Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Адвокати — але від економіки. Як економісти рятують компанії від космічних штрафів і хочуть “автоматизувати” бухгалтерів

Опубліковано

Зазвичай власники бізнесу не занурюються в роботу з рахунками і податками. Навіщо, адже за це вони платять бухгалтеру. Моментом пізніше підприємству прилітає величезний штраф від податкової, і тоді вже легше його закрити, ніж за будь-яку ціну витягати з прірви. 

“Операційники”, — називає таких “колег” по цеху власниця компанії бухгалтерів на аутсорсі Леся Катанова. Вона побудувала велику компанію з нуля на зарплату, зекономила сотням підприємств мільйони доларів. А тепер збирається повністю автоматизувати працю бухгалтерів, що виконують низькокваліфіковану роботу.  

<strong>Леся Катанова</strong>

Леся Катанова

власниця бухгалтерської компанії “Солвенсі”

Розповідає: перше, що з’явилось у компанії — це назва та логотип. “СОЛВЕНСІ” з англійської означає фінансове здоров’я. А мангуста як логотип обрали через те, що це дуже швидке й зосереджене створіння — як і кожен з її команди, каже Леся.
Сьогодні у компанії 250 постійних клієнтів, а ще двом тисячам підприємств її фахівці допомогли уникнути мільйонних штрафів та фінансового краху.

Додаток позбавить “операційників” марудної роботи 

На ринку бухгалтерських послуг зараз мало професіоналів, здатних не просто вносити необхідні дані в програму бухобліку, але й проконсультувати власника бізнесу. Людина, мета якої просто впорядкувати звіт, не може вивести з отриманих даних жодного економічного висновку.

Тому підприємства з власними бухгалтерами все одно звертаються до аутсорсингових бухгалтерських компаній за консультаціями. Причому з елементарними питаннями: як платити менше податків, чому податкова нарахувала податок на додану вартість більше, ніж розраховували самостійно. 

Ми у “Солвенсі” розуміємо, що ще кілька років — і професія бухгалтера повинна буде зникнути, звільнивши місце для більш крутих речей — творчості і професійного росту.

Тому зараз розробляємо програмне забезпечення, що повинно взяти на себе автоматичну роботу бухгалтера, залишивши тому час на професійний розвиток.

Шукаємо команду для бухгалтерського стартапу

Аналогів в Україні такому додатку немає взагалі, в Росії щось є в зародковому стані — просто для комунікації між бухгалтерією на аутсорсі та клієнтом.

Черговий комунікатор — це зовсім не те, що ми задумали. Хочемо розробити програмне забезпечення, яке би повністю автоматизувало роботу бухгалтера.Тому зараз шукаємо IT-команду, яка нам в цьому допоможе. А ще — можливості для фінансування. Ми готові віддати ідею тим IT-фахівцям, які за неї візьмуться. Все, що треба “Солвенсі” — це технічне рішення, яке дозволить повноцінно зосередитись на розв’язанні проблем усіх видів бізнесу.

Як зекономити клієнту 20 мільйонів гривень

На нашому сайті ми ведемо загальний підрахунок грошей, які зекономили клієнтам більш як за 11 років роботи. Зараз це близько 3,7 мільйона доларів.

Сьогодні кожен випадок, з яким працюємо, яскравий по-своєму. Але в кожного кейсу є спільні риси: терміни “на вчора”, вимоги зробити майже чудо. Моя команда завжди справляється.

Як правило, якщо ще щось можна зробити, ми витягаємо компанію з кризи. Але якщо кількість штрафів перевищує ефект від майбутньої діяльності підприємства, то зводимо його діяльність нанівець. Натомість відкриваємо нове — проте це вже зовсім екстрена ситуація.

Пам’ятаю випадок з розряду “майже диво”, коли ми у “Солвенсі” готували всеукраїнське сільськогосподарське підприємство до податкової перевірки за три роки.

Команда фахівців за тиждень проаналізувала просто гігантський об’єм документів, працювала буквально цілодобово. Називати фірму не буду, але ми їм тоді 20 мільйонів гривень на штрафи зекономили.

Чим вашому бізнесу загрожує брехня бухгалтера і як від неї врятуватись

Коли підприємець наймає на роботу бухгалтера, то упевнений за замовчуванням, що перед ним фахівець. А за фактом часто виходить так, що директор підприємства не підозрює, що у нього в документах повний бардак.

За роки роботи ми у “Солвенсі” навчились виділяти ознаки непрофесіоналізму серед своїх колег по цеху. Ось кілька з них:

1) Час, за який ви отримуєте інформацію.

Уявіть ситуацію: ви попросили у бухгалтера дані про заборгованість перед постачальниками — це елементарна інформація. Якщо йому треба більше, ніж пів години, щоб сформувати документ, отже, він формує його прямо зараз — і вручну. А у вас немає обліку в режимі реального часу. Отже, у разі чого не зможете вчасно зреагувати на проблему.

2) Відсутність податкового планування.

Якщо бухгалтер заздалегідь не знає, скільки вам як власнику бізнесу доведеться заплатити податків, це ознака того, що людина в останній момент підготувала звіт. В якому, зовсім не факт, що все в порядку.

3) Обман.

У нашій практиці траплялись випадки, коли бухгалтери обманювали власних директорів. До того моменту, поки штрафи не ставали непосильным, власники бізнесу навіть не знали про неприємний сюрприз від податкової. 

Майже адвокати. Але від економіки

Ще коли я була підлітком, то мріяла бути адвокатом, надивившись американських серіалів про судову романтику. А потім так вийшло, що провчилась на економічному факультеті аж до аспірантури. Про що не шкодую, бо як фахівець там отримала ширший погляд на економічні процеси.

Потім працювала на підприємстві “Хортиця” заступницею фінансового директора. Якось так вийшло, що там я отримала поштовх для своїх амбіцій. І зрозуміла: мені по суті характеру потрібно своїм бізнесом займатися.

Сьогодні у “Солвенсі” є офіс на 400 квадратних метрів, 26 унікальних експертів, яких ми “виростили” самі. За 11 років ми врятували або допомогли розвинутись з нуля аж 2000 підприємствам. 

На фото – лиш частина 26 експертів компанії. Кажуть: коней колись замінили парові автомобілі, час і низькокваліфікованій роботі бухгалтерів автоматизуватись.

У кожного в команді — своя сфера відповідальності. Приміром, людина, що займається зарплатами, знатиме про операції з нею все. Наші працівники занурюються в свою тему, аналізують законодавство, беруть участь у профільних тренінгах та семінарах. На відміну від штатних бухгалтерів, які змушені робити все підряд.

У якомусь сенсі моя дитяча мрія здійснилась. Мої працівники майже як адвокати: точно так же представляють інтереси наших клієнтів, лиш врегульовують економічні питання, ведуть бухгалтерію. А у разі потреб рятуємо від податкових  проблем цілі бізнеси.

На початку поширювали інформацію сарафанним радіо

Якщо на старті бізнесу відразу немає значної суми грошей, то саме сарафанне радіо і власна репутація приведуть перших клієнтів. Принаймні, так було в мене. 

Мою компанію ми разом з подругою започаткували у 2008 році. Тоді вночі на кухні чаклували над замовленнями клієнтів. А паралельно встигали працювати, витрачаючи всю заробітну плату на просування.

Пам’ятаю, в першу чергу тоді зробили сайт. І вирішили надіслати нашим потенційним клієнтам надруковані в типографії гарні листи на фірмових бланках, у фірмових же конвертах. І цей хід взагалі не спрацював!

Зате допомогло сарафанне радіо та репутація. Так завдяки допомозі друзів, зв’язкам, що залишились ще з роботи у “Хортиці”, у нас з’явилися перші клієнти.

Сьогодні ціни за послуги у нас ринкові, а працюємо на совість. Ну і треба врахувати штрафи, які людина заплатить за помилки в бухгалтерській документації: вони незрівнянно вищі.

Буває, спершу чуєш від підприємця: “Є “контора”, що зробить звітність задешево”. А через деякий час, з парочкою штрафів за плечима від такої співпраці, він все-одно повертається до нас.

Як вберегли підприємців від чужих помилок

Зазвичай клієнт, якщо хоче вберегти себе від професійних помилок бухгалтерів чи аудиторів, власноруч укладає контракт зі страховою компанією. Ми ж взяли за приклад закордонних колег і самі за замовчуванням застрахували своїх клієнтів від можливих помилок. 

За одинадцятирічну практику компанії таких випадків не було. Тому професійну відповідальність ми застрахували, щоб показати: у “Солвенсі” ніколи не помиляються. Це означає, що якщо через роботу наших фахівців оштрафують, страхова компенсує всі збитки. 

В українських колег по цеху поки що не знайшла такої практики. Але думаю, це реальний спосіб довести професіоналізм і клієнтам і конкурентам.

30.01.2020

Економіка

Чеський залізничний перевізник організує в Польщі стикування з поїздами Укрзалізниці

Опубліковано

Найбільший приватний залізничний перевізник Чехії RegioJet в 2020 році планує розширити своє охоплення до п’яти країн: три з них (Угорщина, Словенія і Хорватія) формально вже можуть бути вилучені зі списку, а Польща і Україна залишаються в планах.

Як пише ЦТС з посиланням на Zdopravy, де про це заявив глава компанії Радим Янчур.

RegioJet уперше запустив поїзд до Хорватії, який проходить через територію Угорщини та Словенії. Також влітку 2020 року буде відритий окремий маршрут Прага-Будапешт через Відень.

Читайте також: Сонячна черепиця замість звичайної. Як український винахідник конкурує з Tesla

“На межі липня і серпня ми запустимо поїзди з Праги до Будапешта, а до кінця року ми б хотіли відправитися з Чехії через Польщу до кордону з Україною”, – розповідає Радим Янчур.

В Україну – з Відня

Глава RegioJet нагадав, що в кінці 2020 року компанія хоче почати курсування поїздів в Польщі і до українського кордону. Оператор вже має ліцензію в Польщі більше року і в цей час чекає дозволу на конкретний маршрут від польського регулятора.

Планується, що до українського кордону можна буде доїхати не тільки з Праги, а й з Відня.

Якщо спочатку чеська компанія розглядала варіант доїзду поїзда до станції Мостиська 2, що у Львівській області, то тепер концепція змінилася і йдеться про стикування з поїздом Укрзалізниці, який чекатиме в польському Перемишлі.

Перспективи

Загалом, глава RegioJet бачить великий потенціал у залізничному сполученні з Україною.

“До корони до Львова щодня вирушали до 20 автобусів. З одного боку, на ринок виходять бюджетні авіакомпанії, а з іншого – поїзди”, – додав Янчур.

Читайте також: Причина №24, чому варто підтримати #ШоТам: ми про тих, чия хата не скраю

Перевага поїзда він бачить в тому, що перевірка документів відбуватиметься під час руху, а також в тому, що пасажир зможе взяти з собою більше багажу.

Нагадаємо, Укрзалізниця облаштує вокзали платформами для людей з інвалідністю.

Як ми повідомляли раніше, у Києві на Центральному вокзалі встановлять нові ескалатори за 10 мільйонів гривень.

Головне фото: cfts.org.ua.

Читати далі

Економіка

На херсонських кавунах з’являться наліпки з QR-кодом

Опубліковано

Для херсонських кавунів у межах туристично-контентного проєкту TripMustGoOn, що реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), створять наліпки з QR-кодами.

Про це пише Укрінформ.

Зазначається, що на 100 000 кавунів буде розміщена маленька наліпка із QR-кодом, що вестиме на інформаційний ресурс, де розповідатимуть про Херсонську область.

Читайте також: «Мелітопольська черешня»: в Україні новий продукт із географічним зазначенням

За задумом, так кавун стане “зеленим смугастим послом регіону”. Жителі інших областей, які його придбають, зможуть зі свого смартфону “перестрибнути” на Херсонщину та дізнатися про туристичні локації.

Фото: radiotrek.rv.ua

Ініціатори проєкту зазначають, що наліпки розміщуватимуть у партнерстві з місцевими фермерами.

Нагадаємо, на Херсонщині виготовлятимуть мед з кавуна.

А на Луганщині навчатимуть професії бджоляра.

Головне фото: Landlord.ua.

Читати далі

Економіка

Індустріальний парк «Біла Церква» виділить 15 га землі під вирощування часнику

Опубліковано

На Київщині на 15 гектарах вирощуватимуть часник. Індустріальний парк «Біла Церква» готовий надати цю ділянку фермерам. Про це повідомив директор індустріального парку «Біла Церква» Володимир Хмурич під час конференції з часниківництва, передає AgroPortal.ua

«Наш парк знаходиться на околиці Білої Церкви і надає послуги для промислових компаній. Крім того маємо на території елеватор, де відбувається перевалка зернових, та склади для зберігання овочів. В нашому розпорядженні ще вільних 15 га, які готові на взаємовигідних умовах віддати в користування фермеру для вирощування часнику», — зазначає Володимир Хмурич.

Читайте також: Індустріальний парк “Біла Церква” отримає 250 мільйонів доларів інвестицій

Відбір проєктів проводиться на конкурсній основі, при цьому обов’язковими умовами для виробників є: використання якісного насіннєвого матеріалу, правильний агрономічний супровід в вирощуванні та досвід в часниківництві не менше 3 років.  

Що відомо про індустріальний парк «Біла Церква»?

Індустріальний парк «Біла Церква» — великий інвестиційний проєкт, метою якого є розвиток сучасного промислового виробництва в Україні. Це єдина платформа, що дозволяє підприємцям отримати всі необхідні послуги і зосередитися на розвитку свого бізнесу.

Парк пропонує землі промислового призначення з усією інженерною інфраструктурою для оренди або купівлі, рішення під ключ і можливість спільних інвестицій у промислові проєкти.

Фото: sayyes.com.ua

Читати далі

Економіка

Європейський автобусний лоукостер запустить внутрішні рейси в Україні

Опубліковано

Автобусний оператор FlixBus незабаром має намір вийти на ринок внутрішніх перевезень в Україні. Про це повідомив директор компанії в Україні і Польщі Міхал Леман в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”, передає finance.ua.

“Незабаром запустимо внутрішні рейси по Україні. Поки це будуть не зелені лінії, але з часом ми плануємо відкрити і брендовані маршрути. Більше того, ми будемо відривати внутрішні поїздки по Україні на наявних міжнародних лініях. Якщо наш автобус їде, скажімо, з Києва до Польщі, можна буде купити квиток, наприклад, з Києва до Львова або Житомира”, – повідомив Леман.

Крім того, директор компанії в Україні і Польщі додав, що FlixBus наразі має домовленість про запуск нових ліній з п’ятьма-шістьма українськими компаніями-перевізниками.

Читайте також: Лоукостер Wizz Air відкрив другу базу в Україні

Що відомо про FlixBus?

Компанію FlixBus заснували у 2013 році в Берліні. Й вона свого часу зробила справжню революцію на ринку пасажирських перевезень в Німеччині. 

Зараз FlixBus має найбільшу в Європі автобусну мережу перевезень: понад 2000 населених пунктів в 29 країнах, включаючи Україну. Щодня виконує близько 350 000 рейсів між європейськими містами з інтервалом в 30 хвилин. У 2018 році перевезла 45 млн пасажирів.

У 2019 році FlixBus вийшов на український ринок, запустивши регулярні міжнародні рейси, які об’єднують 10 українських міст (Київ, Львів, Одеса, Житомир, Рівне, Вінниця, Умань, Хмельницький, Тернопіль та Ужгород) прямими сполученнями з 44 містами Європи.

Фото: journal.octobus.io

Читати далі

Економіка

В Україні збудували потужний біогазовий комплекс з інвестиціями в 23 млн євро

Опубліковано

Агрохолдинг I&U Group завершив будівництво унікального біогазового комплексу потужністю 5,5 мВт/год на Кіровоградщині. Про це повідомив Сергій Тарасов, засновник групи компаній «Агроспецсервіс», передає AgroPolit.

«Агрохолдинг I&U Group повністю завершив будівництво біогазового комплексу потужністю 6 МВт/год. Комплекс перероблятиме відходи цукрового виробництва в сировину для теплової та електричної енергії й після запуску в експлуатацію щорічно вироблятиме 48 180 МВт “зеленої” електроенергії», – розповів він.

Зазначається, що будівництво комплексу тривало з грудня 2018 року. Загальна вартість проєкту склала €23 млн.

Читайте також: Компанія з данськими інвестиціями планує збудувати в Україні два заводи

«ЄБРР виділив кредит у розмірі €13 млн. Також I&U Group для будівництва комплексу залучив пільговий кредит від Фонду чистих технологій (ФЧТ) у розмірі €2 млн», – додав Тарасов. 

Зазначається, що для зведення комплексу залучили більше 500 будівельників, з яких 70% – жителі Кіровоградщини. Кількість працівників заводу після запуску в експлуатацію складатиме 20−25 спеціалістів.

Фото: agravery.com

Читати далі

Економіка

Україна займає друге місце в світі за обсягами виробництва черешні

Опубліковано

Україна виробляє 133 тис. тонн ягід – величезний обсяг, левову частку якого споживають самі українці. Але тільки п’яту частину врожаю забезпечують професійні виробники, розповів голова Української асоціації аграрного експорту Дмитро Крошка.

«Якщо точніше, то фермери, у яких є обладнання, необхідна техніка, які системно працюють і створюють робочі місця, а також є потенційними експортерами, виробляють приблизно 24 тис. т», — говорить він.

Які ягоди вирощують?

Переважно в Україні вирощують полуницю, суницю, малину, ожину, смородину, лохину. Також сьогодні виділяється черешня, вишня і виноград.

Читайте також: Як заробити 35 000 доларів на гектарі черешні

«Більш того, якщо звернутися до офіційної статистики, то за обсягом виробництва черешні Україна є другою державою в світі. Але за технологіями захисту черешні, наприклад, від комах, ми далеко в хвості. У промисловому виробництві вони не застосовуються, тільки на експериментальних ділянках», — розповідає голова Української асоціації аграрного експорту.

Загальна площа під ягодами становить 23 тис. га. З них одна третина (7,5 тис. га) припадає на професійний сегмент. «Це досить багато. Не кожна країна в світі може собі стільки землі відвести під вирощування одних ягід», — уточнює Крошка.

При цьому він звертає увагу, що понад 90% земельного банку під ягідними культурами — це відкритий ґрунт. Тобто насадження максимально піддаються впливу навколишнього середовища, шкідників, погодних умов.

Однією з найважливіших цілей асоціації Дмитро Крошка називає необхідність познайомити українського професійного виробника з сучасними технологіями. А також показати, як можна вирощувати великі обсяги якісного та безпечного продукту.

Фото: ua.news

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.