Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
9j0a9984 e1559737580940 9j0a9984 e1559737580940

Технології

Українка створює екологічний одяг на 3D-принтері

Опубліковано

Українка Юлія Давій створила лабораторію 3D-принтингу і технологій для індустрії одягу в США і запустила власний бренд Julia Daviy, що випускає інноваційний одяг, надрукований на 3D-принтерах. Про це пише Inspired.

Одягатись із користю для здоров’я і довкілля

Юлія розповідає, що до 3D-принтингу одягу прийшла через пошук шляхів виготовлення максимально екологічного й етичного одягу.

“Я багато років пропрацювала в індустрії екологічно чистих технологій та мала багато ідей щодо одягу, яких не зустрічала на ринку. Також я була захоплена ідеєю розумного одягу. Хотіла не лише втілювати екологічно чисті технології і технологічний одяг, але й одягатися екологічно. Але в той час, у 2009-2010 роках, коли я вперше всерйоз замислилась над одягом нового покоління, це було майже неможливо. Пізніше, у 2014 році, коли я стала матір’ю, я хотіла не лише займатись екологічними технологіями, а й жити та одягатись із користю для здоров’я і довкілля. Одягу, який би виготовлявся відповідно до етичних та екологічних стандартів, було дуже мало. Я знаходила такі речі у Великій Британії та Німеччині, замовляла звідти, але найчастіше в цих речах дизайн приносили в жертву. Фокус був на тканині, а дизайн страждав”, – розповідає дівчина.

Тоді вона вирішила сама виготовляти одяг, який би відповідав найвищим екологічним стандартам. Спочатку запустила марку Wildz, що використовувала сертифіковані екологічні тканини та спеціальний екологічний спосіб нанесення принтів. Це був важкий проект зі складною логістикою і дорогими матеріалами, проте вдалося його реалізувати.

“Тоді я зрозуміла, що красивий одяг з екологічних тканин цілком можливий. Утім, навіть замінивши тканини та покращивши підходи до фарбування, ми не отримуємо справді сталого одягу. Адже значний негативний вплив на людей, довкілля і тварин відбувається на кожному етапі − від виробництва сировини і тканин до відшиву та постачання. Так я прийшла до висновку, що нам потрібні не екологічні тканини, а органічне виробництво”, – пояснює дизайнерка.

Дівчина почала шукати технології й тестувати різні види матеріалів. Помітила, що теоретично 3D-принтинг дозволяє звести до мінімуму відходи, ліквідувати економіку масштабу і робити локалізоване виробництво.

“Спочатку я була не впевнена, чи спрацює ця ідея, проте почала займатися 3D-принтингом. Я одразу занурилася в цю сферу і взяла спеціалізацію із 3D-принтингу в Університеті Іллінойсу, паралельно довгий час вивчала інновації і дизайн-мислення.

Понад два роки спроб, експериментів, постійного навчання і безперервної роботи допомогли прийти до результату − це можливість друку еластичних речей без виробництва тканини. Зараз ми не можемо замінити бавовну 3D-друком, але можемо замінити шкіру. До нас 3D-принтинг одягу асоціювався з друком твердих пластикових речей, які в найкращому випадку можна одягнути на фотосесію. Але зараз наша концепція − в тому, щоб друкувати одяг, який дійсно можна носити”, – каже Юлія.

Спідниця за 6 годин

Для колекції, яку презентували на Нью-Йоркському тижні моди восени 2018 року, деякі речі довелось друкувати 200 годин. Але зараз, наприклад, спідницю можна надрукувати за 6 годин на двох принтерах одночасно. Скорочувати час друку можна також використовуючи кілька принтерів за раз.

“Я вважаю, що друк повністю готової речі − це майбутнє 3D-принтингу. Зараз ми друкуємо річ із кількох частин, а потім збираємо її та пришиваємо підкладку. Звісно, нам би хотілося просто натиснути на кнопку та отримати готову річ, проте навіть на цьому етапі виготовлення одягу на 3D-принтері за всіма показниками є серйозним проривом”, – розповідає Юлія.

На виробництві працює чотири людини. Функції Юлії − це 3D-моделювання і 3D-принтинг. Також з нею працює її чоловік, який має потужні інженерні знання і здібності. У цьому проекті він є технічним директором. З ними працюють швеї, які доводять річ до фінального стану. Це люди, які працювали для Chanel та Balenciaga, тому якість нашого одягу максимально висока.

Скільки це коштує?

Треба розуміти, що, як і будь-яка нова високотехнологічна річ, на першому етапі такий одяг буде належати до lux-сегмента.

“Нещодавно ми запустили програму, що дозволяє кожній людині на нашому сайті відчути себе дизайнером і кастомізувати для себе спідницю в цифровому форматі. Цю спідницю ми можемо надрукувати і доставити протягом 10 днів у будь-яку частину світу. Це коштує від $780. А середня ціна речі − $1000”, – говорить дизайнерка.

Юлія не хоче, аби ці речі просто висіли в гардеробі, а створює їх такими, щоб вони могли поєднуватися з базовими речами. Цей одяг може стати елементом коктейлю, стрітстайлу та офісного стилю.

Чим більше ця технологія буде розповсюджуватися і розвиватися, тим дешевшою вона ставатиме.

3D-принтинг − це технологія, а матеріал для друку може бути будь-який. Зараз лінійка матеріалів невелика, але ситуація змінюється, бо в галузь приходить все більше «мізків».

“Я прихильниця матеріалів, які залишаються у життєвому циклі, тобто які можна переробити. Якщо ми вже доклали зусиль і виготовили матеріал, дуже маленьких зусиль треба докласти, щоби він залишався у системі. Зараз ми експериментуємо з різними матеріалами, серед них TPE − ним найчастіше покривають тканини для того, щоб надати їм додаткових властивостей. Наприклад, ним покривають білизну і спортивний одяг, щоб вони добре тримали форму. Це нетоксичний матеріал, який можна використовувати повторно майже нескінченну кількість разів. Тобто якщо людина бачитиме, що річ уже втратила свій початковий вигляд, вона може здати її на переробку. З переробленого матеріалу можна надрукувати нову річ”, – пояснює українка.

Такий матеріал під час використання не те що не гірший за шкіру, а кращий за всіма показниками. Зараз працюють над розробкою нового матеріалу, який на дотик нагадує людську шкіру, він міцний, але при цьому «дихає».

Технології

Google надає українцям безплатний доступ до курсу про роботу з ШІ

Опубліковано

Компанія Google надає українцям безплатний доступ до власного курсу AI Essentials на платформі Coursera. Навчання буде корисним для новачків у цій сфері та фахівцям, які хочуть поліпшити свої навички.

Про це повідомили у блозі Google.

Про навчання

Пройти курс зможуть до 2,5 тисяч людей. Для цього необхідно зареєструватися через одну з організацій, які підтримали цей проєкт:

  • Український ветеранський фонд;
  • Veteran Hub;
  • EdEra;
  • Київська школа економіки (KSE);
  • ГО «Дівчата».

Курс AI Essentials допоможе опанувати основи ШІ, навчитися створювати ефективні запити використовувати ШІ для автоматизації завдань. Пройти курс можна орієнтовно за десять годин. Учасники можуть навчатися у власному темпі, адже всі матеріали будуть доступні онлайн.

Після проходження курсу учасники отримають сертифікат від Coursera та додаткові матеріали, зокрема вебінари з експертами про застосування ШІ у роботі та житті.

Читайте також: Nadiyno запустили інтерактивний тест на цифрову пильність: як пройти

Як зареєструватися

Реєстрацію на першу хвилю навчання відкрили 18 березня, вона триватиме два тижні. Для проходження навчання необхідно виконати кілька кроків.

  1. Перейти на сайт за посиланням.
  2. Обрати організацію, через яку можна отримати доступ до навчання на курсі AI Essentials.
  3. Заповнити реєстраційну форму на сайті організації.
  4. Отримати підтвердження від організації або Coursera.

У Google зазначили, що пріоритет при відборі надаватимуть ветеранам, військовим та їхнім родинам, а також жінкам, які прагнуть розвинути свою кар’єру.

У межах цієї програми Google 25 березня о 18:00 проведе безплатний вебінар про використання ШІ в житті, пошуку роботи та професійному розвитку. Долучитися до вебінару можна за посиланням.

Нагадаємо, що на Google Arts&Culture виклали роботи українських мисткинь-шістдесятниць.

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі

Технології

Nadiyno запустили інтерактивний тест на цифрову пильність: як пройти

Опубліковано

На платформі Nadiyno запустили інтерактивний тест на цифрову пильність. Завдяки тесту українці можуть покращити свої навички у розпізнаванні шахрайських схем у телеграмі.

Про це повідомили в Nadiyno.

Про тест

На платформі розробили тест, який відтворює десять потенційно шахрайських діалогів у телеграмі. Користувач має визначити, чи безпечні ці повідомлення, чи їх написав злодій. До кожного з питань додали експертний розбір шахрайської схеми.

Тест створили на досвіді експертів платформи, а також на основі дослідження про методи зламу телеграм-акаунтів. Пройти тестування можна безплатно за посиланням.

«Ми віримо, що тест допоможе знизити цю статистику та навчить українців ефективніше розпізнавати шахрайські атаки»‚ — зазначили в Nadiyno.

Читайте також: В Україні запустили мобільний додаток для заощадження електроенергії

Довідка про платформу

Nadiyno — безплатний сервіс про особисту й корпоративну безпеку в інтернеті. Платформа працює понад два роки та допомагає журналістам, волонтерам, військовим та громадським організаціям вберегтися від цифрових загроз, зокрема від витоку даних, шпигунства чи шахрайства.

Nadiyno створили фахівці eQualitie Canada у співпраці з Міністерством закордонних справ Канади та Міністерством цифрової трансформації України.

Нагадаємо, що українські музеї та організації зацифрують понад 230 тисяч експонатів.

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Технології

Український розробник створює гру про кота-астронавта: перший трейлер (ВІДЕО)

Опубліковано

Український розробник зі Львова Едуард Піжук створює гру Catfall про подорожі кота-астронавта. Наразі гра отримала свій перший трейлер.

Відео з геймплеєм виклали на ютуб-каналі Catfall.

Сюжет гри

Після падіння космічного корабля кіт-астронавт вирушає у власну подорож. Гравці можуть самостійно обрати, як виглядатиме їхній кіт, після чого вони відправляться у пригоду від третьої особи.

У Catfall необхідно буде знайти екіпаж космічного корабля, зокрема своїх друзів. Гравці досліджуватимуть інопланетне місто та розгадуватимуть його таємниці.

Читайте також: Українська гра про Гуцульщину зібрала понад 45 000 доларів на Kickstarter

«Котик зіткнеться з головоломками, зустрічатиме нових друзів та небезпечних ворогів. Кожен крок наближатиме його до розгадки та відкриватиме нові горизонти космічної мандрівки»‚ написали про гру на її сторінці в Steam.

Реліз запланували на 2025 рік. Гра повністю підтримує українську та має англійську мову для інтерфейсу та субтитрів.

Відео: ютуб-канал Catfall

Нагадаємо, що українська студія випустить гру-медитацію, в якій можна створювати сади (ВІДЕО).

Фото обкладинки: сторінка гри в Steam

Читати далі

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

Шо там у ШоТам або навіщо інвестувати в добрі новини для українців

На тлі зупинки грантової підтримки від Американської агенції з міжнародного розвитку (USAID) чимало українських медіа...

Суспільство5 днів тому

«Пам’ять у наших руках»: як мама та донька створили кондитерську на честь загиблого батька-військового 

Після загибелі свого чоловіка-військового Михайла киянка Наталя Реуцька не могла змусити себе бодай спробувати спекти...

Культура7 днів тому

Народні співи біля моря. Ці жінки відроджують українські традиції в Одесі

Стереотип про те, що всі в Одесі мають певну «культурну автономність» спростовують одеситки з гурту...

Економіка і бізнес2 тижні тому

З чоловічого піджака в жіночий: як українка зробила бізнес на переробці старих речей

Поки міжнародні фешн-ритейлери щороку нарощують виробництво, вони дають нове життя одягу українських брендів. Жінки з...