Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
9j0a9984 e1559737580940 9j0a9984 e1559737580940

Технології

Українка створює екологічний одяг на 3D-принтері

Опубліковано

Українка Юлія Давій створила лабораторію 3D-принтингу і технологій для індустрії одягу в США і запустила власний бренд Julia Daviy, що випускає інноваційний одяг, надрукований на 3D-принтерах. Про це пише Inspired.

Одягатись із користю для здоров’я і довкілля

Юлія розповідає, що до 3D-принтингу одягу прийшла через пошук шляхів виготовлення максимально екологічного й етичного одягу.

“Я багато років пропрацювала в індустрії екологічно чистих технологій та мала багато ідей щодо одягу, яких не зустрічала на ринку. Також я була захоплена ідеєю розумного одягу. Хотіла не лише втілювати екологічно чисті технології і технологічний одяг, але й одягатися екологічно. Але в той час, у 2009-2010 роках, коли я вперше всерйоз замислилась над одягом нового покоління, це було майже неможливо. Пізніше, у 2014 році, коли я стала матір’ю, я хотіла не лише займатись екологічними технологіями, а й жити та одягатись із користю для здоров’я і довкілля. Одягу, який би виготовлявся відповідно до етичних та екологічних стандартів, було дуже мало. Я знаходила такі речі у Великій Британії та Німеччині, замовляла звідти, але найчастіше в цих речах дизайн приносили в жертву. Фокус був на тканині, а дизайн страждав”, – розповідає дівчина.

View this post on Instagram

✨Happy New Year!✨ Starting this year with the article 🌱in my blog. The last years have been extremely fruitful – I got a lot of new knowledge, experience and help. All of that permitted me to make some amazing discoveries and inventions. It's time to give back to this world and share my vision and knowledge. Read my article "Changing Fashion One Printer at A Time: Why Every Woman Needs 3D Printed Clothing in Her Closet" and please, give your feedback That is just the 1st part of the article and the ideas behind 3D printed clothing. Do you want to know more? The active link is in the head of profile https://juliadaviy.com/why-every-woman-needs-3d-printed-cl…/

A post shared by JULIA DAVIY (@juliadaviy) on

Тоді вона вирішила сама виготовляти одяг, який би відповідав найвищим екологічним стандартам. Спочатку запустила марку Wildz, що використовувала сертифіковані екологічні тканини та спеціальний екологічний спосіб нанесення принтів. Це був важкий проект зі складною логістикою і дорогими матеріалами, проте вдалося його реалізувати.

“Тоді я зрозуміла, що красивий одяг з екологічних тканин цілком можливий. Утім, навіть замінивши тканини та покращивши підходи до фарбування, ми не отримуємо справді сталого одягу. Адже значний негативний вплив на людей, довкілля і тварин відбувається на кожному етапі − від виробництва сировини і тканин до відшиву та постачання. Так я прийшла до висновку, що нам потрібні не екологічні тканини, а органічне виробництво”, – пояснює дизайнерка.

Дівчина почала шукати технології й тестувати різні види матеріалів. Помітила, що теоретично 3D-принтинг дозволяє звести до мінімуму відходи, ліквідувати економіку масштабу і робити локалізоване виробництво.

“Спочатку я була не впевнена, чи спрацює ця ідея, проте почала займатися 3D-принтингом. Я одразу занурилася в цю сферу і взяла спеціалізацію із 3D-принтингу в Університеті Іллінойсу, паралельно довгий час вивчала інновації і дизайн-мислення.

Понад два роки спроб, експериментів, постійного навчання і безперервної роботи допомогли прийти до результату − це можливість друку еластичних речей без виробництва тканини. Зараз ми не можемо замінити бавовну 3D-друком, але можемо замінити шкіру. До нас 3D-принтинг одягу асоціювався з друком твердих пластикових речей, які в найкращому випадку можна одягнути на фотосесію. Але зараз наша концепція − в тому, щоб друкувати одяг, який дійсно можна носити”, – каже Юлія.

Спідниця за 6 годин

Для колекції, яку презентували на Нью-Йоркському тижні моди восени 2018 року, деякі речі довелось друкувати 200 годин. Але зараз, наприклад, спідницю можна надрукувати за 6 годин на двох принтерах одночасно. Скорочувати час друку можна також використовуючи кілька принтерів за раз.

“Я вважаю, що друк повністю готової речі − це майбутнє 3D-принтингу. Зараз ми друкуємо річ із кількох частин, а потім збираємо її та пришиваємо підкладку. Звісно, нам би хотілося просто натиснути на кнопку та отримати готову річ, проте навіть на цьому етапі виготовлення одягу на 3D-принтері за всіма показниками є серйозним проривом”, – розповідає Юлія.

На виробництві працює чотири людини. Функції Юлії − це 3D-моделювання і 3D-принтинг. Також з нею працює її чоловік, який має потужні інженерні знання і здібності. У цьому проекті він є технічним директором. З ними працюють швеї, які доводять річ до фінального стану. Це люди, які працювали для Chanel та Balenciaga, тому якість нашого одягу максимально висока.

Скільки це коштує?

Треба розуміти, що, як і будь-яка нова високотехнологічна річ, на першому етапі такий одяг буде належати до lux-сегмента.

“Нещодавно ми запустили програму, що дозволяє кожній людині на нашому сайті відчути себе дизайнером і кастомізувати для себе спідницю в цифровому форматі. Цю спідницю ми можемо надрукувати і доставити протягом 10 днів у будь-яку частину світу. Це коштує від $780. А середня ціна речі − $1000”, – говорить дизайнерка.

Юлія не хоче, аби ці речі просто висіли в гардеробі, а створює їх такими, щоб вони могли поєднуватися з базовими речами. Цей одяг може стати елементом коктейлю, стрітстайлу та офісного стилю.

Чим більше ця технологія буде розповсюджуватися і розвиватися, тим дешевшою вона ставатиме.

3D-принтинг − це технологія, а матеріал для друку може бути будь-який. Зараз лінійка матеріалів невелика, але ситуація змінюється, бо в галузь приходить все більше «мізків».

“Я прихильниця матеріалів, які залишаються у життєвому циклі, тобто які можна переробити. Якщо ми вже доклали зусиль і виготовили матеріал, дуже маленьких зусиль треба докласти, щоби він залишався у системі. Зараз ми експериментуємо з різними матеріалами, серед них TPE − ним найчастіше покривають тканини для того, щоб надати їм додаткових властивостей. Наприклад, ним покривають білизну і спортивний одяг, щоб вони добре тримали форму. Це нетоксичний матеріал, який можна використовувати повторно майже нескінченну кількість разів. Тобто якщо людина бачитиме, що річ уже втратила свій початковий вигляд, вона може здати її на переробку. З переробленого матеріалу можна надрукувати нову річ”, – пояснює українка.

Такий матеріал під час використання не те що не гірший за шкіру, а кращий за всіма показниками. Зараз працюють над розробкою нового матеріалу, який на дотик нагадує людську шкіру, він міцний, але при цьому «дихає».

Технології

Завдяки ШІ підлітків з українського прикордоння зробили героями картин Айвазовського й Малевича

Опубліковано

Компанія Reface, яка спеціалізується на розробці різноманітних продуктів ШІ, використовуючи штучний інтелект, створила унікальну серію портретів підлітків у стилі картин видатних українських художників, таких як Казимир Малевич та Іван Айвазовський.

Про це повідомляє медіа speka.

фото: speka

Про проєкт

Підлітки з прикордонних та прифронтових громад стали учасниками технологічного кемпу Dive in ESTEAM від ГО GoGlobal. Спеціально для кемпу Reface мульти-продуктова ШІ компанія розробила унікальні стилі Малевича та Айвазовського та згенерувала серію картин-портретів підлітків у стилі деколонізованих художників.

Читати також: Замість сміття — сакури. Як на Одещині очільниця громади об’єднала мешканців заради змін

Участь взяли понад 30 дітей з Чернігівської, Харківської, Запорізької, Миколаївської та Сумської областей. За словами авторів ідеї, метою кемпу є допомогти молоді отримати практичні навички спрямовані на розвиток інноваційного мислення, творчості, аналітичних здібностей, які будуть корисними для кар’єри та життя.

Нагадаємо, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: speka

Читати далі

Технології

Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Опубліковано

В Україні створили військову колісну безпілотну платформу під назвою CRAB, яка має як бойові, так і медичні модифікації.

Про це повідомляє “Мілітарний”.

Про розробку

У березні 2024 року, завдяки державному кластеру BRAVE1 для розвитку військових технологій, роботизована платформа CRAB успішно пройшла випробування та отримала сертифікацію відповідності стандартам ДСТУ та кодифікацію за стандартами НАТО.

Колісна платформа представлена у варіантах CRAB-М (Militarty) та CRAB-LS (Life Saver).

Модифікація Military платформи CRAB призначена для проведення розвідувально-ударних операцій. На неї можна встановити бойовий модуль, що включає кулемет ПКТ з 650 набоями і гранатомети РПГ-7 або РПВ-16. Також платформа може виконувати дистанційне мінування та розмінування.

фото: Мілітарний

Читати також: Українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”

Параметри дрону

Бойовий радіус дії платформи складає 1,5 кілометра, запас ходу – 25 кілометрів, а безперервна робота можлива протягом 4 годин.

Розміри CRAB: довжина – 1480 мм, ширина – 1080 мм, висота верхньої частини – 580 мм (1250 мм з модулем), а відстань від землі – 300 мм. Максимальна вантажопідйомність – 150 кілограмів.

Час згортання та розгортання платформи – 5 і 7 хвилин відповідно. Повна маса – 330 кілограмів, що дозволяє перевозити її на пікапах, причепах та малих вантажівках.

Медично-логістична версія має повну масу 440 кілограмів і може перевозити корисне навантаження вагою до 270 кілограмів. На борту можуть розміститися дві сидячі або три лежачі людини. Розміри: довжина – 2000 мм, ширина – 1080 мм, висота верхньої частини – 780 мм, а відстань від землі – 300 мм.

Управління платформою може здійснюватися за допомогою пульта дистанційного керування або спеціального під’єднаного пульта. Оператор може керувати платформою за допомогою FPV-окулярів.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що вийшов новий трейлер гри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” (ВІДЕО).

Фото: Мілітарний

Читати далі

Технології

Вийшов новий трейлер гри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” (ВІДЕО)

Опубліковано

В короткому відеоролику демонструється Прип’ять з висоти пташиного польоту, а також уперше використовують українську мову для спілкування.

Про гру

S.T.A.L.K.E.R. – це серія ігор у жанрі “шутер” від першої особи, що складається з трьох частин. Дія розгортається у наш час у зоні відчуження Чорнобильської АЕС, де внаслідок радіаційного викиду почали з’являтися аномалії. “Серце Чорнобиля” стане четвертою грою у серії та першою, яка вийде на консолях.

Читати також: Українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”

Плани щодо випуску гри вперше оголосили у 2010 році. Однак це вже четверте перенесення дати релізу з моменту представлення геймплею у 2021 році. Тоді проєкт планували випустити у квітні 2022 року. До цього моменту GSC Game World планувала випустити гру у першому кварталі 2024 року.

Четверта частина гри вийде 5 вересня 2024 року на фізичних носіях у чотирьох версіях: Standard, Limited, Collector’s та Ultimate Edition.

Нагадаємо, що українська продюсерка створила музичний супровід для кампейну Nike.

Також ми повідомляли, що публічний простір на Подолі проведе прибирання для створення нового місця у форматі поп-ап парку.

Фото: S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: