Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Немає аналогів в Україні: як підприємниця зробила бізнес на будинках на деревах

Опубліковано

Світлана Дзюба розпочала власну справу на будинках на дереві. Наразі це перша і єдина така компанія в Україні, повідомляє UA|TV.

Це не просто дитячі забавки, розповідає підприємниця, будинки на деревах – це повноцінне житло. І головна мета Світлани – донести це до українців.

Це не іграшки, це – справжній дім!

“Це вже не дитячі сараї з якимись гірками. Це складні архітектурні конструкції, в яких є всі зручності: санвузол, душ, камін – от усе, що можна уявити в звичайному будинку, можна розмістити в будинку на дереві”, – пояснює жінка.

Читайте також: Меблевий бізнес переселенця підкорює світовий ринок

Світлана згадує, що найскладнішим було не зрозуміти, як технічно побудувати споруду, а донести споживачеві, що таке “будинок на дереві”. Що це сучасна екологічна конструкція, яка при правильному встановленні довговічна і не шкодить деревам. 

Нюанси будівництва

За словами підприємниці, якщо будувати будинок на дереві відповідно до загальноприйнятих архітектурних норм, то розламається або будинок, або дерево.

“Потрібно шукати золоту середину між можливостями дерева та потребами клієнта. Тобто, якщо клієнт хоче дуже великий будиночок, а в нього дуже маленьке дерево, то в будь-якому випадку він повинен розуміти, що будуть якісь додаткові опори на землю”, – зазначила Світлана.

Запатентована технологія зведення

Як правило, несучі конструкції будинку виготовляють із сосни або ялини – вони й легкі, й міцні. Балки просочують натуральною лляною олією, яка зберігає фактуру дерева і захищає його від вологи та цвілі, ще до збірки.

Читайте також: Мрія еколога: українець виробляє унікальні меблі з картону

Щоб почати монтаж на місці, потрібно вкрутити в стовбур спеціальні сталеві кріплення, які окремо замовляють у слюсаря. Світлана Дзюба стверджує, що процедура безпечна для дерева.

“Це запатентована американська технологія – вони вже більше 60 років так будують, і дерева в них не гинуть. Ось ми вже 6 років вкручуємо болти, і жодне дерево не загинуло. Один болт, закручений в дерево, витримує від 5 тонн ваги“, – пояснює вона.

Як жити в такому будинку взимку?

Якщо будинок замислюється як зимовий, Світлана використовує лляний утеплювач у стінах і металопластикові вікна. Каналізація відводиться по непомітних трубах уздовж стовбура або по додаткових опорах, якщо вони є. Обмежень з оздоблення та побутових зручностей немає. Майстерня Дзюби зробила вже понад півтора десятка будинків в Україні та за її межами.

Зараз Світлана Дзюба працює над найбільш доступним, типовим проектом будинку на дереві, який з мінімальними коригуваннями вписався б практично в будь-яку локацію. А ще вона мріє в найближчі роки відкрити свій лісовий готель в Україні.

Суспільство

Мій голос відбудовує: на Євробаченні 2024 оголосили збір на відбудову гімназії, деталі

Опубліковано

Євробачення UNITED24. Об’єдналися для збору на відбудову української гімназії. Загальна сума збору складає 10 000 000 грн. Ці кошти спрямують на відбудову Великокостромської гімназії, яку зруйнувала російська ракета.

Про це повідомляє Дія.

У Дії зауважили, що на донаторів чекають бонуси:

  • Зробите внесок від 100 гривень? Зможете долучитись до розіграшу персонального відеозвернення від alyona alyona і Jerry Heil.
  • Зробите переказ на збір з використанням українських карток Visa? Ваш донат буде подвоєно! А кількість внесків від однієї людини необмежена.

Читайте також: Як виглядає головна сцена Євробачення 2024: у мережі з’явилися фото

Підтримати збір від alyona та Jerry Heil можна за посиланням.

Нагадаємо, у Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

Як у Білозірській громаді повернули за парти понад 600 учнів (ВІДЕО)

Опубліковано

У Білозірській громаді на Черкащині стару шкільну котельню перетворили на безпечне укриття, і тепер понад 600 дітей знову можуть повернутися за парти. Як задля спільної мети у звичайному українському селі об’єдналися батьки, вчителі та сільська рада, дивіться в новому випуску ШоТам!

Однокласники Микола і Дарина бачилися в зумі два роки. А тепер можуть проводити лабораторні дослідження та спілкуватися з учителями офлайн. Адже у Білозірській громаді на Черкащині стару котельню переробили на сучасне укриття.

Дев’ятикласники Микола та Дарина навчалися в одній школі та були хорошими друзями. Але спочатку їх розділив ковід, а потім – повномасштабне вторгнення. 2 роки заняття у дітей проходили онлайн.

“Навчатися дистанційно – це важко, тому що ми ввесь час проводили вдома та не бачили своїх друзів”, – ділиться дев’ятикласник Микола.

Читайте також: Глиняні стіни та сучасна техніка. У Мринській громаді волонтери та місцеві відновили сторічну школу-мазанку

Крім того, дітям було складно самостійно засвоювати нову інформацію. А проводити лабораторні з біології та хімії – просто неможливо.

“І батьки і педагоги розуміли, що два роки дистанційки – це не показник якісної освіти”, – каже директорка школи.

Ходити у місцеву школу діти не могли, бо там не було бомбосховища.

“Ідея мати своє укриття у нас виникла рік тому. Спочатку це була ідея батьків та колективу”, – ділиться директорка.

Місце під укриття знайшли швидко – переобладнали стару котельню. Спочатку батьки прибирали старе вугілля та штукатурили стіни. А коли зрозуміли, що треба залучати професіоналів – звернулися до сільської ради. Там знайшли підрядників і зробили проєкт. А з місцевого бюджету виділили майже 1 000 000 гривень. Тепер Микола і Дарина та понад 600 дітей повернулися у стіни школи.

А на довгий час тривоги для дітей та вчителів є вода та їжа. У громаді вже відкрили 5 укриттів для закладів освіти та культури. Це завдяки злагодженій роботі батьків, вчителів та ОМС.

Нагадаємо, українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу».

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

У Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг: як зареєструватися

Опубліковано

27 квітня у Хмельницьку прикордонники організовують благодійний забіг “Сталевий кордон”. Мета забігу зібрати кошти на придбання портативного радіоелектронного засобу протидії безпілотним апаратам (РЕБ) для підрозділу прикордонників.

Про це повідомляє Хмельницька ОВА.

Забіг розпочнеться о 12:00 на перехресті Старокостянтинівського шосе та вулиці Прибузької, для дорослих дистанція три кілометри, а для дітей 500 метрів.

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Також учасники благодійного забігу отримають медалі у вигляді гільзи з гравіюванням або дрона з гільзою.

“А кожен учасник дитячої категорії отримає стартовий пакет, що містить дитячу медаль та багато приємних сюрпризів!”, – повідомили в ОВА.

Для того, щоби стати учасником забігу необхідно зареєструватися за посиланням.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність.

Фото: Хмельницька ОВА

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: