Економіка і бізнес
Український березовий сік експортують до Ізраїлю і США
Господарства, що підпорядковуються Волинському обласному управлінню лісового та мисливського господарства (ВОУЛМГ) розпочали збір березового соку на початку березня. У планах — зібрати 550 тонн. Вже є більше 300. Частина соку реалізовується сирцем, частина йде на переробку. Сік органік здобув популярність навіть серед населення Америки та Ізраїлю.
Читайте також: У фітнес-залах США набирає популярності березовий сік із Волині
В асортименті — сік березовий з цукром, сік березовий з лимоном, сік березовий «Бадьорість», брезово-яблучний, березовий на м«яті, березово-журавлиний, березово-чорничний, сік березовий із шипшиною та ін. Волинські лісівники не використовують хімії чи барвників при приготуванні соку.
“Сік органік здобув популярність навіть серед населення Америки та Ізраїлю, де нині побутує культ здорового харчування”, — додали в ВОУЛМГ, зазначивши, що американська компанія вже не перший рік є партнером консервного цеху ДП «Цуманське лісове господарство».
Читайте також: В Україні побільшало виробників органічної продукції
Начальник консервного цеху Зінаїда Рябчун зазначає, що цього сезону у цеху буде виготовлено 15 видів березового соку. А вже третій рік поспіль тут виготовляють органічну продукцію.
“Це — сік без додавання лимонної кислоти, без цукру. Такий, як його привезли з лісу. Щодо його виготовлення — особливо жорсткі умови не лише при зборі, а й при виробництві. Навіть усі миючі, дезинфікуючі засоби мають бути органічні. Сік, звісно, дуже корисний тим. Це — «комора» поживних речовин, мікроелементів, вітамінів”, — розповідає Зіна Богданівна.
Чим корисний березовий сік?
Завдяки багатому складу макро- і мікроелементів, березовий сік є засобом від багатьох хвороб. Сік вживають при кашлі і ангіні, болях голови, захворюваннях суглобів.
Це один з кращих засобів, що сприяють поліпшенню обміну речовин і роботи шлунка. Сік берези також рекомендують пити при захворюваннях дихальної системи, ревматизмі, туберкульозі, подагрі, каменях у жовчному міхурі і нирках, набряках, так як він має сечогінну дію. Цей натуральний напій сприяє швидкому загоєнню виразок і ран.
Читайте також: В Україні вироблятимуть чіпси і шоколадки з амаранту
Волинь однією з перших свого часу розпочала промислову заготівлю і переробку березового соку. У 1968 році тут було зібрано перших 43 тонни сирцю. У 1975 році об’єм заготівлі досяг 7500 тонн, в 1984 р. – 10000 тонн.
З тих пір ось уже впродовж 50 років волинські лісівники переробляють березовий сік і виготовляють з нього натуральну, якісну конкурентоспроможну продукцію. Цей напій непростий за складом. Вважається, що він оздоровлює кров, активізує обмін речовин, зміцнює нервову систему.
Економіка і бізнес
Україна вперше напряму придбала скраплений природний газ (СПГ) зі США — важливий крок у напрямі повної енергетичної незалежності від росії. Вантаж прибув 27 грудня до термінала у Греції, а доставкою займалася компанія ДТЕК, найбільший приватний енергетичний гравець України.
Про це повідомляє Financial Times.
Газ замість залежності
СПГ транспортували через Середземне море, а обсяги вантажу становили близько 100 кубічних метрів природного газу. ДТЕК залишить собі десяту частину, а решту продасть грецьким компаніям.
«Такі постачання забезпечують регіон надійним і безпечним джерелом енергії, одночасно послаблюючи російський вплив на нашу енергетичну систему», — прокоментував виконавчий директор ДТЕК Максим Тимченко.
Україна уклала угоду з американською компанією Venture Global ще в червні. Згідно з домовленостями, закупівлі СПГ триватимуть до кінця 2026 року, а окремий 20-річний контракт передбачає постійне постачання газу.
Читати також: У Києві стартували аукціони на місця для поштоматів: як взяти участь
Європейський контекст
На фоні енергетичної кризи Європа зміцнює зв’язки з США, які наразі забезпечують 40% європейського імпорту СПГ. Україна до цього часу не купувала американський газ напряму, тож цей вантаж — знаковий момент для країни.
Транзит російського газу через Україну за п’ятирічною угодою завершується 1 січня 2025 року, а співпраця з Venture Global може стати основою для майбутнього, де Україна повністю позбудеться російського викопного палива.
Нагадаємо, що український стартап залучив $3 млн інвестицій.
Фото: ДТЕК.
Коментарі
Економіка і бізнес
Що це означає для міста і бізнесу
Як взяти участь
- Обрати локацію на платформі Prozorro.Продажі за вказаним посиланням.
- Зареєструватися на одному з електронних майданчиків системи.
- Внести гарантійний платіж і запропонувати свою ціну.
- Оформити договір після перемоги в аукціоні.
Коментарі