Суспільство
Українець увійшов до польської версії журналу Forbes
Івано-франківець Вадим Мельник увійшов до «Топ 25 до 25 років» польської версії всесвітньо відомого ділового журналу Forbes.
Про це пише Репортер.
«Загалом аналізували 1500 людей із Польщі і мені невимовно приємно, що я серед 25 найкращих і в топ-5 категорії «Бізнес», – каже Вадим.
Про Вадима
Освіту Вадим здобув у Польщі. Свою компанію Cervi Robotics, що виготовляє дрони, заснував ще студентом Університету інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві (Польща). Вона дотепер працює і розвивається, зараз це велика холдингова фірма.
«Я хотів зробити щось, що фактично зможе змінити світ на краще, – розповідає Вадим Мельник. – І на той момент це був порятунок носорогів від браконьєрів за допомогою дронів».
Диво-дрони
Так і з’явилася ідея платформи Dronhub, яка принесла Вадиму перший успіх. Її особливість у тому, що участь людини у процесі обслуговування безпілотників фактично виключається.
Читайте також: Адвокати — але від економіки. Як економісти рятують компанії від космічних штрафів і хочуть “автоматизувати” бухгалтерів
Це зарядка та командний центр водночас, яка здатна працювати в екстремальних погодних умовах (від –20 до +60 градусів).
Кожен ангар має свою метеостанцію, яка в разі небезпеки заважає дрону виконувати місію.
Розробка Вадима сумісна з більшістю промислових дронів, доступних на ринку, відтак – популярна. Його дрони перевозять кров, працюють на знімальних майданчиках Голлівуду.
Настільний робофутбол
Ще однією, не менш успішною розробкою франківця, став настільний робофутбол – RoboSoccer.
Ідея виникла, коли Мельник відпочивав у барі з друзями. В одній кімнаті молодь грала в настільний футбол, а в іншій – футбол на гаджетах. «Чому б не поєднати це?» – подумав він. Розробка і випробування проєкту зайняли близько двох років, нині RoboSoccer знайшов свою нішу на світовому ринку.
«Зараз ми масштабуємося на Середній Схід та Азію, – каже Вадим. – Хочемо стати лідерами автономних безпілотників у Польщі та Європі. Співпрацюємо з другою найбільшою європейською нафтогазовою компанією – Orlen. Скоро відкриваємо офіс в Сінгапурі».
Жартує, що врятувати бодай одного носорога поки що не вийшло, бо в Африку так і не поїхали, але це «поки що».
До 30 років Вадим планує створити власний інвестиційний фонд, щоб допомагати стартапам у галузі робототехніки.
Читайте також: Як українка створила бухгалтерську компанію з нуля та шукає IT-команду для стартапу
Нагадаємо, український стартап Jollylook Auto на платформі Kickstarter зібрав вже 67,490 тисяч доларів.
Як ми повідомляли раніше, українець придумав стартап, що підказує, де вигідніше відкрити бізнес.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі