Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Адвокати — але від економіки. Як економісти рятують компанії від космічних штрафів і хочуть “автоматизувати” бухгалтерів

Зазвичай власники бізнесу не занурюються в роботу з рахунками і податками. Навіщо, адже за це вони платять бухгалтеру. Моментом пізніше підприємству прилітає величезний штраф від податкової, і тоді вже легше його закрити, ніж за будь-яку ціну витягати з прірви. 

“Операційники”, — називає таких “колег” по цеху власниця компанії бухгалтерів на аутсорсі Леся Катанова. Вона побудувала велику компанію з нуля на зарплату, зекономила сотням підприємств мільйони доларів. А тепер збирається повністю автоматизувати працю бухгалтерів, що виконують низькокваліфіковану роботу.  

<strong>Леся Катанова</strong>

Леся Катанова

власниця бухгалтерської компанії “Солвенсі”

Розповідає: перше, що з’явилось у компанії — це назва та логотип. “СОЛВЕНСІ” з англійської означає фінансове здоров’я. А мангуста як логотип обрали через те, що це дуже швидке й зосереджене створіння — як і кожен з її команди, каже Леся.
Сьогодні у компанії 250 постійних клієнтів, а ще двом тисячам підприємств її фахівці допомогли уникнути мільйонних штрафів та фінансового краху.

Додаток позбавить “операційників” марудної роботи 

На ринку бухгалтерських послуг зараз мало професіоналів, здатних не просто вносити необхідні дані в програму бухобліку, але й проконсультувати власника бізнесу. Людина, мета якої просто впорядкувати звіт, не може вивести з отриманих даних жодного економічного висновку.

Тому підприємства з власними бухгалтерами все одно звертаються до аутсорсингових бухгалтерських компаній за консультаціями. Причому з елементарними питаннями: як платити менше податків, чому податкова нарахувала податок на додану вартість більше, ніж розраховували самостійно. 

Ми у “Солвенсі” розуміємо, що ще кілька років — і професія бухгалтера повинна буде зникнути, звільнивши місце для більш крутих речей — творчості і професійного росту.

Тому зараз розробляємо програмне забезпечення, що повинно взяти на себе автоматичну роботу бухгалтера, залишивши тому час на професійний розвиток.

Шукаємо команду для бухгалтерського стартапу

Аналогів в Україні такому додатку немає взагалі, в Росії щось є в зародковому стані — просто для комунікації між бухгалтерією на аутсорсі та клієнтом.

Черговий комунікатор — це зовсім не те, що ми задумали. Хочемо розробити програмне забезпечення, яке би повністю автоматизувало роботу бухгалтера.Тому зараз шукаємо IT-команду, яка нам в цьому допоможе. А ще — можливості для фінансування. Ми готові віддати ідею тим IT-фахівцям, які за неї візьмуться. Все, що треба “Солвенсі” — це технічне рішення, яке дозволить повноцінно зосередитись на розв’язанні проблем усіх видів бізнесу.

Як зекономити клієнту 20 мільйонів гривень

На нашому сайті ми ведемо загальний підрахунок грошей, які зекономили клієнтам більш як за 11 років роботи. Зараз це близько 3,7 мільйона доларів.

Сьогодні кожен випадок, з яким працюємо, яскравий по-своєму. Але в кожного кейсу є спільні риси: терміни “на вчора”, вимоги зробити майже чудо. Моя команда завжди справляється.

Як правило, якщо ще щось можна зробити, ми витягаємо компанію з кризи. Але якщо кількість штрафів перевищує ефект від майбутньої діяльності підприємства, то зводимо його діяльність нанівець. Натомість відкриваємо нове — проте це вже зовсім екстрена ситуація.

Пам’ятаю випадок з розряду “майже диво”, коли ми у “Солвенсі” готували всеукраїнське сільськогосподарське підприємство до податкової перевірки за три роки.

Команда фахівців за тиждень проаналізувала просто гігантський об’єм документів, працювала буквально цілодобово. Називати фірму не буду, але ми їм тоді 20 мільйонів гривень на штрафи зекономили.

Чим вашому бізнесу загрожує брехня бухгалтера і як від неї врятуватись

Коли підприємець наймає на роботу бухгалтера, то упевнений за замовчуванням, що перед ним фахівець. А за фактом часто виходить так, що директор підприємства не підозрює, що у нього в документах повний бардак.

За роки роботи ми у “Солвенсі” навчились виділяти ознаки непрофесіоналізму серед своїх колег по цеху. Ось кілька з них:

1) Час, за який ви отримуєте інформацію.

Уявіть ситуацію: ви попросили у бухгалтера дані про заборгованість перед постачальниками — це елементарна інформація. Якщо йому треба більше, ніж пів години, щоб сформувати документ, отже, він формує його прямо зараз — і вручну. А у вас немає обліку в режимі реального часу. Отже, у разі чого не зможете вчасно зреагувати на проблему.

2) Відсутність податкового планування.

Якщо бухгалтер заздалегідь не знає, скільки вам як власнику бізнесу доведеться заплатити податків, це ознака того, що людина в останній момент підготувала звіт. В якому, зовсім не факт, що все в порядку.

3) Обман.

У нашій практиці траплялись випадки, коли бухгалтери обманювали власних директорів. До того моменту, поки штрафи не ставали непосильным, власники бізнесу навіть не знали про неприємний сюрприз від податкової. 

Майже адвокати. Але від економіки

Ще коли я була підлітком, то мріяла бути адвокатом, надивившись американських серіалів про судову романтику. А потім так вийшло, що провчилась на економічному факультеті аж до аспірантури. Про що не шкодую, бо як фахівець там отримала ширший погляд на економічні процеси.

Потім працювала на підприємстві “Хортиця” заступницею фінансового директора. Якось так вийшло, що там я отримала поштовх для своїх амбіцій. І зрозуміла: мені по суті характеру потрібно своїм бізнесом займатися.

Сьогодні у “Солвенсі” є офіс на 400 квадратних метрів, 26 унікальних експертів, яких ми “виростили” самі. За 11 років ми врятували або допомогли розвинутись з нуля аж 2000 підприємствам. 

На фото – лиш частина 26 експертів компанії. Кажуть: коней колись замінили парові автомобілі, час і низькокваліфікованій роботі бухгалтерів автоматизуватись.

У кожного в команді — своя сфера відповідальності. Приміром, людина, що займається зарплатами, знатиме про операції з нею все. Наші працівники занурюються в свою тему, аналізують законодавство, беруть участь у профільних тренінгах та семінарах. На відміну від штатних бухгалтерів, які змушені робити все підряд.

У якомусь сенсі моя дитяча мрія здійснилась. Мої працівники майже як адвокати: точно так же представляють інтереси наших клієнтів, лиш врегульовують економічні питання, ведуть бухгалтерію. А у разі потреб рятуємо від податкових  проблем цілі бізнеси.

На початку поширювали інформацію сарафанним радіо

Якщо на старті бізнесу відразу немає значної суми грошей, то саме сарафанне радіо і власна репутація приведуть перших клієнтів. Принаймні, так було в мене. 

Мою компанію ми разом з подругою започаткували у 2008 році. Тоді вночі на кухні чаклували над замовленнями клієнтів. А паралельно встигали працювати, витрачаючи всю заробітну плату на просування.

Пам’ятаю, в першу чергу тоді зробили сайт. І вирішили надіслати нашим потенційним клієнтам надруковані в типографії гарні листи на фірмових бланках, у фірмових же конвертах. І цей хід взагалі не спрацював!

Зате допомогло сарафанне радіо та репутація. Так завдяки допомозі друзів, зв’язкам, що залишились ще з роботи у “Хортиці”, у нас з’явилися перші клієнти.

Сьогодні ціни за послуги у нас ринкові, а працюємо на совість. Ну і треба врахувати штрафи, які людина заплатить за помилки в бухгалтерській документації: вони незрівнянно вищі.

Буває, спершу чуєш від підприємця: “Є “контора”, що зробить звітність задешево”. А через деякий час, з парочкою штрафів за плечима від такої співпраці, він все-одно повертається до нас.

Як вберегли підприємців від чужих помилок

Зазвичай клієнт, якщо хоче вберегти себе від професійних помилок бухгалтерів чи аудиторів, власноруч укладає контракт зі страховою компанією. Ми ж взяли за приклад закордонних колег і самі за замовчуванням застрахували своїх клієнтів від можливих помилок. 

За одинадцятирічну практику компанії таких випадків не було. Тому професійну відповідальність ми застрахували, щоб показати: у “Солвенсі” ніколи не помиляються. Це означає, що якщо через роботу наших фахівців оштрафують, страхова компенсує всі збитки. 

В українських колег по цеху поки що не знайшла такої практики. Але думаю, це реальний спосіб довести професіоналізм і клієнтам і конкурентам.

30.01.2020

Економіка

Польська компанія видобуватиме газ на Львівщині

Найбільша польська газова компанія PGNiG має намір приступити до розробки вуглеводнів у Львівській області в третьому кварталі 2020 року.

Про це повідомив віце-президент ради директорів компанії Роберт Перковський в ході Українського енергетичного форуму, передає Економічна правда з посиланням на Інтерфакс-Україна.

“У третьому кварталі 2020 року ми плануємо почати розробку. Найголовніше від вас (від України – ред.) – чіткі правила гри на цьому ринку”, – сказав він.

Читайте також: В Україні нідерландська компанія побудує новий завод

На початку грудня 2019 року польська компанія PGNiG SA і українська група компаній “ЕРУ” підписали угоду про розвідку і видобуток природного газу у Львівській області.

PGNiG – найбільша нафтогазова компанія Польщі, що займається розробкою газових і нафтових родовищ, видобутком, зберіганням і транспортуванням енергоносіїв, а також будівництвом і розвитком нафтогазової транспортної мережі, експортом і імпортом газу.

Читати далі

Економіка

FlixBus запустить внутрішні рейси в Україні

Популярний автобусний оператор FlixBus вперше оголосив про початок рейсів до Африки (Марокко) та анонсував у 2020 році вихід на ринок країн Балтії і розвиток внутрішніх рейсів в окремих країнах, включно з Україною.

Про це повідомляє прес-служба компанії, передає Економічна правда.

Масштабні плани

Зазначається, що у лютому оператор вийшов на ринок Африки, запустивши свої перші два автобуси з Марокко до Франції. У FlixBus додають, що успіх на українському ринку спонукав до подальшого розвитку в регіоні, наступний крок – вихід у країни Балтії.

 “У 2020 році FlixBus має на меті з’єднати Естонію, Латвію та Литву міжнародними рейсами з західною Європою”, – додали в компанії.

 Крім цього, на 2020 рік компанія анонсувала розвиток внутрішніх рейсів у трьох країнах – Великобританії, Португалії та Україні. 

Читайте також: BlaBlaCar запускає в Україні продаж квитків на автобусні поїздки

Український ринок

У 2019 році FlixBus вийшов на український ринок, запустивши регулярні міжнародні рейси, які об’єднують 10 українських міст (Київ, Львів, Одеса, Житомир, Рівне, Вінниця, Умань, Хмельницький, Тернопіль та Ужгород) прямими сполученнями з 44 містами Європи.

“У 2020 році FlixBus планує збільшувати кількість міжнародних ліній з України, але важливою метою є запуск внутрішніх перевезень”, – йдеться у повідомленні.

Після лібералізації внутрішнього ринку перевезень у Португалії, яка відбулась минулого року, FlixBus вирішив запустити внутрішню мережу автобусних перевезень в цій країні, де сьогодні оператор перевезень вже створив міцну міжнародну мережу, яка з’єднує Португалію з більш ніж 50 європейськими містами.

Читати далі

Економіка

Завтра вводять в обіг нові 200 гривень: як виглядає банкнота

Із 25 лютого 2020 року Нацбанк вводить в обіг оновлену банкноту номіналом 200 гривень. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку, передає Укрінформ.

“Банкнота номіналом 200 грн, уведення в обіг 25 лютого 2020 року”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що номінальний ряд гривні сягає найбільш оптимального розміру – 12 номіналів. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) та 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень).

Оновлений банкнотно-монетний ряд містить більш надійні та захищені від підробок банкноти, забезпечує зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави.

Читайте також: Одесит створює скульптуру із 250 тис. монет (ФОТО)

Старі банкноти номіналом 200 гривень будуть вилучати?

Ні, банкноти зразка 2007 та 2019 років перебуватимуть в обігу одночасно. Після введення в обіг нових 200-гривневих банкнот громадянам не потрібно обмінювати банкноти попереднього зразка на нові.

Новими банкнотами Національний банк заміщуватиме зношені та пошкоджені 200-гривневі банкноти зразка 2007 року. Поступово в обігу ставатиме більше нових 200-гривневих банкнот через заміну зношених.

Як саме змінилася банкнота?

За дизайном вона наслідує нові сучасні банкноти номіналом 20, 100, 500 та 1000 гривень. На банкноті нового зразка номіналом 200 гривень збережено основні зображення банкноти зразка 2007 року. Зокрема, на лицьовому боці розміщено портрет Лесі Українки, а на зворотному боці – зображення будівлі В’їзної вежі Луцького замку.

Портрет Лесі Українки переміщено у центр банкноти (раніше був з правого боку). Розмір нової банкноти не змінився – 75 x 148 мм. Кольорова гама та ж сама.

Чи пов’язано введення в обіг нової банкноти з великою кількістю підробок?

Національний банк прагне підвищувати надійність українських банкнот. Згідно з міжнародними стандартами, грошові знаки потрібно оновлювати з певною періодичністю, щоб мінімізувати або зовсім унеможливити спроби шахраїв підробити банкноти.

Система захисту банкнот має високий рівень і співвідноситься з рівнями систем захисту провідних валют світу. При цьому, кількість вилучених підробок національної валюти стабільно низький. Наприклад, у 2018 році з обігу вилучено лише трохи більше 800 штук фальшивих банкнот номіналом 200 гривень.

Читати далі

Економіка

ЗСУ отримають 3 тисячі ракетних комплексів та ракет на суму понад 2 млрд грн

Міноборони планує цьогоріч закупити близько 3 тис. ракетних комплексів та ракет до них на суму понад 2 млрд грн. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Зазначається, що порівняно з 2019 роком фінансування ракетної програми цьогоріч було збільшено на 300 млн грн. Зокрема, у 2020 році сплановано завершення розроблення з проведенням державних випробувань комплексів «Нептун» та «Вільха» і забезпечено їх фінансування у повному обсязі.

“Після прийняття їх на озброєння буде здійснено закупівля серійних зразків.

Крім того, планується закупити близько 3000 ракетних комплексів та ракет до них на суму понад 2,4 млрд гривень з урахуванням державних гарантій”, – йдеться у повідомленні.

Наразі продовжується виконання програми створення Багатофункціонального ракетного комплексу (БФРК).

Концепція зазначеної Програми наразі проходить зовнішнє погодження.

Нагадаємо, що 18 лютого 2020 року Радою національної безпеки і оборони України схвалено державне оборонне замовлення на 2020 рік (ДОЗ), яким в інтересах Міноборони та на підставі потреб, визначених Генеральним штабом Збройних Сил України, передбачено заходи на загальну суму 21,25 млрд гривень.

У ДОЗ-2020 визначено наступні пріоритети:

Військово-Морські Сили — розроблення і постачання протикорабельного ракетного комплексу «Нептун», модернізація фрегата «Гетьман Сагайдачний», катерів типу «Айленд», постачання вертольотів, бойових броньованих машин;

Війська протиповітряної оборони — відновлення зенітних ракетних комплексів, постачання радіолокаційних станцій, розгортання комплексів засобів автоматизованої системи управління авіацією та протиповітряною обороною;

— тактична авіація — продовження постачання модернізованих літаків типу МіГ-29, Су-27, Су — 25;

Сухопутні війська — розроблення та постачання нових зразків ракетного і артилерійського озброєння, бронетехніки, автомобільної техніки, вертольотів, безпілотних авіаційних комплексів, станцій радіоелектронної боротьби, снайперського озброєння.

У Міноборони підкреслюють, що державне оборонне замовлення формується за пріоритетними потребами військ, на засадах нормативно-правової бази у цій сфері, з урахуванням можливостей оборонно-промислового комплексу та в межах виділених обсягів фінансування.

Читати далі

Економіка

Якщо нема піарника. П’ять безкоштовних курсів про те, як самому просувати бізнес

Досі думаєте, що просування – лише для компаній-гігантів, а новини малого та середнього бізнесу широкому загалу нецікаві? Дарма нехтуєте публічністю, адже грамотні комунікації підприємства з покупцями та журналістами дозволить вам і інвесторів знайти, і побудувати сильний бренд, і перетворити цільову аудиторію на друзів. 

Ці п’ять безкоштовних онлайн-курсів ми знайшли на теренах українського Інтернету. Звісно, не гарантуємо, що вони повністю замінять бізнесу піарника чи комунікаційника. Але після них ваша справа вже точно не буде колишньою.    

Історії керують світом. А ваш бренд розповідає історії?

“Я не торкнувся м’яча, то була рука Бога”, – сказав Дієго Марадона, виправдовуючи власний гол рукою у ворота англійців. У цій же грі він забив гол, який назвали пізніше голом століття, але саме історія з “Рукою Бога” стала легендарною.  

Мабуть, ви і самі помітили, що реклама з цікавою для клієнта історією активує його увагу. Ось на цьому моменті реклама і починає продавати.

Гарна історія зробить ваш бренд дійсно легендарним. Пропонуємо почати творити легенду з курсу від Відкритого Університету Майдану “Моя історія: досвід, цінність, вплив”. Тут обіцяють навчити вас використовувати силу історій як у професійному, так і життєвому контекстах. 

Створити і втримати. Чи є у вашого бренду репутація?

Напевно, ви чули про “велику четвірку” – найбільші аудиторські компанії в світі. Це Deloitte Touche Tohmatsu, PricewaterhouseCoopers, Ernst & Young, KPMG. Але мало хто знає: спочатку це була “велика п’ятірка”. Але одна з компаній – Arthur Andersen – все втратила через удар по репутації. Понад 85 тисяч працівників та мільярдні обороти компанії поховало те, що її співробітники закривали очі на протиправні дії клієнта.

Як правильно побудувати власну репутацію, просувати як бренд себе і власні товари чи послуги – знають у Prometheus. Дізнайтесь і ви з їх курсу Комунікаційні інструменти для побудови репутації.

Власник бізнесу як окремий бренд. Навіщо це?

Що такого зможе зробити для вашого бізнесу робота з особистим брендом, з чим можуть не впоратись піарники та маркетологи? 

Ви як власник дасте власній компанії “людське обличчя”. У світі таку практику називають “бренд-євангелізмом”, а євангелістом тут вважають людину, закохану в бренд. Вона розповість іншим про компанію ті особливості, про які ніхто не знав до неї.  

Не обов’язково це має бути власник бізнесу, не обов’язково це має бути одна людина. Але хто, як не власник, може найбільш ефективно донести інформацію про власні продукти, проєкти чи послуги іншим? 

Курс з побудови особистого бренду на “Будуй своє” від Ніни Левчук, керівниці Google Marketing Solutions у Центральній та Східній Європі, допоможе вам створити і побудувати персональний бренд так, щоб здобути лояльність ваших клієнтів і збільшити власні доходи в рази.

Системність – ключ до успіху. І побудова бренду – не виключення

Андрій Федорів сьогодні вважається одним із найуспішніших бізнесменів в рекламній сфері. Створення відомих брендів на кшталт “Хортиці”, “Нової пошти”, OLX і багатьох інших – його рук справа. 

Ми знайшли його відеолекцію з покроковими рекомендаціями та набором інструментів для підприємців щодо системного управління власним брендом. Це запис семінару Стратегія=Ідея, і ґрунтується він на 16 роках практики Федоріва та аналізі його проєктів із запуску брендів у країнах Європи. 

Як ефективно просувати свій проєкт. Експрес-курс за 30 хвилин

П’ять лекцій, 30 хвилин  – і ви дізнаєтеся, як нести в маси інформацію про ваш проєкт. А чим бізнес не проєкт, подумали ми і ділимось із вами посиланням на безкоштовний курс від експерта з комунікацій та програмного директора ГО “Інтерньюз-Україна” Андрія Кулакова. За посиланням він ділиться порадами:

– як правильно працювати з журналістами;

– навіщо вам комунікаційна стратегія і чому цільова аудиторія проекту і та цільові групи – це не одне і те ж. 

Читати далі

Економіка

Куди і на яку суму Укроборонпром експортував озброєння: інфографіка

За 2019 рік експорт озброєння та послуг підприємств-учасників концерну “Укроборонпром” склав 908 мільйонів доларів, що на 19% більше ніж показник 2018 року. 

Про це повідомив генеральний директор “Укроборонпром” Айварас Абрамавичус у підсумках про результати роботи за 150 днів, передає Економічна правда.

“По динаміці перемовин на ключових ринках можна прогнозувати зростання експорту на 30%”, – прогнозує Абрамавичус.

Ключові ринки

Серед ключових ринків для українського концерну він виділив Індію, Саудівську Аравію, Турцію, країни Азії та Близького Сходу.

“Серед продукції Укроборонпрому найбільшим попитом за кордоном користуються:  протитанкові ракетні комплекси, корабельні газотурбінні двигуни та агрегати; серед замовлених послуг – ремонт радянської техніки та модернізація літаків”, – розповів Абрамавичус.

Читайте також: Коли армія отримає нові протикорабельні ракети «Нептун»

Також в “Укроборонпромі” розпочату реформу спецекспортерів, мета якої покращити їх координацію, кооперацію, прибрати зайву конкуренцію та чітко розподілити зони відповідальності.

“У “перехідний період” – поки в концерні тривають зміни – на зовнішніх ринках будуть працювати 4 експортери замість 6 і не більше двох на одному ринку. У підсумку, в довгостроковій перспективі залишиться всього 2 спецекспортери з правилом “одна країна – один експортер”, – розповів про деталі реформи Абрамавичус.

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.