Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Адвокати — але від економіки. Як економісти рятують компанії від космічних штрафів і хочуть “автоматизувати” бухгалтерів

Опубліковано

Зазвичай власники бізнесу не занурюються в роботу з рахунками і податками. Навіщо, адже за це вони платять бухгалтеру. Моментом пізніше підприємству прилітає величезний штраф від податкової, і тоді вже легше його закрити, ніж за будь-яку ціну витягати з прірви. 

“Операційники”, — називає таких “колег” по цеху власниця компанії бухгалтерів на аутсорсі Леся Катанова. Вона побудувала велику компанію з нуля на зарплату, зекономила сотням підприємств мільйони доларів. А тепер збирається повністю автоматизувати працю бухгалтерів, що виконують низькокваліфіковану роботу.  

Леся Катанова

Леся Катанова

власниця бухгалтерської компанії “Солвенсі”

 

Розповідає: перше, що з’явилось у компанії — це назва та логотип. “СОЛВЕНСІ” з англійської означає фінансове здоров’я. А мангуста як логотип обрали через те, що це дуже швидке й зосереджене створіння — як і кожен з її команди, каже Леся.
Сьогодні у компанії 250 постійних клієнтів, а ще двом тисячам підприємств її фахівці допомогли уникнути мільйонних штрафів та фінансового краху.

Додаток позбавить “операційників” марудної роботи 

На ринку бухгалтерських послуг зараз мало професіоналів, здатних не просто вносити необхідні дані в програму бухобліку, але й проконсультувати власника бізнесу. Людина, мета якої просто впорядкувати звіт, не може вивести з отриманих даних жодного економічного висновку.

Тому підприємства з власними бухгалтерами все одно звертаються до аутсорсингових бухгалтерських компаній за консультаціями. Причому з елементарними питаннями: як платити менше податків, чому податкова нарахувала податок на додану вартість більше, ніж розраховували самостійно. 

Ми у “Солвенсі” розуміємо, що ще кілька років — і професія бухгалтера повинна буде зникнути, звільнивши місце для більш крутих речей — творчості і професійного росту.

Тому зараз розробляємо програмне забезпечення, що повинно взяти на себе автоматичну роботу бухгалтера, залишивши тому час на професійний розвиток.

Шукаємо команду для бухгалтерського стартапу

Аналогів в Україні такому додатку немає взагалі, в Росії щось є в зародковому стані — просто для комунікації між бухгалтерією на аутсорсі та клієнтом.

Черговий комунікатор — це зовсім не те, що ми задумали. Хочемо розробити програмне забезпечення, яке би повністю автоматизувало роботу бухгалтера.Тому зараз шукаємо IT-команду, яка нам в цьому допоможе. А ще — можливості для фінансування. Ми готові віддати ідею тим IT-фахівцям, які за неї візьмуться. Все, що треба “Солвенсі” — це технічне рішення, яке дозволить повноцінно зосередитись на розв’язанні проблем усіх видів бізнесу.

Як зекономити клієнту 20 мільйонів гривень

На нашому сайті ми ведемо загальний підрахунок грошей, які зекономили клієнтам більш як за 11 років роботи. Зараз це близько 3,7 мільйона доларів.

Сьогодні кожен випадок, з яким працюємо, яскравий по-своєму. Але в кожного кейсу є спільні риси: терміни “на вчора”, вимоги зробити майже чудо. Моя команда завжди справляється.

Як правило, якщо ще щось можна зробити, ми витягаємо компанію з кризи. Але якщо кількість штрафів перевищує ефект від майбутньої діяльності підприємства, то зводимо його діяльність нанівець. Натомість відкриваємо нове — проте це вже зовсім екстрена ситуація.

Пам’ятаю випадок з розряду “майже диво”, коли ми у “Солвенсі” готували всеукраїнське сільськогосподарське підприємство до податкової перевірки за три роки.

Команда фахівців за тиждень проаналізувала просто гігантський об’єм документів, працювала буквально цілодобово. Називати фірму не буду, але ми їм тоді 20 мільйонів гривень на штрафи зекономили.

Чим вашому бізнесу загрожує брехня бухгалтера і як від неї врятуватись

Коли підприємець наймає на роботу бухгалтера, то упевнений за замовчуванням, що перед ним фахівець. А за фактом часто виходить так, що директор підприємства не підозрює, що у нього в документах повний бардак.

За роки роботи ми у “Солвенсі” навчились виділяти ознаки непрофесіоналізму серед своїх колег по цеху. Ось кілька з них:

1) Час, за який ви отримуєте інформацію.

Уявіть ситуацію: ви попросили у бухгалтера дані про заборгованість перед постачальниками — це елементарна інформація. Якщо йому треба більше, ніж пів години, щоб сформувати документ, отже, він формує його прямо зараз — і вручну. А у вас немає обліку в режимі реального часу. Отже, у разі чого не зможете вчасно зреагувати на проблему.

2) Відсутність податкового планування.

Якщо бухгалтер заздалегідь не знає, скільки вам як власнику бізнесу доведеться заплатити податків, це ознака того, що людина в останній момент підготувала звіт. В якому, зовсім не факт, що все в порядку.

3) Обман.

У нашій практиці траплялись випадки, коли бухгалтери обманювали власних директорів. До того моменту, поки штрафи не ставали непосильным, власники бізнесу навіть не знали про неприємний сюрприз від податкової. 

Майже адвокати. Але від економіки

Ще коли я була підлітком, то мріяла бути адвокатом, надивившись американських серіалів про судову романтику. А потім так вийшло, що провчилась на економічному факультеті аж до аспірантури. Про що не шкодую, бо як фахівець там отримала ширший погляд на економічні процеси.

Потім працювала на підприємстві “Хортиця” заступницею фінансового директора. Якось так вийшло, що там я отримала поштовх для своїх амбіцій. І зрозуміла: мені по суті характеру потрібно своїм бізнесом займатися.

Сьогодні у “Солвенсі” є офіс на 400 квадратних метрів, 26 унікальних експертів, яких ми “виростили” самі. За 11 років ми врятували або допомогли розвинутись з нуля аж 2000 підприємствам. 

У кожного в команді — своя сфера відповідальності. Приміром, людина, що займається зарплатами, знатиме про операції з нею все. Наші працівники занурюються в свою тему, аналізують законодавство, беруть участь у профільних тренінгах та семінарах. На відміну від штатних бухгалтерів, які змушені робити все підряд.

У якомусь сенсі моя дитяча мрія здійснилась. Мої працівники майже як адвокати: точно так же представляють інтереси наших клієнтів, лиш врегульовують економічні питання, ведуть бухгалтерію. А у разі потреб рятуємо від податкових  проблем цілі бізнеси.

На початку поширювали інформацію сарафанним радіо

Якщо на старті бізнесу відразу немає значної суми грошей, то саме сарафанне радіо і власна репутація приведуть перших клієнтів. Принаймні, так було в мене. 

Мою компанію ми разом з подругою започаткували у 2008 році. Тоді вночі на кухні чаклували над замовленнями клієнтів. А паралельно встигали працювати, витрачаючи всю заробітну плату на просування.

Пам’ятаю, в першу чергу тоді зробили сайт. І вирішили надіслати нашим потенційним клієнтам надруковані в типографії гарні листи на фірмових бланках, у фірмових же конвертах. І цей хід взагалі не спрацював!

Зате допомогло сарафанне радіо та репутація. Так завдяки допомозі друзів, зв’язкам, що залишились ще з роботи у “Хортиці”, у нас з’явилися перші клієнти.

Сьогодні ціни за послуги у нас ринкові, а працюємо на совість. Ну і треба врахувати штрафи, які людина заплатить за помилки в бухгалтерській документації: вони незрівнянно вищі.

Буває, спершу чуєш від підприємця: “Є “контора”, що зробить звітність задешево”. А через деякий час, з парочкою штрафів за плечима від такої співпраці, він все-одно повертається до нас.

Як вберегли підприємців від чужих помилок

Зазвичай клієнт, якщо хоче вберегти себе від професійних помилок бухгалтерів чи аудиторів, власноруч укладає контракт зі страховою компанією. Ми ж взяли за приклад закордонних колег і самі за замовчуванням застрахували своїх клієнтів від можливих помилок. 

За одинадцятирічну практику компанії таких випадків не було. Тому професійну відповідальність ми застрахували, щоб показати: у “Солвенсі” ніколи не помиляються. Це означає, що якщо через роботу наших фахівців оштрафують, страхова компенсує всі збитки. 

В українських колег по цеху поки що не знайшла такої практики. Але думаю, це реальний спосіб довести професіоналізм і клієнтам і конкурентам.

Економіка

Львівська ІТ-компанія SoftServe відкрила офіс у Дубаї

Опубліковано

Одна з найбільших львівських ІТ-компаній SoftServe відкрила офіс в Об’єднаних Арабських Еміратах для підтримки клієнтів у близькосхідному регіоні.

Про це компанвя повідомила у фейсбуці.

Відомо, що SoftServe працює на Близькому Сході з 2018 року. Там компанія співпрацює зі сферами торгівлі, фінансів і енергетики.

 

Зазначається, що цей регіон дуже швидко розвивається і клієнтів стає щоразу більше.

Компанія в Дубаї надаватиме безліч послуг: від консалтингу до управління проєктами.

Читайте такожЧитати та слухати одночасно. Як українські айтішники створили додаток для аудіокниг Lingart

В офісі працюють 5 місцевих співробітників. Але вже у 2022 році штат планують розширити. Також в Дубаї працюватимуть українці, які приїжджатимуть сюди у відрядження.

Новий офіс в Дубаї пропонуватиме клієнтам повний спектр послуг – від консалтингу до управління проектами, впровадження рішень та їх постійної підтримки.

Про компанію

SoftServe – одна з найбільших ІТ-компаній у Центральній та Східній Європі, яка має приблизно 10 тисяч співробітників по всьому світу. 38 офісів компанії розташовані в Україні, США, Сінгапурі, Польщі, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Швеції, Болгарії та ОАЕ.

Компанія працює над понад 900 активними проектами для клієнтів у країнах Північної Америки, ЄС, та Азії. Зокрема, клієнтами SoftServe є компанії IBM, Cisco, Panasonic, Cloudera, Henry Schein, Spillman Technologies, а SoftServe, у свою чергу, є партнером Google Cloud Platform, Amazon Web Services, Microsoft Azure та інших великих технологічних компаній.

Читайте такожЧитати та слухати одночасно. Як українські айтішники створили додаток для аудіокниг Lingart

Нагадаємо, Україна на 34 місці в рейтингу стартап-екосистем світу.

Як ми повідомляли раніше, українська ІТ-компанія створила спеціалізовану CRM-систему для аграріїв.

Головне фото: dobovo.com.

Читати далі

Економіка

В Україні почав роботу перший dark store Glovo

Опубліковано

Дебютний Glovo Express відкрився в Києві на лівому березі й працюватиме з 8:00 до 23:00.

Про це пише rau.ua.

Нині в dark store представлено близько 500 асортиментних позицій.

 

Зазначається, що така модель передбачає відкриття спеціальних центрів із певними товарами, які можна буде замовити в додатку Glovo.

Отримавши замовлення, співробітники, які працюють у dark store, збирають його і передають кур’єрам для доставки клієнтам.

Читайте такожПодорожуємо Прикарпаттям: сім неймовірних місць, які точно вартують уваги

Такі центри закриті для споживачів і створені винятково для користувачів сервісу доставки Glovo.

Наразі в dark store представлено близько п’ятисот асортиментних позицій, серед яких:

 • бакалія,
 • солодощі та снеки,
 • фрукти й овочі,
 • м’ясо та ковбасні вироби,
 • риба і морепродукти,
 • молочні продукти та яйця,
 • товари для дітей,
 • безалкогольні й алкогольні напої,
 • тютюнові вироби,
 • товари для тварин,
 • засоби для особистої гігієни.

«Glovo Express є перспективним напрямком розвитку бізнесу, і ми готові використовувати досвід та експертизу для створення нових можливостей в Україні. До кінця року він буде присутнім у п’яти містах України: Києві, Одесі, Львові, Харкові та Дніпрі», – говорить генеральний менеджер Glovo в Східній і Центральній Європі Дмитро Расновський.

На даний момент доставка товарів з магазинів займає істотну частку бізнесу компанії, адже має великий попит серед користувачів додатку Glovo.

Читайте такожЗамість пластику – гриби та коноплі: як стартап S.Lab робить речі з екоматеріалу

Для швидкої доставки необхідна наявність магазинів, які знаходяться в радіусі 3-4 км від користувача.

Бувають випадки, що в окремих районах міст, де присутній сервіс Glovo, інфраструктура недостатньо розвинена, і у користувачів немає великого вибору в додатку.

Модель dark store, яку компанія розвиває в країні, вирішує цю проблему.

Довідка

Glovo – сервіс доставки, який дозволяє придбати, доставити, передати будь-який предмет або продукт в межах вашого міста.

Компанія працює в понад 900 містах в 22-х країнах в Європі, Центральній Азії, Африці. В Україні сервіс Glovo почав роботу в жовтні 2018 і вже представлений в 36-ти містах – Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, Львові, Запоріжжі, Вінниці, Полтаві, Миколаєві, Херсоні, Чернігові, Черкасах, Житомирі, Івано-Франківську, Чернівцях, Сумах, Вишневому, Борисполі, Броварах, Кривому Розі, Тернополі, Рівному, Кропивницькому, Бучі, Ірпені, Вишгороді, Луцьку, Хмельницькому, Кременчуці, Ужгороді, Маріуполі, Умані, Трускавці, Дрогобичі, Чорноморську, Бердянську.

Нагадаємо, ми писали, що Glovo запускає в Україні доставку продуктів за 10 хвилин.

Як ми повідомляли раніше,  «Сільпо» запускає доставку продуктів літаками.

Головне фото: itc.ua.

Читати далі

Економіка

«АвтоКрАЗ» відвантажив партію автомобільної техніки до країн Європи

Опубліковано

Приватне акціонерне товариство «АвтоКрАЗ» відвантажило чергову партію автомобільної техніки.

Про це повідомили у пресслужбі підприємства у фейсбуці.

Зазначається, що цього разу шасі КрАЗ-6322 прямують до країни Європейського Союзу, де на них встановлять надбудови спеціального призначення.

 

«Ми і надалі докладатимемо максимум зусиль для налагодження довгострокових партнерських відносин та посилення присутності продукції КрАЗ на європейському ринку великовантажної автомобільної техніки», – йдеться у повідомленні.

Читайте такожЯк в Україні триває робота над вітчизняною електричною вантажівкою (ФОТО)

Відзначимо, що «АвтоКрАЗ» – один із найбільших в Європі виробників великовантажних автомобілів. Початком виробництва таких автомобілів вважається 1958 рік.

Читайте такожСучасний лірник: чому інструменти львівського майстра купують навіть у Південній Кореї

Нагадаємо, український АвтоКрАЗ отримав контракт на постачання вантажівок армії США.

Як ми повідомляли раніше, АвтоКрАЗ виготовив новий потужний безкапотний самоскид.

Усі фото: facebook.com/autokraz.

Читати далі