Технології
Українські розробники створили мобільний додаток, який дозволяє «ожити» книжкам (ВІДЕО)
Українсько-американський стартап видав відому українську казку “Колобок” у незвичному форматі. Завдяки спеціальному мобільному застосунку Колобок оживає просто під час читання казки. Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на Голос Америки.
Як це працює?
Такий формат доповненої реальності, що працює за допомогою спеціального застосунку на телефоні, разом із книжкою розробили українці – менеджер із Вінниці Олександр Музика і програміст Олег Коваль, який мешкає у США, у штаті Коннектикут.
Ідею застосунку Олександру Музиці підказав його маленький син.
«Я читав казки, на жаль, це не часто виходило раніше, і в мене син питає: тату, а чому коли ми дивимось мультик, Колобок оживає на телевізорі, а у нас він не оживає? Тоді я порився в інтернеті і знайшов таку технологію як доповнена реальність. І з того часу, це було 5-6 років тому, технологія зростала», – розповідає Олександр.
Читайте також: У Вінниці школярі створили супергероїв, які врятують від коронавірусу
Пізніше Олександр познайомився з Олегом, який працював у сфері ай-ті у США, і вони заснували спільний стартап.
«Ми використовуємо технологію доповненої реальності АР із використанням Юніті. Ми робимо мобільний застосунк для андроїда і APPLE пристроїв. Це може бути андроїд, планшети. Технологія працює таким чином, що вона активує камеру на вашому мобільному пристрої й, коли камера бачить якийсь малюнок, вона розпізнає його як код і домальовує картинку на екрані вашого телефону», – каже Олег.
З музикою та озвученням
Казка має музичний супровід і професійне озвучення. Якщо на героєві зупинити курсор і натиснути, він почне говорити чи співати – поки що англійською та російською. Але зараз проєкт адаптують ще під 12 мов, у тому числі – й українську. Цим займаються українці у Канаді.
«Дуже важливо мати українські книжки, щоб діти не забували українську мову. Мені здається, що проєкт дуже цікавий. Також ми планували створити абетку українську з різними звірями», – каже менеджерка проєкту у Канаді Тетяна Гутник.
Казку з доповненою реальністю видали у 2018 році в Україні. А у 2020 запустили в Америці. Розробники розповідають: мета проєкту – навчити дітей використовувати ґаджети з користю і привернути увагу до української літератури.
«Телефон не тільки створений, щоб грати в ігри. Наш проєкт допомагає поєднати технологію з класичною формою виховання дітей, тому що не телефон є кінцевою метою, а книжка, і дитина по-іншому починає сприймати технологію», – вважає Олександр.
Зараз книжку можна купити як в Україні, так і в США. Олег і Олександр кажуть – планують у такому форматі видавати й інші українські казки.
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Як проходили випробування
Коментарі
Технології
Як змінити мову Geminі
- Відкрити на пристрої застосунок Google.
- Далі треба перейти до «Налаштувань», обрати «Gemini» та натиснути «Мови».
- Оберіть українську мову.
Коментарі