Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українська армія відпрацювала відбиття можливої агресії з боку Росії (ФОТО)

Опубліковано

Українські воїни на Маріупольському напрямку тренувалися відбивати можливу агресію з боку окупаційних військ Росії.

Про це повідомили у пресслужбі АрміяІнформ.

За інформацією, свої навички відкпрацьовували підрозділи резерву оперативно-тактичного угрупування «Схід» на полігоні бойової підготовки Приазов’я в районі відведення важкого озброєння.

Легенда навчань

За легендою, розвідка Об’єднаних сил виявила корабельно-катерну групу противника за кілька десятків кілометрів від українського узбережжя Азовського моря.

Водночас, за радіоперехопленням стало відомо про намір противника полягає у тому, щоб силами десанту оволодіти опорними пунктами підрозділів, які ведуть протидесантну оборону на Маріупольському напрямку та забезпечити висадку другої хвилі морського десанту.

У відповідь українські військові сапери вздовж десантно-небезпечної ділянки узбережжя встановлюють кілька протикорабельних морських і протидесантних мін.

Одночасно за сигналом тривоги підіймаються всі наявні сили та засоби.

Підрозділи реактивної артилерії разом зі ствольною самохідною та буксируємою артилерією Об’єднаних сил здійснюють марш у визначений район, швидко проводять розгортання та займають вогневі позиції для здійснення стрільби.

Згодом до місця нанесення вогневого ураження «підтягуються» й танковий  та мінометний взвод окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».

Військові визначають точні координати кораблів противника задля щільного накриття морського району снарядами різних калібрів.

Тож влучне потрапляння у ціль та знищення першої хвилі морського десанту є запорукою для унеможливлення висадки його другого ешелону.

У діях військових спостерігається динаміка. Командири та навідники бойових розрахунків вміло керують вогнем артилерії.

У складних погодних умовах армійці поступово знищують флагманський корабель противника, кораблі охорони та живу силу окупаційних військ.

Українським військовим вдається зірвати наміри умовного противника щодо висадки морського десанту на українське узбережжя Азовського моря.

Читайте такожПовітряні Сили розпочнуть випробування новітнього обладнання

Щоб гарантувати безпеку, артилеристи оперативно здійснюють передислокацію техніки з району виконання завдань до району зосередження.

Далі в бій йдуть гелікоптери армійської авіації та авіації національних ВМС, які послідовно знищують поодинокі кораблі ворожого десанту, що розосередилися по всій ділянці Азовського моря.

Здійснивши переміщення, танковий взвод гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» завдає противнику максимального вогневого ураження.

Морська піхота під прикриттям бронетранспортерів Національної гвардії і штатних бойових машин займає оборону вздовж берегової смуги.

Застосовуючи ручні гранатомети та стрілецьку зброю, «штормові берети» не дають окремим малочисельним групам зі складу ворожого десанту вийти на берег.

Читайте такожУ Чорному морі відбулися військові навчання за стандартами НАТО (ВІДЕО)

Уже безпосередньо в морі кораблі противника, що вціліли під час артилерійського обстрілу, наздоганяють та знищують малі броньовані артилерійські катери Військово-Морських Сил Збройних Сил України, а також катери Маріупольського загону морської охорони.

Наземний, повітряний та морський компоненти української армії практично відпрацювали питання взаємодії в умовах, що максимально наближені до бойових.

Нагадаємо, в Одесі українські спецпризначенці пройшли тренінг водолазів та провели практичне тренування зі спуску в барокамері.

Окрім того, в Луганській області командири танкових підрозділів тренувалися на зборах.

Як ШоТам повідомляв раніше, Україна та НАТО проведуть спільні військові навчання в акваторії Чорного моря.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: