближчу станцію сортування на інтерактивній карті.

Тут є різні категорії сміття, і програма підказує, куди його можна віддати, чи переробляється він, чи відразу відправиться на звалище. Також Сортуй сповіщатиме вас про новини, щодо збору вторсировини. Зараз додатком можуть користуватись жителі Києва, Харкова, Львова, Миколаєва та ще кількох міст, а завантажити можна як в App Store, так  і Google Play.

RestYou – економить час у кафе

застосунок RestYou

Як часто нам не хочеться витрачати свій час на очікування їжі в закладі. На такий випадок українці створили незамінного помічника для всіх – RestYou.

Тут можна за одну хвилину забронювати столик і одразу зробити замовлення. Понад те, RestYou позбавляє вас необхідності чекати спочатку на готову страву, а потім – на рахунок. Завдяки додатку можна переглянути меню закладу, обрати страви до смаку та оплатити карткою.

RestYou вже співпрацює з понад  200 найпопулярнішими закладами Києва, Незабаром сервіс запрацює також у Львові, Дніпрі, Одесі, Запоріжжі, Рівному, Івано-Франківську, Вінниці та Харкові.

Costless купуйте дешеві продукти

застосунок Costless

Часто ми купуємо продукти в одному магазині, а потім сусідка каже, що у іншому це дешевше. Щоб допомогти користувачеві купувати товар за найбільш вигідною ціною українські розробники створили додаток Costless.

Це сервіс порівняння цін на продукти та інші товари в магазинах України. Також ви можете відсканувати штрих-код товару, дізнатись, скільки він коштуватиме, а також є карта найближчих магазинів та супермаркетів.

Додаток допоможе розібратись, чи вигідну знижку пропонує магазин. Крім того, Costless має свій блог, де можна дізнатись про новинки на ринку. 

АБУК – перша українська аудіокнигарня

застосунок АБУК

Якщо немає часу на читання книг, то на допомогу прийде перша українська аудіокнигарня АБУК. У додатку можна придбати більше 100 книг, начитаних не лише професійними акторами, а й самими авторами.

У каталозі є детективи, бойовики, дитяча література, еротика, зарубіжна література та багато інших жанрів. Аудіокниги переважно українські та українською мовою, проте є і зарубіжні письменники.  Ціна за книгу варіюється від 55 до 135 грн.

Додаток працює і для Android, і для iOS. АБУК має власний плеєр та повністю захищений контент від піратства. Слухати книги можна тільки через додаток, але як онлайн, так і оффлайн. До речі, детальніше про українську аудіокнигарню можна прочитати тут. 

З Playseek самотність позаду

Застосунок Playseek

Playseek – мобільний додаток, що допоможе в один “клік” зібрати друзів, аби побігати у футбол або знайти спаринг-партнера, наприклад, для гри в теніс.

Крім того, сервіс відображує міську спортивну інфраструктуру: стадіони, майданчики, розклад тренувань. Іноді бігати поодинці нудно. Натомість, удвох або компанією займатися спортом завжди веселіше.

У додатку є дві вкладки – події та місця. За вашою геолокацією Playseek знайде найближчі майданчики. Можна підібрати подію за рівнем гравців, вартості майданчика і датою проведення. У додатку, окрім запропонованих, можна створити й власну спортивну подію.

На сьогодні сервіс уже працює в Києві, і безкоштовно доступний на версіях мобільної операційної системи Android та iOS.

Tomato – помічник у новому місті

Застосунок Tomato

Часто ми приїжджаємо у нове місто і не знаємо, куди сходити поїсти. Та і у своєму місті хіба вивчиш всі заклади? Завдяки додатку Tomato ви зможете знайти ресторан чи кафе на будь-який смак. Вводите в пошуку своє місто –  і вуаля – список найближчих, найпопулярніших і найновіших місць перед вами.

Також ви можете вказати бажану кухню, тип закладу, послуги та привід відвідування. Всього каталог додатку нараховує майже 9 тисяч закладів у 56 містах.

До того ж, у додатку постійно з’являють новини про те, куди піти на ці вихідні в тому чи іншому місті. 

Суспільство

Додому повернулися українські захисники, що перебували в полоні з 2022 року

Опубліковано

Ще одну групу важкохворих, тяжкопоранених та захисників, молодших 25 років, звільнили з російського полону. Військові, що повернулися додому пройдуть медогляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також виплати за весь час перебування у неволі.

Про це повідомили в Координаційному центрі з питань поводження з військовополоненими.

В Україну повернулися військовослужбовці Десантно-штурмових військ, Військово-морських сил, Сил тероборони, а також Державної прикордонної служби, Нацгвардії України й Державної спеціальної служби транспорту.

Читайте також: Україна повернула тіла ще 1200 загиблих військових

За даними координаційного штабу, переважна більшість звільнених сьогодні оборонців перебували в неволі з 2022 року. Значна частина з них потрапила в полон під час оборони Маріуполя. Більшість визволених сьогодні захисників — це офіцери. Також частина звільнених — молодші 25 років.

Ці військові воювали на Донецькому, Запорізькому, Луганському, Херсонському, Харківському, Сумському та Курському напрямках.

Координаційний штаб сповістив, що найближчим часом проведуть наступний етап звільнення українських бранців.

Нагадуємо, що боєць 3-ї ОШБр пройшов 200 кілометрів з оточеного Маріуполя та отримав звання Героя України.

Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Читати далі

Суспільство

Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)

Опубліковано

Один із найкращих ортопедів Європи, француз Стефано Романо, вже всьоме приїхав до Львова, щоб допомогти українським захисникам. Упродовж п’яти днів він разом з українськими лікарями проконсультував понад 80 пацієнтів і провів 15 операцій, серед яких — дві надскладні на плечовому сплетенні.

Про це повідомили в реабілітаційному центрі UNBROKEN.

Романо працює в Парижі в одній із провідних приватних клінік та лікує футболістів французького клубу «Парі Сен-Жермен». У Львові він співпрацює з лікарями Лікарні Святого Пантелеймона. Цього разу разом з українськими колегами він виконав унікальні втручання, які допомагають повернути рухливість пораненим.

Один з пацієнтів — 46-річний військовий Юрій Лютий. Він долучився до ЗСУ в перші дні повномасштабного вторгнення та служив у 117-й механізованій бригаді. У січні на Донеччині отримав важке поранення: кілька куль влучили у плече та руку, внаслідок чого пошкодили аксілярний нерв.

Читайте також: «Раз на мільйон випадків»: 11-річному підлітку зі Львівщини видалили рідкісну пухлину

Під час операції хірурги провели нейротизацію — пересадили гілку здорового нерва до пошкодженого. За словами завідувача ортопедії Василя Рокити, це дає шанс на відновлення чутливості й рухливості руки. Зараз Юрій проходить реабілітацію у центрі UNBROKEN. Повну ефективність операції можна буде оцінити лише за рік.

Наступний візит Стефано Романо до Львова запланували за два місяці. Французький фахівець спільно з українськими медиками вже готується до нових операцій.

Нагадаємо, що нобелівський лавреат Кіп Торн та його дружина-нейробіологиня відвідали центр Unbroken (ФОТО).

Фото: сайт UNBROKEN

Читати далі

Суспільство

Який ти донор плазми: герой-рятівник чи віриш у фейки? (ТЕСТ)

Опубліковано

Аби бути супергероєм, не потрібні суперздібності. Достатньо стати донором плазми, адже кожна четверта людина щонайменше раз у житті потребувала чи потребуватиме переливання компонентів крові чи препаратів на їхній основі.

До Всесвітнього дня донора ШоТам разом з компанією Biopharma Plasma, яка першою в Україні почала виготовляти з донорської плазми ліки, що рятують життя, розробили тест. Усього 5 хвилин, і ви виявите, які хибні переконання щодо донації плазми ви маєте та про які бонуси для донорів ще не знаєте.

0%

1. Як проходить донація плазми?

2. Хто може бути донором плазми?

3. Як часто можна здавати плазму?

4. Що таке взагалі ця плазма крові?

5. Чому донорство плазми таке важливе?

6. Чим можна замінити донорську плазму крові при виготовленні ліків?

7. Як плазмаферез впливає на наш організм?

8. Як довго відновлюються наші запаси плазми після донації?

9. З донорської плазми виготовляють препарати, такі як імуноглобуліни та фактори згортання крові. Як гадаєте, чиї життя рятують ці ліки?

10. Чи правда, що за донацію плазми можна отримати грошову компенсацію?

Який ти донор плазми: герой-рятівник чи віриш у фейки? (ТЕСТ)
Новачок у донорстві

Йой, ми виявили у твоїх відповідях чимало шкідливих упереджень! Але головне, що в тебе є бажання дізнатися більше на таку важливу тему, як донорство плазми крові. Можливо, ти раніше зовсім нічого не чув/не чула про донацію компонентів крові або ж це були вигадки чи відверті жахайки на медичні теми, яких, на жаль, вдосталь у мережі. Але тепер ти точно знаєш, що:

— донорство плазми, як і донорство крові, рятує людські життя;

— при донації плазми донор зберігає всі свої червоні кров'яні тільця, а натомість його кров очищується від токсинів;

— донором може стати кожен повнолітній, хто має вагу більше 50 кг, добре самопочуття та бажання рятувати життя;

— аби відновити об’єм плазми, нашому організму знадобиться всього 1-2 доби. Головне пити достатньо чистої води та не забувати споживати білки;

— донори плазми можуть отримати безкоштовні консультації лікаря та пройти медичні скринінги в центрах Biopharma Plasma в різних містах України.

Детальніше про умови тут. Мапа центрів Biopharma Plasma — за посиланням.

Майбутній амбасадор донорства

Ти ще маєш трохи сумнівів: а може, плазма не така потрібна, як кров? Чи дійсно вона когось рятує? Чи справді донація плазми безпечна для донора? Настав час поповнити свою базу знань, аби стати амбасадором донорського руху в Україні! А почати можеш із цієї пам’ятки:

— донорська плазма життєво необхідна тим, хто бореться з онкологією, імунодефіцитом, важкими опіками та пораненнями;

— донорство плазми приносить користь самому донору: під час процедури плазмаферезу його кров очищується від токсинів та «омолоджується»;

— аби відновити задоначений об’єм плазми, нашому організму знадобиться всього лиш 1-2 доби! Головне пити достатньо чистої води та не забувати споживати білки.

Донори плазми можуть отримати безкоштовні консультації лікаря та пройти медичні скринінги в центрах Biopharma Plasma по всій Україні! Детальніше про умови тут. Мапа центрів Biopharma Plasma — за посиланням.

Людина з золотою рукою

Нічого собі, ти знаєш так багато про донорство плазми крові! Схоже, ти вже маєш досвід у цій важливій справі.

Австралієць Джеймс Гаррісон першим увійшов в історію як «Людина з золотою рукою» — за своє життя він пожертвував плазму крові 1 173 рази та врятував життя більш ніж 2 мільйонів новонароджених. Можливо, саме ти підхопиш цю супергеройську місію та станеш новою «Людиною з золотою рукою» та легендою донації з України? Ділися своїми результатами в соцмережах — не для того, аби похвалитися, а щоб твої друзі знали, до кого можуть звернутися по пораду як до досвідченого донора!

Ну а бонусом для них буде мапа центрів Biopharma Plasma, де всі донори можуть отримати тут.

Поділіться своїми результатами:

Фото: Biopharma Plasma

Читати далі