Економіка і бізнес
Український агрохолдинг вирощує 400 тонн міскантусу для виробництва пелет
Агрохолдинг KSG Agro планує зібрати понад 400 тонн міскантусу для пелетного виробництва. Плантація енергетичної культури займає ділянку площею 30 га, передає proagro.
“Шість років тому – у 2013 році – ми впровадили технологію використання земель несільськогосподарського призначення для вирощування спеціальних енергетичних культур і створили маточні плантації міскантусу, – зауважив голова Ради директорів KSG Agro Сергій Касьянов. – Ця гігантська трава вже визнана революційною у сільському господарстві для виробництва твердого біопалива”.
Читайте також: Як і скільки можна заробити на енергетичному дереві павловнії
Зазначається, що перший урожай міскантусу збирають через п’ять років після висадки.
“За результатами збирання перших трьох гектарів міскантусу врожайність культури склала 12-15 тонн/га, – розповідає Сергій Касьянов. – До того ж міскантус на відміну від відходів зернових набагато ефективніший для виробництва пелет”.
Що варто знати про міскантус?
Міскант — швидкоростуча енергетична культура, багаторічна трава, яка вважається однією із енергетичних рослин європейської кліматичної зони.
Площі під цією культурою щороку збільшуються, так як вирощування міскантусу, як сировини для виробництва біопалива, вважається одним з найменш витратних.
Читайте також: Енергетична ферма на Тернопіллі позбавила селян газової залежності
В Україні, завдяки вирощуванню міскантусу гігантського, можна вирішити мінімум дві проблеми: використовувати для вирощування малопродуктивні землі та зменшити залежність від викопних джерел енергії – газу та вугілля.
Міскантус гігантський здавна відомий на трьох континентах – в Азії, Африці та Австралії, а от до Європи потрапив на початку 1900-х. Його зоряний час настав лише через століття, коли питання енергозалежності постало дуже гостро. Тоді рослину визнали революційною культурою в сільському господарстві як сировину для виробництва біопалива, а також і для виробництва енергії шляхом безпосереднього його спалювання.
Наразі міскантус гігантус вирощується і переробляється для продажу у вигляді пелет або брикет у багатьох європейських країнах: Австрії, Данії, Франції, Німеччині, Угорщині, Польщі, Швеції, Великобританії та інших. Причому, площі під цією культурою постійно збільшуються. Наприклад, у Великобританії, починаючи з 2006 року, вирощування міскантусу гігантського зросло до декількох тисяч гектарів.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі