Суспільство
Український театр переміг на фестивалі у Польщі
Український театр “Навпаки” з Ґданська став переможцем фестивалю малих вокально-акторських форм «OFF Północ» у польському Лодзі. Про це повідомляє Наше Слово.
У номінації «найбільша особистість фестивалю» перемогла режисерка театру “Навпаки” Оксана Терефенко.
Із якою виставою виступали?
24 квітня театр виступив з виставою “Cвіт за очі”. Це збірка акторських пісень, яка базується переважно на поезії Тараса Шевченка. Сценографія не випадково пов’язана з ситуацією в Україні, відноситься до подій на Майдані в Києві і набуває іншого виміру з кожною наступною піснею.
Музична казка веде глядача через розповіді людей у різних життєвих ситуаціях, фокусується на емоціях людей незалежно від часу, в якому вони живуть. Дозволяє глядачу бачити в діях героїв власну поведінку, яку часто люди самі не зауважують.
Читайте також: Ветерани АТО організували англомовний театр
Довідково про український театр “Навпаки” в Польщі
Театр “Навпаки” – це один із небагатьох українських молодіжних театрів у Польщі. Перша прем’єра спектаклю «У мальованій скрині» відбулася 1 квітня 2012 року під час шевченківського концерту. На сьогодні в театрі працює 30 осіб. В основі репертуару – твори українських письменників: Тараса Шевченка, Миколи Куліша, Івана Драча, Богдана Бойчука, Мар’яни й Тараса Прохаськів.
Читайте також: Фестиваль українських театрів стартує в Польщі
Режисеркою є Оксана Терефенко, випускниця вокально-акторської студії ім. Данути Бадушкової у Ґдині. Українка зіграла головну роль у фільмі «Олена», який показано на одному з найвідоміших кінофестивалів світу в Каннах у категорії короткометражних фільмів. Також зіграла другопланову роль у стрічці «Сашка», яка отримав гран-прі міжнародного фестивалю короткометражного кіно «Ca’Foscari Short Film Festival» у Венеції.
З початком квітня «Навпаки» відзначав свій сьомий день народження.
Суспільство
Мобільний аптечний пункт запрацював у Макарівській громаді. 10 січня послугами аптеки могли скористатися жителі селища Кодра та сіл Забуяння і Королівка.
Про це повідомив селищний голова Макарова Вадим Токар.
Особливості роботи аптечного пункту
Жителі громади зможуть купити в мобільній аптеці рецептурні та безрецептурні лікарські засоби. Також у пункті працює програма реімбурсації «Доступні ліки».
Ліки в машині зберігають та перевозять із дотриманням температурного режиму. Мобільна аптека працює з терміналом для безготівкового розрахунку.
Замовити препарати, уточнити вартість або дізнатися більше про роботу пункту можна за телефоном: +38 067 117 80 36.
Графік роботи мобільної аптеки можна переглянути за посиланням.
Нагадаємо, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.
Фото обкладинки: телеграм-канал Вадима Токара
Коментарі
Суспільство
Платформу розробило Міністерство соціальної політики разом із Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю. На сайті зібрали всю актуальну інформацію про державну програму протезування.
Про це повідомили у Мінсоцполітики.
Що можна дізнатися на сайті
На платформі розкрили такі теми:
- види засобів реабілітації та як їх отримати;
- можливість отримати компенсацію за самостійно придбаний виріб;
- ремонт та обслуговування.
«Відтепер кожен, хто потребує цієї інформації, може знайти на нашому лендінгу покроковий алгоритм дій, аби скористатися державною програмою протезування. Сподіваємося, ця платформа стане корисним інструментом для усіх, хто потребує підтримки», — зазначила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
За даними міністерства, у 2024 році за державною програмою протези отримали 11,5 тисяч українців, а 4,5 тисячі громадян отримали компенсації за засоби реабілітації, які вони придбали самостійно.
Переглянути інформацію на платформі можна за посиланням. Як вказують у відомстві, платформу регулярно оновлюватимуть та доповнюватимуть відповідно до змін у державній програмі та запитів користувачів.
Раніше ми писали про те, як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові.
Фото обкладинки: Freepik
Коментарі
Суспільство
На поштовому випуску зобразили інсталяцію I`m Fine, яку вперше представили на фестивалі Burning Man у США влітку 2024 року.
Про це повідомили в «Укрпошті».
Медіапроєкт під назвою Ukrainian Witnes започаткував митець Олексій Сай за ініціативи та координації Віталія Дейнеги. Вони створили артоб’єкт із артефактів російсько-української війни, які зібрали на деокупованих територіях:
- прострілених вуличних знаків;
- сонячних панелей;
- супутникових антен;
- знищених знаків із назвами міст;
- розбитих парканів тощо.
Читайте також: Митники передали три старовинні книги львівській бібліотеці (ФОТО)
«Тепер наша болісна й водночас сильна відповідь світу зафіксується й на поштовій марці»‚ — написали в компанії. Загалом «Укрпошта» випустила 500 тисяч поштових наборів.
Нагадаємо, що у столиці виставляли інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).
Також ми писали, що «Укрпошта» оголосила найкращу марку та поштовий набір 2024 року.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Віталія Дейнеги
Коментарі