Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Український безпілотник здійснив рекордний політ

Опубліковано

Безпілотний апарат, що розроблений та серійно виготовляється Авіаційною виробничою компанію «Скаетон», перебував у небі більше доби: 24 години 45 хвилин. І це ще не межа його можливостей, бо після такого рекордного повітряного марафону літак приземлився з достатньо значним запасом палива, повідомляє space.com.ua.

«Це були чергові заводські випробування, які мали на меті підтвердити покращення базових технічних характеристик наших безпілотних комплексів. Ми впоралися з цим завданням і вже можемо говорити про те, що наш комплекс у ході одного польоту цілком спроможний виконувати розвідувальні, спостережні чи інші місії тривалістю у 30 годин», – розповів Микола Топтун, директор ТОВ «Авіаційна виробнича компанія «Скаетон».

Авіаційна виробнича компанія «Скаетон» виготовляє та постачає для Збройних сил України тактичний безпілотний комплекс військового призначення під назвою АCS-3. Цей комплекс буде передано у війська влітку 2019 р. – значно раніше визначеного терміну. Замовникам на зовнішньому ринку компанія «Скаетон» постачає безпілотні авіаційні комплекси під назвою Raybird-3.

Читайте також: Україна й Об’єднані Арабські Емірати планують спільно виробляти безпілотники

Максимальна зльотна вага безпілотного апарату становить 21 кг, маса корисного навантаження – 5 кг. Максимальна дальність польоту – 2500 км. крейсерська швидкість безпілотника становить 120 км/год, максимальна – 160 км/год, що дає можливість швидко відреагувати на подію чи виконувати будь-яку операцію.

У компанії стверджують, що інтегральне поєднання у комплексах «Скаетону» швидкості та тривалості польоту, надійності, захищеності та зручності експлуатації забезпечує перевагу їхньої розробки над конкурентами. При цьому прямих конкурентів за тривалістю польоту при співмірній зльотній масі у БпЛА від компанії «Скаетон» – лише п’ять. Це американський ScanEagle (Insitu), французький Fulmar X (Thales), ізраїльський Bluebird (Aero Systems), португальський Tekever AR3 (Tekever), латвійський Pengiun B (UAV factory). Проте за показником «ефективність-вартість» при виконанні однакової місії перевага буде однозначно на боці української розробки.

Ще до початку служби у війську безпілотні комплекси виробництва компанії «Скаетон» вже виконали низку відповідальних завдань. Так, у жовтні 2018 р. безпілотники АCS-3 на прохання українських військових застосовувались для оперативного моніторингу ситуації у зоні вибуху боєприпасів на складах у м. Ічні Чернігівській області. Тоді безпілотник АCS-3 за дві години зібрав вкрай необхідні дані на площі у 100 кв. км. У 2019 р. також за власні кошти компанія «Скаетон» провела обстеження понад 600 кв. км морських полігонів в інтересах Військово-морських сил України.

Як це було – дивіться на відео.

Коментарі

Технології

«Нова пошта» запускає поштомати нового покоління: зарядки для телефонів, Wi-Fi та антивандальний захист

Опубліковано

Компанія «Нова пошта» анонсувала запуск поштоматів нового покоління, які пропонують набагато більше можливостей, ніж їхні попередники. Вони будуть корисними не лише для отримання посилок, але й стануть в нагоді в ситуаціях, коли потрібен доступ до зарядки або Wi-Fi.

Про це повідомляє «Нова пошта».

Головні особливості нових поштоматів

  • Автономна робота завдяки сонячним панелям:
    Поштомати будуть обладнані сонячними батареями та акумуляторами, що дозволить їм працювати до 16 годин навіть без підключення до зовнішнього живлення.
  • Зарядні пристрої для телефонів:
    Нові поштомати будуть обладнані можливістю заряджати до 12 телефонів одночасно, що буде дуже зручно для людей, які потребують підзарядки своїх гаджетів у дорозі.
  • Безкоштовний Wi-Fi:
    Кожен поштомат роздаватиме Wi-Fi, що забезпечить доступ до інтернету у місцях його розташування.
  • Антивандальний захист:
    Всі нові поштомати будуть оснащені системою захисту від вандалів, що підвищить їхню безпеку та збереження.

Нагадаємо, що Укрзалізниця пришвидшує ремонт колій на деяких ділянках для дитячого відпочинку: де саме.

Також ми повідомляли, що оператори дронів зможуть приєднатися до «Армії дронів» через «Дію» без ТЦК і ВЛК.

Фото: Нова пошта.

Коментарі

Читати далі

Технології

Міноборони анонсує мобільні комплекси для переробки вибухонебезпечних предметів

Опубліковано

Очільник Міністерства оборони України Рустем Умєров анонсував новий механізм для ефективного управління вибухонебезпечними предметами в зоні бойових дій.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

За словами Рустема Умєрова внаслідок того, що 20% боєприпасів не спрацьовують, виникає потреба в їхній утилізації. Однак, замість звичайного знищення, команда Міноборони розробила інноваційний підхід, який дозволяє перетворити цей процес на користь для Збройних Сил України.

Читати також: За 2024 рік Міноборони дозволило використовувати 17 видів техніки для розмінування: п’ять — українські

«Ми отримали дозвіл на переробку вибухонебезпечних предметів прямо на місцях за допомогою мобільних комплексів», — зазначив Умєров. Це дозволить не тільки забезпечити безпеку під час розмінування, але й отримувати цінні продукти переробки, які можуть бути використані для потреб Сил оборони.

Завдяки цьому нововведенню, Україна зможе ефективно використовувати ресурси навіть у таких складних умовах, забезпечуючи додаткову підтримку військовим зусиллям.

Нагадаємо, що оператори дронів зможуть приєднатися до «Армії дронів» через «Дію» без ТЦК і ВЛК.

Фото: Олександр Магула/Суспільне.

Коментарі

Читати далі

Технології

Оператори дронів зможуть приєднатися до «Армії дронів» через «Дію» без ТЦК і ВЛК

Опубліковано

У застосунку «Дія» зʼявиться нова можливість для операторів безпілотників долучитися до «Армії дронів» без необхідності проходити військкомати та медкомісії.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтервʼю «Суспільному».

Нова функція, яка стане доступною впродовж кількох тижнів, дозволить операторам дронів обирати конкретний підрозділ, до якого хочуть приєднатися. Завдяки цьому, з підписаним контрактом, вони можуть бути впевнені, що потраплять саме в обраний підрозділ, а не в інший.

Читати також: Інформація про товар у телефоні: у Дії з’явився сканер для «Національного кешбеку»

Цей експериментальний проєкт, затверджений урядом, триватиме два роки й передбачає рекрутинг онлайн для українців віком від 18 до 55 років, які наразі не проходять військову службу.

Нагадаємо, що за 2024 рік Міноборони дозволило використовувати 17 видів техніки для розмінування: п’ять — українські.

Фото: ЗСУ.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Спорт1 тиждень тому

Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...

Суспільство2 тижні тому

Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків

У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...

Суспільство2 тижні тому

Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ

За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...

Можливості2 тижні тому

Зробили будинок енергоефективним: 5 рішень ОСББ, що допомогли зменшити витрати на опалення

Ще задовго до початку повномасштабної війни Україна взяла курс на європейську енергоефективність. Об’єднання співвласників багатоквартирних...