

Суспільство
Українська армія відпрацювала відбиття можливої агресії з боку Росії (ФОТО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські воїни на Маріупольському напрямку тренувалися відбивати можливу агресію з боку окупаційних військ Росії.
Про це повідомили у пресслужбі АрміяІнформ.

За інформацією, свої навички відкпрацьовували підрозділи резерву оперативно-тактичного угрупування «Схід» на полігоні бойової підготовки Приазов’я в районі відведення важкого озброєння.

Легенда навчань
За легендою, розвідка Об’єднаних сил виявила корабельно-катерну групу противника за кілька десятків кілометрів від українського узбережжя Азовського моря.

Водночас, за радіоперехопленням стало відомо про намір противника полягає у тому, щоб силами десанту оволодіти опорними пунктами підрозділів, які ведуть протидесантну оборону на Маріупольському напрямку та забезпечити висадку другої хвилі морського десанту.

У відповідь українські військові сапери вздовж десантно-небезпечної ділянки узбережжя встановлюють кілька протикорабельних морських і протидесантних мін.

Одночасно за сигналом тривоги підіймаються всі наявні сили та засоби.

Підрозділи реактивної артилерії разом зі ствольною самохідною та буксируємою артилерією Об’єднаних сил здійснюють марш у визначений район, швидко проводять розгортання та займають вогневі позиції для здійснення стрільби.

Згодом до місця нанесення вогневого ураження «підтягуються» й танковий та мінометний взвод окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».

Військові визначають точні координати кораблів противника задля щільного накриття морського району снарядами різних калібрів.

Тож влучне потрапляння у ціль та знищення першої хвилі морського десанту є запорукою для унеможливлення висадки його другого ешелону.

У діях військових спостерігається динаміка. Командири та навідники бойових розрахунків вміло керують вогнем артилерії.

У складних погодних умовах армійці поступово знищують флагманський корабель противника, кораблі охорони та живу силу окупаційних військ.

Українським військовим вдається зірвати наміри умовного противника щодо висадки морського десанту на українське узбережжя Азовського моря.
Читайте також: Повітряні Сили розпочнуть випробування новітнього обладнання

Щоб гарантувати безпеку, артилеристи оперативно здійснюють передислокацію техніки з району виконання завдань до району зосередження.

Далі в бій йдуть гелікоптери армійської авіації та авіації національних ВМС, які послідовно знищують поодинокі кораблі ворожого десанту, що розосередилися по всій ділянці Азовського моря.

Здійснивши переміщення, танковий взвод гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» завдає противнику максимального вогневого ураження.

Морська піхота під прикриттям бронетранспортерів Національної гвардії і штатних бойових машин займає оборону вздовж берегової смуги.

Застосовуючи ручні гранатомети та стрілецьку зброю, «штормові берети» не дають окремим малочисельним групам зі складу ворожого десанту вийти на берег.

Читайте також: У Чорному морі відбулися військові навчання за стандартами НАТО (ВІДЕО)

Уже безпосередньо в морі кораблі противника, що вціліли під час артилерійського обстрілу, наздоганяють та знищують малі броньовані артилерійські катери Військово-Морських Сил Збройних Сил України, а також катери Маріупольського загону морської охорони.

Наземний, повітряний та морський компоненти української армії практично відпрацювали питання взаємодії в умовах, що максимально наближені до бойових.

Нагадаємо, в Одесі українські спецпризначенці пройшли тренінг водолазів та провели практичне тренування зі спуску в барокамері.

Окрім того, в Луганській області командири танкових підрозділів тренувалися на зборах.

Як ШоТам повідомляв раніше, Україна та НАТО проведуть спільні військові навчання в акваторії Чорного моря.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Величезні бульби сорту «Сувенір Чернігівський» показав на фермер та керівник ПрАТ «Чернігівеліткартопля» Ігор Шкурко на своїй сторінці у фейсбуці.
«Цього року картопля добре вродила», – підписав він світлини.
Відомо, що сорт картоплі «Сувенір Чернігівський» показав урожайність 563 центнери з гектара і крохмальність бульб 18%.
Із ціною 0,2 грн з ПДВ за 1 крохмалопроцент картопля є рентабельною культурою.
«Для сівозміни це гарний попередник на кілька років. Тому віддавайте перевагу сортам з високим рівнем крохмалю», — додав фермер.
Читайте також: Матріархальна ОТГ: як живе громада, де правлять тільки жінки
Нагадаємо, українські науковці створили новий сорт картоплі «Джавеліна».
Також українські науковці виростили новий сорт конопель, із яких можна робити порох і бронежилети.
Окрім того, в Україні вивели оригінальну картоплю з фіолетовим та червоним м’якушем.
Фото: facebook.com/ihor.shkurko.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На забезпечення в ЗСУ поставлено п’ять зразків балістичних бойових шоломів. Кожна з моделей пройшла випробування у підрозділах, повідомили у Міноборони України.
Розповідається, що у шоломі є бічні рейлінги для кріплення навушників, фонарів та фронтальне кріплення для приладів нічного бачення, тепловізорів, камери. Це шоломи 1-го класу захисту.
Вони витримують 5 пострілів 9-мм кулею Makarov, 5 пострілів кулею 9-мм Luger.
Оболонка шолома повинна забезпечувати стійкість до ураження типовими імітаторами уламків масою 1,1 г, які мають швидкість V50 не менше 670 м/с, випущених з дистанції 5 м.
Читайте також: «Вони бачать моїми очима». Як описати жести, міміку і колір? Історія коментатора театральних вистав
«Технічною специфікацією Міноборони визначено вимоги щодо розмірів, анатомічних зон перекриття голови шолома бойового балістичного. Для кожного розміру визначена вага, адже згідно з військовим стандартом, рекомендована вага шолома повинна становити не більше 1,5 кг», — йдеться у повідомлені.

Зазначається, що протягом тестувань шоломів змінювали підвісну систему, кріплення, подушечки, їхню форму, розміри, поки не відшліфували до максимальної зручності.
Після отримання позитивних актів від військових частин, виробники відправляли шоломи на балістичні та небалістичні випробування.
«За результатами ми отримали протоколи про відповідність нашим вимогам і затвердили п’ять зразків шоломів. На цей час проводяться військові (дослідні) випробування нових моделей шоломів (одна – українського та дві – іноземних виробників)», — додали в Центральному управлінні Міноборони.

Нагадаємо, Міноборони України допустило до експлуатації два тактичні кулеметні комплекси.
Також ми повідомляли, що у Міноборони тестують «тактичні кросівки» для ЗСУ.
Фото: Міноборони України.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Залізничне сполучення «Рава-Руська — Варшава» запрацює з 15 жовтня 2023 року. Маршрут вже офіційно внесли до розкладу руху польських залізниць.
Про це повідомив голова громадської організації «Linia102.ua» Віктор Гальчинський на своїй фейсбук-сторінці.
Відомо, що з Варшави до Рави-Руської (Львівська обл.) потяг виїжджатиме о 21:45 місцевого часу та прибуватиме о 5-й годині 45 хвилин.
Відправлення з Рави-Руської – щоденно об 11:00, прибуття до Варшави – о 17:29. Продаж квитків онлайн наразі недоступний.
Читайте також: Весілля для героя майже “під ключ”. Черкащанка започаткувала унікальний проєкт
«Ось так, завдяки ініціативі місцевих громад, роботі та інвестиціям Укрзалізниці, а також тиску громадянського суспільства по обидва боки кордону Львів матиме зручне залізничне сполучення з Варшавою. Якщо дуже хотіти й наполегливо працювати над деталями – можна здійснити й неможливе», – написав Гальчинський.
Нагадаємо, Укрзалізниця раніше анонсувала поїзд «Варшава – Рава-Руська». Планується, що на станції Рава-Руська організують пересадку на поїзди, які доправлятимуть пасажирів до Львова.
Раніше ми повідомляли, що пасажири Укрзалізниці зібрали понад 1 млн грн на FPV-дрони для ЗСУ.
Фото: facebook.com/PKP.Intercity.