

Суспільство
Україномовні блогерки-мільйонники: на кого варто підписатись в Інстаграм
Блогер. Ця професія стає все популярніше і популярніше. Як часто, переглядаючи улюблених інфлюенсерів, вам кортіло побувати на їхньому місці? А що, здавалось би, знімаєш себе на телефон, щось розказуєш і отримуєш за це чималі гроші. Проте за успіхами крутих блогів стоїть щоденна нелегка праця. І стати блогером не так то й просто. Інстаграм переповнений профілями, де лише реклама, накручені підписники та просування виключно комерційних речей. Але ж лідери думок повинні надихати! Саме тому ми вирішили познайомити вас зі справжніми титанами українського інстаграму. До того ж, ці жінки ведуть свій блог виключно солов’їною.
1. Саша Пустовіт – переплюнула чоловіка-блогера у кілька разів

“Це сімейка Пустовіт, знають всі як алфавіт” – цю пісню чули, напевно, всі підписники відомої блогерки Олександри Пустовіт. А це понад 1,8 млн підписників. Саша (@sashabo) – перший україномовний блогер мільйонник, володарка титулу “Influencer #1 in Ukraine” за версією Cosmopolitan. Найкращий блогер України 2019 року. Віднедавна дівчина зважилася стати ще й бізнесвумен і відкрити власний салон краси. Але найбільшим досягненням вона вважає своїх двох синів – Данила та Євгена.
Саша почала займатись блогерством за прикладом свого чоловіка – Ігор Пустовіт є відомим шоуменом. Проте дружина переплюнула чоловіка у кілька раз за кількістю підписників! До речі, саме під час першої вагітності Саша почала публікувати фото та писати пости і Інстаграмі.
“Всі ті, хто не сидить просто на дивані і не рахує чужі гроші, а сам хоче заробити – вже давно грамотно використали цю соцмережу. Колись я випадково натрапила на профіль з косметикою і хотіла замовити там спрей для волосся. Написала, попросила реквізити, а мені просто “зробили подарунок”, бо дуже імпонували мої фото. Протягом року, а може й більше, я працювала по бартеру. А далі вже вирішила брати символічну суму”, – пише Саша про першу рекламу.
Читайте також: Коли ви обоє блогери: 5 романтичних історій знайомства інста-пар
Сьогодні блог Саші – один з найпопулярніших лайфстайл-блогів України. Тематика блогу – материнство, здоров’я та краса. Проте ці пости чергують з особистими переживаннями, мотиваційними текстами та напруженими публікаціями. Хоч Саша і жартує, що travel-блогером їй не бути, проте вона детально розповідає про кожну країну, в якій побувала. Крім цього, вона є інфлюенсером та активно підписує рекламні контракти не тільки з українськими, а й зі світовими брендами.
2. Таня Пренткович. На народження сина вже чекали 22 тис. підписників

Цю рудоволосу дівчину знають не тільки на просторах Інстаграму. Бо вона – відома бізнесвумен, власниця мережі ресторанів, піар-агенції і мама сина Івана. За життям Тетяни Пренткович (@tanyaprentkovych) стежить 1,1 млн підписників.
Супержінка? Так, ми з вами згодні. Але за таким успіхом стоїть немало зусиль. Колись Таня ночувала під секонд-хендами в машині, щоб зранку продавати речі в соціальних мережах. Але згодом разом з чоловіком відкрила невеличкий фургончик азійської кухні, який сьогодні переріс у мережу ресторанів у 4 містах України.
Вести свій блог дівчина спочатку і не планувала. У 2012 році чоловік встановив на телефоні Тані Instagram, бо почув, що це модно. І тоді з’явились перші фото на фоні обдертих стін чи банальні фото. Але згодом дівчина захотіла про щось писати і фотографувати більше. Так з’явились перші пп-рецепти. А під час вагітності захотілось ділитись знаковими моментами і вести такий живий щоденник. І на народження сина вже чекало 22 тис. підписників. Те, що блог може приносити прибуток, дівчина навіть не мріяла. Проте сьогодні Тетяна Пренткович є амбасадором Samsung в Україні, працює з всесвітніми брендами, що підсилює її імідж. Часто публікує рекламні інтеграції.
Читайте також: ТОП-16 підприємців, на яких варто підписатися в соцмережах
Вона розповідає про себе, про свій стиль життя, фешн, бізнес та подорожі. Розповідає і про те, як досягти успіху, навчившись правильно розпоряджатися своїм часом.
“У чому секрет успіху блогу? Тут вирує справжнє життя. Я показую що є тут і зараз, а не підготовлений за три тижні пост”, – розповідає Тетяна.
3. Анастасія Стадник. Вагітною захотілось писати пости у соціальну мережу

Анастасія (@n.stadnyk) починала вести свій блог тоді, коли ще ніхто не знав, хто такий блогер, навіть вона сама. Під час вагітності їй захотілось чогось нового – не просто постити фото, а додавати тест. Так почався щоденник життя, який зараз читає 1,7 млн підписників.
“Я вагітна пишу свій перший довгий постик -я вагітна (оголосила це ніби на весь світ. А було всього 10К підписників). Емоції мене переповнювали, я читала коментарі, та навіть перший хейт. А далі почалося – кожного вечора я розповідала , що я робила за день, які емоції переживала, як проходить моя вагітність, які аналізи здавала. Тоді не потрібно було думати про що писати постик, чим дивувати, адже все йшло набагато простіше. Тоді можна було закинути не оброблене фото, з прищиками, в поганому освітлені – і все “заходило” – пише Анастасія у своєму блозі.
Дівчина часто пише на тему материнства, стосунків, бізнесу та лайфстайлу. Не соромиться і піднімати інтимні питання і ділитись прикладами із власного життя. Її блог варто переглянути хоча б через фотографії, бо вони – наче з обкладинок журналу.
4. Юля Верба. Заробляє на блозі з 15-ти років

Тепер на черзі Інстаграм-сторінка чудової рудоволосої дівчини з Івано-Франківська, Юлії Верби (@verbaaa). У свої 17 років вона має 1, 5 млн підписників, подорожує по всьому світу, заробляє чималі кошти за рекламу та співпрацює з крутими компаніями.
Дівчина захоплюється фотографією. Блогерка розповідає, що фотографувала абсолютно все, і це дало неабиякий поштовх для початку блогу.
Минулого року Юлія стала найкращим lifestyle-блогером. Енергії цієї юної дівчини можна тільки позаздрити – вона записує 10-ки сторіс на день, де розказує про своє щоденне життя. Також Юля часто ділиться фотографіями з подорожей, пише на lifestyle-теми та знімається у кліпах.
5. Олена Мандзюк – живу без вихідних вже 4 роки

“Я багато працювала та працюю:спочатку створила блог, почала робити фото, згодом додавати під них текст. Він був тупим і не дуже інформаційним. Я виправилась – дивилась як роблять кращі за мене і навчилась писати цікаво. Я живу без вихідних вже 4 роки, з дня в день публікуючи нові фото, нові тексти, нові сторіс. І жодного дня за цих 4 роки, а це приблизно 1460 днів, я НЕ мала відпустки. Більше того, у мене не 8 годинний робочий день, моя робота починається з моменту коли я відкрила очі і закінчується тоді, коли закрила”, – розповідає про свою роботу блогер Олена Мандзюк.
Вона – активна інстамама, яка дуже часто пише пости про свою доньку та виставляє її фотографії. Олена Мандзюк (@elena_mandziuk) входить у п’ятірку найвідоміших блогерів Хмельницького, на сторінку дівчини підписано більше мільйона людей.
Хмельничанка Лєна Мандзюк почала вести блог 4 роки тому. У те, що з роками він перетвориться в бізнес – і не підозрювала, бо завела його для душі. Сьогодні жінка зізнається, зі своєї сторінки в Instagram отримує чималі кошти.
Окрім інстамами, Олена є ще і фітнес-блогером. Жінка вивчає нутриціологію, проводить спортивні марафони у домашній умовах та пише пости на цю тему. Крім цього, у неї є Youtube-канал з відео фізичних тренувань.
6. Аліна Френдій. Зібрала аудиторію завдяки фотографіям

Аліна Френдій (@alina_frendiy) є відомою дизайнеркою, інфлюенсером та власницею бренду Toté. Крім того, дівчина веде свій інстаграм-блог для мільйонної аудиторії. Сама себе Аліна називає FASHION МАМА. Раніше її блог був суто про моду та лайф-стайл, поки не нарожився син. Тепер у своєму Інстаграм дівчина балансує на межі материнства, бізнесу і fashion.
Тому цей блог буде корисним як і для мам, і для тих, хто цікавиться новинками моди, і для бізнесменів-початківців.
“У 9 класі мені подарували iPhone 4, я завантажила Інстаграм і подумала, що це програма для обробки фотографій. Тому обробляла там фото, додавала їх в інші соціальні мережі і вже тоді зібрала близько 2000 підписників. Так вийшло, що без постів, а тільки за рахунок гарних фотографій я зібрала і 10 000 підписників. Я знімала луки, природу, подорожі, а людям це було цікаво”, – розповідає Аліна Френдій.
Читайте також: Відпочинок після карантину. П’ять небанальних тревел-блогерів, які подорожують Україною
Сьогодні дівчина є амбасадором відомих світових брендів, наприклад, Сalvinklein. Але дівчина активно підтримує і українських виробників. Тому на її сторінці можна побачити чимало стильних речей від них.
Суспільство

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.
Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.
Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:
«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.




Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко
Суспільство

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.
Про це повідомили в UNITED24.
Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.
Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.
Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)



Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.
Фото обкладинки: Harald Krichel
Суспільство

«Нова пошта» 26 березня нагородила українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації відзнакою «Варті». Її отримали 12 переможців голосування серед українців. Також компанія визначила 21 організацію, що найбільше доклалися до підтримки українців через гуманітарні відправлення.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Хто здобув відзнаку «Варті»
До голосування за переможців долучилися понад 55 тисяч українців. Загалом відзнаку отримали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах.
77-річний Григорій Янченко переміг у номінації «Найстарший волонтер», також відомий як Дядя Гриша. Під час окупації Херсона він вирушав у людні місця з прапором України на кріслі колісному та з увімкненим гімном. Зараз він живе у Запоріжжі, але рідко буває вдома — подорожує містами України, збираючи кошти для військових. Відзнаку Дяді Гриші вручили у Кропивницькому під час чергового збору.
Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра та 4-річна Кіра з Харкова. Саша вже отримувала нагороду «Варті» рік тому. Тоді організатори підготували для неї сюрприз — вона побачила батька-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Через місяць чоловік загинув на фронті. Попри втрату, дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ, вона збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Вона отримала відзнаку у річницю загибелі батька.

За технологічність у волонтерстві відзнаку отримав Сергій Стерненко — автор безперервного збору «Русоріз». Стерненко також регулярно демонструє, як FPV-дрони працюють на передовій.
За креативний підхід нагородили блогера з Миколаєва Юрія Степанця, який нині мешкає в Одесі. Він є найвідомішим в Україні коміком на кріслі колісному та ініціатором «неходових зборів» для військових. Волонтер часто наголошує: не всі можуть воювати в ЗСУ, але кожен, попри втому й втрати, здатен бути для ЗСУ на своєму місці.
Читайте також: Волонтеру Фумінорі Цучіко зареєстрували місце проживання в Харкові

За евакуацію нагородили Катерину Андреєву, яка разом із військовими рятує поранених захисників із прикордоння Сумщини та Курщини. Вона також вивозить мирних жителів і покинутих тварин з-під обстрілів. Свою відзнаку Катерина присвятила батькові, який віддав життя за Україну. За медичну допомогу військовим українці висловили вдячність парамедикам з «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху VETERANKA.
Разом із цим відзнаку отримали:
- всеукраїнська благодійна організація Ukrainian Food Foundation за підтримку ВПО;
- Олександр Мізерій за культурний розвиток. Він є лідером гурту «Смерека» з Вінниччини та волонтером, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 мільйони гривень для ЗСУ;
- Андрій Бурахович за допомогу армії своїми руками. Андрій — механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад дві тисячі машин;
- благодійний фонд «Діти героїв» за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків;
- Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.
«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — розповіла співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.
Переможці за обсягами гуманітарних вантажів
Організатори відзначили 21 організацію та фонд, що найактивніше користувалися послугами «Гуманітарної Нової пошти». Переможців обирали за найбільшими показниками кількості та ваги відправлень, категорії допомоги та її системність. «Нова пошта» відзначила:
- благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»);
- благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»);
- благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»);
- громадську організацію «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»);
- благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»);
- «Бахмутське товариство захисту тварин “ЛАДА”» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»);
- громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
- благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»);
- благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень);
- міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).
Разом із цим у номінації «Навігатор допомоги» перемогли Юлія Кудрик й Оксана Миколюк за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів.
Як вручали нагороди
Відзнаку вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники «Нової пошти», а також люди, які раніше отримували допомогу від волонтерів-переможців.

Про відзнаку «Варті»
«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.
Нагадаємо, «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії.
Фото: «Нова пошта»