Технології
Українські ракетні комплекси користуються попитом в Саудівській Аравії
Україна продовжує постачання сучасних вітчизняних протитанкових комплексів до Саудівської Аравії. Про це інформує Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.
За перші два місяці цього року до Міністерства внутрішніх справ Королівства Саудівська Аравія через миколаївський морський порт надійшло чотири партії протитанкових керованих систем та ракет виробництва Київського державного конструкторського бюро «Луч», що входить до складу ДК «Укроборонпром».
Що експортуємо?
Усього за січень-лютий 2019 року до Саудівської Аравії було поставлено 60 130-мм ПТРК «Скіф» (з тепловізійними камерами Eye Lr S виробництва турецької компанії Aselsan), 80 легких переносних 107-мм ПТРК «Корсар», 400 осколково-фугасних ракет калібру 130 мм РК-2ОФ, 400 осколково-фугасних ракет калібру 107 мм РК-3ОФ та по 20 навчальних ракет до двох моделей ПТРК.
Загальна сума постачання склала близько 57,85 млн доларів.
Читайте також: У травні стартують нові випробування українських крилатих ракет
Скільки коштів надійшло до України?
Минулого року Україна вже поставляла до Саудівської Аравії ПТРК «Скіф» та «Корсар», а також ракети та тренажери до них. Усього за півроку замовнику було відвантажено 50 ПТРК «Скіф», 15 ПТРК «Корсар», 300 тандемних-кумулятивних 130-мм ракет РК-2С, 100 осколково-фугасних ракет калібру 107 мм РК-3ОФ, 30 учбових ракет та декілька тренажерів і макетів на загальну суму у 107,2 млн доларів.
Таким чином, менше ніж за рік, Королівство Саудівська Аравія придбало в України 205 нових протитанкових комплексів («Скіф» та «Корсар») та 1270 керованих ракет для них. Загальна сума поставленої військової продукції (з урахуванням вартості тепловізорів Aselsan Eye Lr S) склала близько 165 млн доларів.
Нагадаємо, що в Україні з’явився протикорабельний ракетний комплекс вітчизняного виробництва.
Технології
Українська компанія «A3tech-Україна» локалізувало виробництво робочого органа для машин розмінування хорватської фірми DOK-ING. Тепер ремонт після підривів займатиме менше часу.
Про це повідомили у Міністерстві економіки України.
Діяльність української компанії
Компанія з України є партнером DOK-ING. У 2024 році фахівці зібрали вісім важких машин розмінування MV-10 та відремонтували десять машин після підривів і технічних несправностей.
Як зазначили в міністерстві, найбільш пошкоджену легку машину MV-4 фахівці змогли відремонтувати за 12 днів. За словами заступника міністра економіки України Ігоря Безкаравайного, тепер ремонт триває в рази швидше, ніж якби довелося чекати фахівців та компоненти з Хорватії.
Читайте також: Українці створили мобільний застосунок для допомоги у критичних ситуаціях
Переваги від локалізації
«Виготовлення в Україні деталей до машин розмінування дозволяє здешевити вартість такої техніки. Наприклад, молоток для робочого валу майже у два рази дешевший за хорватський аналог. А їх для однієї машини потрібно майже 50. Завдяки цьому ДСНС, яке провело тендери на закупівлю запчастин для машин розмінування фірми DOK-ING, заплатило на 30% менше, ніж якби ці послуги замовляли безпосередньо у хорватської фірми-виробника. А це п’ять мільйонів економії для державного бюджету», — сказав директор компанії «A3tech-Україна» Марат Мінц.
Нагадаємо, що амбасадори UNITED24 зібрали понад 480 тисяч доларів на розмінування України.
Фото обкладинки: сайт Національної платформи протимінної діяльності
Коментарі
Технології
Що відомо про підтримку від Microsoft
Коментарі
Технології
Читайте також: В Україні зареєстрували перші ліки на основі медичного канабісу
Коментарі