Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
>

Економіка

Адвокати — але від економіки. Як економісти рятують компанії від космічних штрафів і хочуть “автоматизувати” бухгалтерів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Зазвичай власники бізнесу не занурюються в роботу з рахунками і податками. Навіщо, адже за це вони платять бухгалтеру. Моментом пізніше підприємству прилітає величезний штраф від податкової, і тоді вже легше його закрити, ніж за будь-яку ціну витягати з прірви. 

“Операційники”, — називає таких “колег” по цеху власниця компанії бухгалтерів на аутсорсі Леся Катанова. Вона побудувала велику компанію з нуля на зарплату, зекономила сотням підприємств мільйони доларів. А тепер збирається повністю автоматизувати працю бухгалтерів, що виконують низькокваліфіковану роботу.  

Леся Катанова

Леся Катанова

власниця бухгалтерської компанії “Солвенсі”

Розповідає: перше, що з’явилось у компанії — це назва та логотип. “СОЛВЕНСІ” з англійської означає фінансове здоров’я. А мангуста як логотип обрали через те, що це дуже швидке й зосереджене створіння — як і кожен з її команди, каже Леся.
Сьогодні у компанії 250 постійних клієнтів, а ще двом тисячам підприємств її фахівці допомогли уникнути мільйонних штрафів та фінансового краху.

Додаток позбавить “операційників” марудної роботи 

На ринку бухгалтерських послуг зараз мало професіоналів, здатних не просто вносити необхідні дані в програму бухобліку, але й проконсультувати власника бізнесу. Людина, мета якої просто впорядкувати звіт, не може вивести з отриманих даних жодного економічного висновку.

Тому підприємства з власними бухгалтерами все одно звертаються до аутсорсингових бухгалтерських компаній за консультаціями. Причому з елементарними питаннями: як платити менше податків, чому податкова нарахувала податок на додану вартість більше, ніж розраховували самостійно. 

Ми у “Солвенсі” розуміємо, що ще кілька років — і професія бухгалтера повинна буде зникнути, звільнивши місце для більш крутих речей — творчості і професійного росту.

Тому зараз розробляємо програмне забезпечення, що повинно взяти на себе автоматичну роботу бухгалтера, залишивши тому час на професійний розвиток.

Шукаємо команду для бухгалтерського стартапу

Аналогів в Україні такому додатку немає взагалі, в Росії щось є в зародковому стані — просто для комунікації між бухгалтерією на аутсорсі та клієнтом.

Черговий комунікатор — це зовсім не те, що ми задумали. Хочемо розробити програмне забезпечення, яке би повністю автоматизувало роботу бухгалтера.Тому зараз шукаємо IT-команду, яка нам в цьому допоможе. А ще — можливості для фінансування. Ми готові віддати ідею тим IT-фахівцям, які за неї візьмуться. Все, що треба “Солвенсі” — це технічне рішення, яке дозволить повноцінно зосередитись на розв’язанні проблем усіх видів бізнесу.

Як зекономити клієнту 20 мільйонів гривень

На нашому сайті ми ведемо загальний підрахунок грошей, які зекономили клієнтам більш як за 11 років роботи. Зараз це близько 3,7 мільйона доларів.

Сьогодні кожен випадок, з яким працюємо, яскравий по-своєму. Але в кожного кейсу є спільні риси: терміни “на вчора”, вимоги зробити майже чудо. Моя команда завжди справляється.

Як правило, якщо ще щось можна зробити, ми витягаємо компанію з кризи. Але якщо кількість штрафів перевищує ефект від майбутньої діяльності підприємства, то зводимо його діяльність нанівець. Натомість відкриваємо нове — проте це вже зовсім екстрена ситуація.

Пам’ятаю випадок з розряду “майже диво”, коли ми у “Солвенсі” готували всеукраїнське сільськогосподарське підприємство до податкової перевірки за три роки.

Команда фахівців за тиждень проаналізувала просто гігантський об’єм документів, працювала буквально цілодобово. Називати фірму не буду, але ми їм тоді 20 мільйонів гривень на штрафи зекономили.

Чим вашому бізнесу загрожує брехня бухгалтера і як від неї врятуватись

Коли підприємець наймає на роботу бухгалтера, то упевнений за замовчуванням, що перед ним фахівець. А за фактом часто виходить так, що директор підприємства не підозрює, що у нього в документах повний бардак.

За роки роботи ми у “Солвенсі” навчились виділяти ознаки непрофесіоналізму серед своїх колег по цеху. Ось кілька з них:

1) Час, за який ви отримуєте інформацію.

Уявіть ситуацію: ви попросили у бухгалтера дані про заборгованість перед постачальниками — це елементарна інформація. Якщо йому треба більше, ніж пів години, щоб сформувати документ, отже, він формує його прямо зараз — і вручну. А у вас немає обліку в режимі реального часу. Отже, у разі чого не зможете вчасно зреагувати на проблему.

2) Відсутність податкового планування.

Якщо бухгалтер заздалегідь не знає, скільки вам як власнику бізнесу доведеться заплатити податків, це ознака того, що людина в останній момент підготувала звіт. В якому, зовсім не факт, що все в порядку.

3) Обман.

У нашій практиці траплялись випадки, коли бухгалтери обманювали власних директорів. До того моменту, поки штрафи не ставали непосильным, власники бізнесу навіть не знали про неприємний сюрприз від податкової. 

Майже адвокати. Але від економіки

Ще коли я була підлітком, то мріяла бути адвокатом, надивившись американських серіалів про судову романтику. А потім так вийшло, що провчилась на економічному факультеті аж до аспірантури. Про що не шкодую, бо як фахівець там отримала ширший погляд на економічні процеси.

Потім працювала на підприємстві “Хортиця” заступницею фінансового директора. Якось так вийшло, що там я отримала поштовх для своїх амбіцій. І зрозуміла: мені по суті характеру потрібно своїм бізнесом займатися.

Сьогодні у “Солвенсі” є офіс на 400 квадратних метрів, 26 унікальних експертів, яких ми “виростили” самі. За 11 років ми врятували або допомогли розвинутись з нуля аж 2000 підприємствам. 

У кожного в команді — своя сфера відповідальності. Приміром, людина, що займається зарплатами, знатиме про операції з нею все. Наші працівники занурюються в свою тему, аналізують законодавство, беруть участь у профільних тренінгах та семінарах. На відміну від штатних бухгалтерів, які змушені робити все підряд.

У якомусь сенсі моя дитяча мрія здійснилась. Мої працівники майже як адвокати: точно так же представляють інтереси наших клієнтів, лиш врегульовують економічні питання, ведуть бухгалтерію. А у разі потреб рятуємо від податкових  проблем цілі бізнеси.

На початку поширювали інформацію сарафанним радіо

Якщо на старті бізнесу відразу немає значної суми грошей, то саме сарафанне радіо і власна репутація приведуть перших клієнтів. Принаймні, так було в мене. 

Мою компанію ми разом з подругою започаткували у 2008 році. Тоді вночі на кухні чаклували над замовленнями клієнтів. А паралельно встигали працювати, витрачаючи всю заробітну плату на просування.

Пам’ятаю, в першу чергу тоді зробили сайт. І вирішили надіслати нашим потенційним клієнтам надруковані в типографії гарні листи на фірмових бланках, у фірмових же конвертах. І цей хід взагалі не спрацював!

Зате допомогло сарафанне радіо та репутація. Так завдяки допомозі друзів, зв’язкам, що залишились ще з роботи у “Хортиці”, у нас з’явилися перші клієнти.

Сьогодні ціни за послуги у нас ринкові, а працюємо на совість. Ну і треба врахувати штрафи, які людина заплатить за помилки в бухгалтерській документації: вони незрівнянно вищі.

Буває, спершу чуєш від підприємця: “Є “контора”, що зробить звітність задешево”. А через деякий час, з парочкою штрафів за плечима від такої співпраці, він все-одно повертається до нас.

Як вберегли підприємців від чужих помилок

Зазвичай клієнт, якщо хоче вберегти себе від професійних помилок бухгалтерів чи аудиторів, власноруч укладає контракт зі страховою компанією. Ми ж взяли за приклад закордонних колег і самі за замовчуванням застрахували своїх клієнтів від можливих помилок. 

За одинадцятирічну практику компанії таких випадків не було. Тому професійну відповідальність ми застрахували, щоб показати: у “Солвенсі” ніколи не помиляються. Це означає, що якщо через роботу наших фахівців оштрафують, страхова компенсує всі збитки. 

В українських колег по цеху поки що не знайшла такої практики. Але думаю, це реальний спосіб довести професіоналізм і клієнтам і конкурентам.

Підтримай ШоТам

Економіка

Бельгійський фермер вирощує картоплю на Черкащині (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Бельгієць обрав Україну, щоб будувати аграрну імперію. Том Ван Гоі вже 20 років вирощує картоплю на Черкащині. У 2002 році разом з батьком привезли сюди техніку.

Так у селі Деньги зародилась компанія «Гранекс-Черкаси». Том – виходець із заможної бельгійської родини. Він фермер у 12-ому поколінні.

Україну обрав, бо вірить у її потенціал. Землю орендує у пайовиків. У компанії працює 80 людей, всі – місцеві жителі. Заробляють вони близько 12 000 грн.

У свій бізнес Том Ван Гоі інвестував понад 12 млн євро. На рік сплачує 13 млн гривень податків. Облаштував лінію калібрування та сухої очистки. Збудував овочесховище на 2,5 т картоплі.

Читайте такожЯк «Дунайський Аграрій» кубічний кавун зробив смачним українським хітом (ВІДЕО)

Вирощує також цибулю та зернові. Але головну ставку фермер робить саме на картоплю. Щороку саджає 120 га картоплі. З гектара збирає по 50 т товарної продукції. Томову картоплю закуповують Сільпо та інші мережі. Фермер мріє налагодити власну переробку картоплі.

«Хочу, щоб мене згадували як людину, яка щось зробила для суспільства», – Том Ван Гоі, власник ТОВ Гранекс-Черкаси.

«Ми сюди приїхали працювати. І отримати чесний шанс. Нам не потрібні програми, пільги від держави. Просто дайте нам працювати».

Нагадаємо, із покинутого поля з бур’янами аграрії облаштували найбільше органічне господарство в Україні.

Як ми повідомляли раніше, устрична ферма з Миколаївщини влаштувала бум морських делікатесів в Україні.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Економіка

На Львівщині інвестують $5 млрд у новий завод моторного палива

Опубліковано

Підтримай ШоТам

На Львівщині планують побудувати величезний комплекс із виробництва моторного палива, повідомили у пресслужбі обласної ради.

Загальний обсяг інвестицій оцінюють на рівні 5 млрд доларів – за умови втілення проекту цей комплекс стане найбільшим в Україні виробником пального і мастил. Масштабне виробництво хочуть розгорнути між містечками Белз та Угнів, неподалік українсько-польського кордону.

Для реалізації проєкту прибули делегації інвесторів із Катару, Саудівської Аравії та Китаю. Вони презентувати проект та заручитися підтримкою місцевої влади. Також розраховують на сприяння уряду та профільних міністерств.

Читайте такожНа скандинавському дракарі українським Дністром: як франківці будують історичні кораблі предків

Що передбачає проєкт?

Міжнародний інвестиційний проєкт передбачає створення у Червоноградському районі промислового комплексу з виробництва синтетичного рідкого палива на основі сировини Львівсько-Волинського кам’яновугільного басейну вартістю близько 5 млрд доларів.

За словами розробників проєкту, на Львівщині планують впровадження низки новітніх технологій світового рівня, які до цього часу не використовувалися в Україні.

Читайте такожЧастинка Криму у Львові. Як родина переселенців заснувала пекарню «Кримська перепічка» та об’єднує людей зі спільними цінностями

Місцева влада пообіцяла допомогу в отриманні дозвільних документів, пошуку земельних ділянок, вирішенні проблемних питань, із якими зустрічаються міжнародні партнери, комунікацію з населенням. Сторони домовилися напрацювати дорожню карту, алгоритм дій супроводу інвестиційного проєкту на кожному етапі його реалізації.

Нагадаємо, новий сміттєпереробний завод у Житомирі почне роботу вже у лютому.

Як ми повідомляли раніше, Львівський авіаційний завод розширює діяльність і ремонтуватиме цивільні літаки.

Фото: facebook.com/lvoblrada.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Економіка

На Чернігівщині триває реконструкція залізобетонного мосту через Удай (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

На Чернігівщині поблизу села Переволочна на трасі «Київ – Суми – Юнаківка» триває реконструкція мосту через Удай.

Про це повідомили у пресслужбі Укравтодору на фейсбук-сторінці.

За інформацією, це третій міст через цю ріку, який буде реконструйовано на дорозі  Н-07. Інші два – поблизу Прилук та Манжосівки.

Реконструйований міст побудований у 1970 році. Його довжина становить 84,24 м, матеріал – попередньо напружений залізобетон. До реконструкції міст перебував у передаварійному стані.

Читайте також«Виробництво почали з сараю й 170$». Як ветеран із Харкова знайомить світ з українськими ножами та новим видом спорту

Нині мостобудівники проводять демонтаж старої конструкції. Паралельно забивають палі для нових опор.

Реконструкція передбачає, що стару споруду демонтують і зведуть нову, котра відповідатиме сучасним нормам навантаження та безпеки дорожнього руху. Будуть зведені нові опори, прогонова будова, влаштовано мостове полотно, зроблена система водовідводу, укріплені відкоси, облаштована пішохідна зона, відремонтовані підходи до штучної споруди.

Читайте такожЗберегти символ Карпат. Чому бурий ведмідь опинився на межі зникнення, та хто рятує українського хижака

У Чернігівській області проводиться капітальний ремонт траси Н-07 Київ Протяжність дороги в області – майже 143 км. Цей шлях поєднує Чернігівщину з Київщиною та Сумщиною.

Дорога оновлюється в рамках державного інвестиційного проєкту Приведення стану автомобільних доріг транспортного сполучення Київ – Суми – Харків (в межах Чернігівської та Сумської областей) до сучасних технічних вимог. Станом на початок 2022 року понад 100 км вже мають верхній шар покриття.

Читайте такожВрятувати стародавню традицію. Як бренд Vereta перетворює ганчір’я на стильні килими та наповнює життям село на Вінниччині

Дорога була побудована у 1965-1980 роках. У процесі капітального ремонту приводиться у відповідність до сучасних параметрів навантаження та безпеки руху. Розбиті бетонні плити та чорнощебеневе покриття замінюється на асфальтобетон.

Нагадаємо, Херсонський завод «Палада» побудує плавучий док для Хорватії.

Як ми повідомляли раніше, на Кіровоградщині реконструюють шляхопровід на «Дорозі Єдності» уперше за понад 60 років.

Фото: facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі