Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Україномовні блогерки-мільйонники: на кого варто підписатись в Інстаграм

Опубліковано

Блогер. Ця професія стає все популярніше і популярніше. Як часто, переглядаючи улюблених інфлюенсерів, вам кортіло побувати на їхньому місці? А що, здавалось би, знімаєш себе на телефон, щось розказуєш і отримуєш за це чималі гроші. Проте за успіхами крутих блогів стоїть щоденна нелегка праця. І стати блогером не так то й просто. Інстаграм переповнений профілями, де лише реклама, накручені підписники та просування виключно комерційних речей. Але ж лідери думок повинні надихати! Саме тому ми вирішили познайомити вас зі справжніми титанами українського інстаграму. До того ж, ці жінки ведуть свій блог виключно солов’їною.

1. Саша Пустовіт – переплюнула чоловіка-блогера у кілька разів

“Це сімейка Пустовіт, знають всі як алфавіт” – цю пісню чули, напевно, всі підписники відомої блогерки Олександри Пустовіт. А це понад 1,8 млн підписників. Саша (@sashabo) – перший україномовний блогер мільйонник, володарка титулу “Influencer #1 in Ukraine” за версією Cosmopolitan. Найкращий блогер України 2019 року. Віднедавна дівчина зважилася стати ще й бізнесвумен і відкрити власний салон краси. Але найбільшим досягненням вона вважає своїх двох синів – Данила та Євгена.

Саша почала займатись блогерством за прикладом свого чоловіка – Ігор Пустовіт є відомим шоуменом. Проте дружина переплюнула чоловіка у кілька раз за кількістю підписників! До речі, саме під час першої вагітності Саша почала публікувати фото та писати пости і Інстаграмі.

“Всі ті, хто не сидить просто на дивані і не рахує чужі гроші, а сам хоче заробити – вже давно грамотно використали цю соцмережу. Колись я випадково натрапила на профіль з косметикою і хотіла замовити там спрей для волосся. Написала, попросила реквізити, а мені просто “зробили подарунок”, бо дуже імпонували мої фото. Протягом року, а може й більше, я працювала по бартеру. А далі вже вирішила брати символічну суму”, – пише Саша про першу рекламу.

Читайте також: Коли ви обоє блогери: 5 романтичних історій знайомства інста-пар

Сьогодні блог Саші – один з найпопулярніших лайфстайл-блогів України. Тематика блогу – материнство, здоров’я та краса. Проте ці пости чергують з особистими переживаннями, мотиваційними текстами та напруженими публікаціями. Хоч Саша і жартує, що travel-блогером їй не бути, проте вона детально розповідає про кожну країну, в якій побувала. Крім цього, вона є інфлюенсером та активно підписує рекламні контракти не тільки з українськими, а й зі світовими брендами.

2. Таня Пренткович. На народження сина вже чекали 22 тис. підписників

Цю рудоволосу дівчину знають не тільки на просторах Інстаграму. Бо вона – відома бізнесвумен, власниця мережі ресторанів, піар-агенції і мама сина Івана. За життям Тетяни Пренткович (@tanyaprentkovych) стежить 1,1 млн підписників.

Супержінка? Так, ми з вами згодні. Але за таким успіхом стоїть немало зусиль. Колись Таня ночувала під секонд-хендами в машині, щоб зранку продавати речі в соціальних мережах. Але згодом разом з чоловіком відкрила невеличкий фургончик азійської кухні, який сьогодні переріс у мережу ресторанів у 4 містах України.

Вести свій блог дівчина спочатку і не планувала. У 2012 році чоловік встановив на телефоні Тані Instagram, бо почув, що це модно. І тоді з’явились перші фото на фоні обдертих стін чи банальні фото. Але згодом дівчина захотіла про щось писати і фотографувати більше. Так з’явились перші пп-рецепти. А під час вагітності захотілось ділитись знаковими моментами і вести такий живий щоденник. І на народження сина вже чекало 22 тис. підписників. Те, що блог може приносити прибуток, дівчина навіть не мріяла. Проте сьогодні Тетяна Пренткович є амбасадором Samsung в Україні, працює з всесвітніми брендами, що підсилює її імідж. Часто публікує рекламні інтеграції.

Читайте також: ТОП-16 підприємців, на яких варто підписатися в соцмережах

Вона розповідає про себе, про свій стиль життя, фешн, бізнес та подорожі. Розповідає і про те, як досягти успіху, навчившись правильно розпоряджатися своїм часом.

“У чому секрет успіху блогу? Тут вирує справжнє життя. Я показую що є тут і зараз, а не підготовлений за три тижні пост”, – розповідає Тетяна.

3. Анастасія Стадник. Вагітною захотілось писати пости у соціальну мережу

Анастасія (@n.stadnyk) починала вести свій блог тоді, коли ще ніхто не знав, хто такий блогер, навіть вона сама. Під час вагітності їй захотілось чогось нового – не просто постити фото, а додавати тест. Так почався щоденник життя, який зараз читає 1,7 млн підписників.

“Я вагітна пишу свій перший довгий постик -я вагітна (оголосила це ніби на весь світ. А було всього 10К підписників). Емоції мене переповнювали, я читала коментарі, та навіть перший хейт. А далі почалося – кожного вечора я розповідала , що я робила за день, які емоції переживала, як проходить моя вагітність, які аналізи здавала. Тоді не потрібно було думати про що писати постик, чим дивувати, адже все йшло набагато простіше. Тоді можна було закинути не оброблене фото, з прищиками, в поганому освітлені – і все “заходило” – пише Анастасія у своєму блозі.

Дівчина часто пише на тему материнства, стосунків, бізнесу та лайфстайлу. Не соромиться і піднімати інтимні питання і ділитись прикладами із власного життя. Її блог варто переглянути хоча б через фотографії, бо вони – наче з обкладинок журналу.

4. Юля Верба. Заробляє на блозі з 15-ти років

Тепер на черзі Інстаграм-сторінка чудової рудоволосої дівчини з Івано-Франківська, Юлії Верби (@verbaaa). У свої 17 років вона має 1, 5 млн підписників, подорожує по всьому світу, заробляє чималі кошти за рекламу та співпрацює з крутими компаніями.

Дівчина захоплюється фотографією. Блогерка розповідає, що фотографувала абсолютно все, і це дало неабиякий поштовх для початку блогу.

Минулого року Юлія стала найкращим lifestyle-блогером. Енергії цієї юної дівчини можна тільки позаздрити – вона записує 10-ки сторіс на день, де розказує про своє щоденне життя. Також Юля часто ділиться фотографіями з подорожей, пише на lifestyle-теми та знімається у кліпах.

5. Олена Мандзюк – живу без вихідних вже 4 роки

“Я багато працювала та працюю:спочатку створила блог, почала робити фото, згодом додавати під них текст. Він був тупим і не дуже інформаційним. Я виправилась – дивилась як роблять кращі за мене і навчилась писати цікаво. Я живу без вихідних вже 4 роки, з дня в день публікуючи нові фото, нові тексти, нові сторіс. І жодного дня за цих 4 роки, а це приблизно 1460 днів, я НЕ мала відпустки. Більше того, у мене не 8 годинний робочий день, моя робота починається з моменту коли я відкрила очі і закінчується тоді, коли закрила”, – розповідає про свою роботу блогер Олена Мандзюк.

Вона – активна інстамама, яка дуже часто пише пости про свою доньку та виставляє її фотографії. Олена Мандзюк (@elena_mandziuk) входить у п’ятірку найвідоміших блогерів Хмельницького, на сторінку дівчини підписано більше мільйона людей.

Хмельничанка Лєна Мандзюк почала вести блог 4 роки тому. У те, що з роками він перетвориться в бізнес – і не підозрювала, бо завела його для душі. Сьогодні жінка зізнається, зі своєї сторінки в Instagram отримує чималі кошти.

Окрім інстамами, Олена є ще і фітнес-блогером. Жінка вивчає нутриціологію, проводить спортивні марафони у домашній умовах та пише пости на цю тему. Крім цього, у неї є Youtube-канал з відео фізичних тренувань.

6. Аліна Френдій. Зібрала аудиторію завдяки фотографіям

Аліна Френдій (@alina_frendiy) є відомою дизайнеркою, інфлюенсером та власницею бренду Toté. Крім того, дівчина веде свій інстаграм-блог для мільйонної аудиторії. Сама себе Аліна називає FASHION МАМА. Раніше її блог був суто про моду та лайф-стайл, поки не нарожився син.  Тепер у своєму Інстаграм дівчина балансує на межі материнства, бізнесу і fashion.

Тому цей блог буде корисним як і для мам, і для тих, хто цікавиться новинками моди, і для бізнесменів-початківців.

“У 9 класі мені подарували iPhone 4, я завантажила Інстаграм і подумала, що це програма для обробки фотографій. Тому обробляла там фото, додавала їх в інші соціальні мережі і вже тоді зібрала близько 2000 підписників. Так вийшло, що без постів, а тільки за рахунок гарних фотографій я зібрала і 10 000 підписників. Я знімала луки, природу, подорожі, а людям це було цікаво”, – розповідає Аліна Френдій.

Читайте також: Відпочинок після карантину. П’ять небанальних тревел-блогерів, які подорожують Україною

Сьогодні дівчина є амбасадором відомих світових брендів, наприклад, Сalvinklein. Але дівчина активно підтримує і українських виробників. Тому на її сторінці можна побачити чимало стильних речей від них.

Коментарі

Суспільство

Психологічна підтримка для переселенців: в Україні запустили новий проєкт

Опубліковано

Проєкт для психологічної підтримки ВПО із Донецької області запрацював у трьох центрах: у Рівному, Тернополі та Івано-Франківську.

Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Ініціативу запустив благодійний фонд «ЯМаріуполь». Організатори вказують, що у межах проєкту люди зможуть покращити свій психологічний та емоційний стан і краще адаптуватися у нових регіонах.

У центрах переселенці зможуть відвідувати групові сесії, заняття з арттерапії та музикотерапії, а також приєднуватися до виїздів на природу.

Читайте також: Психологічна підтримка в ЗСУ: Міноборони оголосило про впровадження нової програми

Разом із тим фахівці проводитимуть культурні й освітні заходи для ВПО, а також майстер-класи з технік саморегуляції та розвитку емоційної стійкості.

Організатори очікують, що проєкт може охопити понад десять тисяч людей різного віку.

Ініціативу реалізує БФ «ЯМаріуполь» у межах проєкту «Допомога ВПО в Західному регіоні через місцеві партнерства» спільно з БФ «Крила надії» й за підтримки Міністерства внутрішніх справ Чехії та програми «Допомога на місці».

Раніше ми писали про те, що «Громади зобов’язані допомагати переселенцям»: як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім.

Фото обкладинки: Freepik

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Український трилер «БожеВільні» зібрав понад 4 мільйони гривень за три тижні прокату

Опубліковано

Дебютний трилер Дениса Тарасова «БожеВільні» продовжує привертати увагу глядачів. За три тижні прокату стрічка зібрала понад 4,1 млн грн, а її подивилися більше ніж 26 тисяч людей.

Про це повідомили у Державному агентстві з питань кіно.

Про що фільм?

«БожеВільні» занурює глядачів у похмуру реальність каральної психіатрії в СРСР 1970-х років.
Головний герой, Андрій, потрапляє до психіатричної лікарні через захоплення забороненою західною рок-музикою. Перед ним стоїть непростий вибір: співпрацювати з КДБ чи розкрити правду про тортури, які переживають ув’язнені.

Відео: FILM.UA Group

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: фільм «БожеВільні».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Громади зобов’язані допомагати переселенцям». Як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У Бобровицькій громаді на Чернігівщині зараз живуть понад 2 тисячі переселенців. Крім житла, роботи, гуманітарки та допомоги з документами, ці люди потребують психологічної підтримки, тому влада у співпраці з благодійниками створила для них безкоштовний соціально-психологічний простір.

Як це реалізували, розповідає ШоТам.

Михайло Ділок

директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.

Уся допомога є безкоштовною

Наш соціально-психологічний простір створений на базі місцевого центру надання соціальних послуг. З втіленням цього проєкту нам допомогла благодійна організація «Право на захист». Усі послуги простору безкоштовні.

Крім як по психологічну допомогу, переселенці приходять до нас із різними питаннями. От днями чоловік з інвалідністю із Запорізької області звертався щодо ремонту електрики в будинку, куди його заселили. Інша сім’я живе в будинку, де немає газу, тому потрібно допомогти з дровами, адже стало холодніше. Ми стараємося всім допомогти, чим можемо — надаємо продукти, постіль, теплий одяг, через благодійників дістаємо ліки, допомагаємо оформити документи.

Центр соціальних послуг Бобровицької сільської ради. Фото: ШоТам

Геннадій Іванюк

виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області 

«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»

Наша Бобровицька громада має значну допомогу від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» — матеріальну підтримку, а також тренінги для фахівців. Нам допомагають відновитися після бойових дій, адже росіяни окупували 9 сіл громади та знищили понад 160 будівель. 

Проєкт виділив нам багато необхідної техніки: пересувні фари для роботи вночі, екскаватор для ремонту доріг, а також чотири дробарки для переробки деревини. Тепер ми безкоштовно забезпечуємо переселенців дровами, аби вони могли опалити своє нове житло. 

Їхні діти навчатимуться у відновленій опорній школі, адже «ГОВЕРЛА» фінансує там ремонт і допомагає створити бомбосховище. Проте не менш важливим є й моральний стан переселенців, тому ми створили для них соціально-психологічний простір. У майбутньому хочемо виділити під нього окреме приміщення та найняти на роботу більше фахівців.

Геннадій Іванюк і Михайло Ділок спілкуються про розвиток соціально-психологічного простору. Фото: ШоТам

Вважаю, що громади зобов’язані допомагати переселенцям знайти житло та роботу, адже ці люди втратили свій дім. Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно, і щоб вони не мусили їздити по інших містах у пошуках житла.

Марина Бушеленко

психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді

Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти

Я — дружина загиблого воїна, мама та психологиня, яка щось робить, аби допомогти іншим. Коли люди покидають свій дім і переїжджають у нове середовище, вони не знають, що на них чекає. 

Ми зустрічаємося з клієнтами індивідуально раз на тиждень, сеанс триває 45 хвилин. Часто до мене звертаються молоді мами з дітьми, які стають розгубленими на новому місці.

От нещодавно до мене приходила жінка з Сум, у якої там залишилися батьки. Через це вона відчуває постійну тривогу, тому я стараюся допомогти їй зібратися та навчитися боротися з тривогою, аби не переносити її на свою дитину. 

Часто люди бояться психологів, але ми хочемо допомогти. Я не даю порад, не засуджую, а слухаю та намагаюся допомогти розібратися з хаосом в голові, скерувати людину в правильному напрямку. Тоді на душі стає легше, адже зі мною можна поплакати та бути собою.

Переселенка Лариса Бабій на прийомі в психологині Марини Бушеленко. Фото: ШоТам

Після нашої роботи вони завжди дякують і зазначають, що бачать зміни: діти адаптуються в садочках, налагоджують сон і свій емоційний стан. Я допомагаю жінкам звернути увагу на власні бажання та згадати про свої базові потреби.

Я завжди раджу планувати своє майбутнє, бо якщо ви знаєте, чого прагнете, то відволікаєтеся від стресу. Насамперед це потрібно дорослим, але я працюю також з дітьми та підлітками. Перші сеанси ми проводимо за присутності їхніх батьків, а далі вже самі.

Марина Бушеленко біля будівлі соціально-психологічного простору для переселенців Бобровицької громади. Фото: ШоТам

Зараз ми починаємо співпрацювати з психологами з інших центрів, а ще плануємо проводити для переселенців у місті різноманітні тренінги. Наступного літа хочемо відкрити інклюзивну кімнату для дітей з інвалідністю та загалом завдяки психологічним технікам допомагати людям жити краще.

Коментарі

Читати далі