Суспільство
Українець став найкращим курсантом Королівської академії в Британії
Артем Бараненко отримав нагороду Королівської академії в Британії. Він вступив на артилериста до Львова, але на рік потрапив до Королівської академії в Британії.
Артем – кадет Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та один із 15 українців, які навчались у Сандгерсті (Королівська академія приймає слухачів з України з 1997 року). Він став першим українцем, який удостоївся цієї високої відзнаки в стінах цього закладу.
Бараненка нагородили Мечем найкращого закордонного випускника. Українець продемонстрував найвищі результати у навчанні та під час іспитів.
Щороку відзнака присуджується курсанту, який продемонстрував найвищі результати у навчанні та під час іспитів. Цього року в Академії навчалось 33 офіцери, які представляли збройні сили 22-х різних країн – від Афганістану, Албанії, Азербайджану до України та США.

Суспільство

Незвичний беконовий джем виготовляє українська гастромарка «Боїм», у складі якого – безпосередньо сам бекон, цибуля, часник, приправлені спеціями та бурбоном.
Про це пише Newfood.media.
«Боїм» – це сімейне виробництво соусів, джемів, карамелей та комбучі, яке заснували мандрівники Олександр Черноголов та його дружина Марина.
Компанія бачить своєю місією познайомити людей з новими смаками, перенести смаки усього світу до України, а світу – з України.

«Ми любому подорожувати і їсти. Першим ділом в подорожах шукаємо місцеву їжу. Розшукуємо такі місця, де готують власники, а якщо вдається потрапити до місцевих на кухні – це рай», – розповідають засновники української гастромарки.
Вони здатні повернути емоції, пов’язані за мандрами, і навіть здійснити подорож в часі. Окрім екзотичного беконового джему з бурбоном «Боїм» готує 11 смаків крафтових соусів, 12 видів солодких та солоних карамелей, 7 смаків ігристої комбучі.
Читайте також: Від прокурорки до майстрині. Історія засновниці бренду La Chica, яка навчає українок вишивки прикрас
Історія компанії починалася з кухні в 6 квадратних метрів. Зараз вона має сертифіковане виробництво на львівському гуртовому ринку «Шувар», що дає змогу закуповувати найсвіжіші продукти.

«Крафтовий продукт для нас – це чесний продукт. Ми ретельно обираємо сировину для наших продуктів і не йдемо на компроміси з ціною. І не використовуємо сумнівні складники задля зниження собівартості», – додають у «Боїм».
До речі, сама назва гастромарки походить від двох слів – «бо»та «їм».
Читайте також: Nestlé починає продажі в Україні продуктів з рослинного м’яса
Нагадаємо, презентували гастрономічну книгу «Україна. Їжа та історія»: доступна онлайн.
Як ми повідомляли раніше, українці вигадали альтернативу шкідливим чіпсам.
Усі фото: newfood.media.
Суспільство

На літературну премію Angelus претендують 12 українських авторів, пише Укрінформ.
Загалом у переліку на здобуття цьогорічної премії є 139 авторів.
Зокрема, кандидатами на здобуття премії є:
- Вікторія Амеліна (з твором «Дім для Дома»),
- Катерина Бабкіна (Мій дід танцював краще за всіх),
- Андрій Бондар (Церебро),
- Олаф Клеменсен (ЛІТО-АТО),
- Артем Чех (Район «Д»),
- Петро Яценко (Магнетизм),
- Богдан Коломійчук (Готель «Велика Пруссія»),
- Анатолій Крим (Українська Каббала),
- Марк Лівін (Рікі та дороги),
- Андрій Любка (Твій погляд Чіо-Чіо-Сан),
- Володимир Рафєєнко (Довгі часи),
- Олег Сенцов (Маркетер).
Читайте також: Читати та слухати одночасно. Як українські айтішники створили додаток для аудіокниг Lingart
Переможця або переможницю Angelus, який отримає нагороду у вигляді премії 150 тис. злотих (приблизно мільйон гривень) буде названо в жовтні 2021 року. Крім автора, нагороду Angelus та премію 40 тис. злотих (260 тис. грн) отримає також перекладач польською мовою твору-переможця.
Про премію
Літературна нагорода Angelus у вигляді премії та статуетки вручається щороку з 2006 за найкращу прозову книгу, опубліковану польською мовою попереднього року. Організатором і фундатором є місто Вроцлав. Лауреатом може стати письменник, який походить із Центральної Європи (Австрія, Албанія, Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Естонія, Латвія, Литва, Північна Македонія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Хорватія, Чехія, Чорногорія). Премію вручають за найкращі прозові твори авторам, які у своїх текстах звертаються до найважливіших, найбільш актуальних тем сучасного світу, дають поштовх до міркувань і глибокого пізнання інших культур.
Читайте також: Куди віддати непотрібні книги — 5 варіантів
Раніше лауреатами премії ставали українські письменники Юрій Андрухович (Дванадцять обручів, 2006), Оксана Забужко (Музей покинутих секретів, 2013), Сергій Жадан (Месопотамія, 2015).
Нагадаємо, у Києві презентували «Фронтовий Кобзар».
Як ми повідомляли раніше, у Києві презентували 14-томне видання творів Лесі Українки.
Головне фото: angelus.com.pl.
Суспільство

Гірськолижні курорти на західній території України з’єднають дорогами й у такий спосіб «закільцюють», що дозволить туристам за один-два тижні відпочинку відвідати кілька локацій.
Про це пише Укрінформ.
Зазначається, що Державне агентство розвитку туризму в Україні розвиває новий проєкт «Карпатське коло курортів», у межах якого планують з’єднати гірськолижні курорти в так зване «кільце».
«Завдяки цьому люди зможуть за тиждень-два відвідати не один курорт (наприклад, Буковель або Славське, або Боржаву, Пилипець), а відвідати їх усі, і перевірити якість послуг, які вони надають», – йдеться у повідомленні.
Наголошується, що така синергія сприятиме своєрідній конкуренції між курортами в боротьбі за туриста, що призведе до підвищення якості послуг та зниження цін.
Читайте також: Від прокурорки до майстрині. Історія засновниці бренду La Chica, яка навчає українок вишивки прикрас
Відомо, що нині триває робота зі з`єднання курортів Закарпатської області.
«Наприклад, з’єднання курортів Боржава й Славське. Сьогодні відстань між ними близько 20-30 км — через це доводиться їхати в об’їзд. Зараз будується пряма дорога, яка дозволить скоротити цю відстань… Багато доріг вже побудовані», – поділилася керівник держагентства.
Нагадаємо, на Івано-Франківщині стартував конкурс студентських туристичних стартапів.
Як ми повідомляли раніше, у Житомирі з’явився перший туристичний термінал.
Головне фото: karpaty.love.