

Економіка
Україна випускає військові облігації
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В умовах військової агресії Міністерство фінансів пропонує громадянам, бізнесу та іноземним інвесторам підтримати український бюджет шляхом інвестування у військові облігації внутрішніх державних позик (ОВДП).
Про це повідомили на урядовому сайті.
Зазначається, що кошти від облігацій будуть використані на забезпечення потреб Збройних Сил України та на безперебійне забезпечення фінансових потреб держави в умовах воєнного стану.
Основні умови військових ОВДП такі:
- номінальна вартість однієї облігації – 1000 гривень;
- строк обігу – 1 рік;
- ставка дохідності буде визначена на аукціоні.
Перший аукціон проведуть завтра, 1 березня 2022 року.
«Українці проявили мужність та згуртованість, яка надихнула весь світ! Країна показує свою стійкість на багатьох фронтах, зокрема на фінансовому. Кожен має можливість підтримати фінансування потреб армії та бюджету країни, придбавши наші військові ОВДП. Звертайтесь до банків – первинних дилерів, вони допоможуть вам надати підтримку державі в ці складні часи», – йдеться у повідомленні.
Що таке ОВДП?
Облігації внутрішньої державної позики (скор. ОВДП) — державні цінні папери, що розміщуються на внутрішньому фондовому ринку. ОВДП підтверджують зобов’язання України щодо відшкодування пред’явникам цих облігацій їх номінальної вартості з виплатою доходу відповідно до умов розміщення облігацій.
Читайте також: Даємо відсіч. Як приготувати коктейль Молотова для захисту від окупантів? (ІНСТРУКЦІЯ)
ОВДП випускаються Міністерством фінансів України, та продаються дилерам та їхнім клієнтам на первинному ринку для фінансування потреб державного бюджету України. Обіг облігацій в Україні здійснюється виключно в електронному вигляді. Депозитарієм ОВДП — тобто установою, яка веде їх централізований облік в бездокументарній формі — є Національний банк України.
ОВДП вважаються найнадійнішими цінними паперами в Україні оскільки їх погашення у повному обсязі (100% суми) гарантується державою.
Нагадаємо, Росію відключають від SWIFT. Також банки держави-агресора більше не працюватимуть в Україні.
Фото: kurs.com.ua.

Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
ЄС перерахував Україні новий транш макрофінансової допомоги обсягом 600 млн євро з пакета екстреної макрофінансової допомоги на 1,2 млрд євро.
Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Twitter.
«Сьогодні ми виплатили Україні новий транш макрофінансової допомоги у розмірі 600 мільйонів євро. Ми також запропонували додаткову позику обсягом 9 мільярдів євро для України у 2022 році. Ми працюватимемо над платформою для відновлення, аби допомогти відбудувати вільну та демократичну Україну», – заявила вона.
Today, we disbursed a new tranche of €600 million in Macro-Financial Assistance to Ukraine
— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) May 20, 2022
More is coming – we proposed an additional €9 billion loan for 🇺🇦 in 2022.
Beyond relief, we'll work on a reconstruction platform to help rebuild Ukraine as a free, democratic country. pic.twitter.com/zoZtzvEg7U
Кошти виділені у рамках пакета екстреної макрофінансової допомоги від Європейського Союзу.
Як ми повідомляли раніше, Світовий банк щомісяця даватиме Україні по $200 млн на зарплати бюджетникам.
Такод нагадаємо, Київ і Варшава домовилися пришвидшити перевірку на українсько-польському кордоні та спростити експорт української агропродукції до ЄС та третіх країн.
Фото: 5.ua.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Добротвірський громаді Львівської області побудували асфальтобетонний завод потужністю 120 тонн асфальту на годину.
Про це повідомили в пресслужбі Львівської ОВА в Telegram.
«Завод побудовано українським виробником “Кредмаш”. Зокрема, для функціонування заводу залучено близько 100 млн гривень інвестицій», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що це сучасне українське виробництво, яке відповідає усім технічним та екологічним вимогам. Потужність заводу – 120 тонн асфальту на годину. У Львівській ОВА також запевнили, що завдяки встановленій асфальтобетонній установці європейського рівня вдається уникнути викидів шкідливого диму і практично не забруднювати навколишнє середовище.
Станом на 18 травня, робочими місцями забезпечено 25 кваліфікованих працівників. При повній потужності виробництва для подальшої більш ефективної роботи заводу буде створено понад 100 нових робочих місць.
Нагадаємо, у селі Заривинці Тернопільської області товариство «Бучачагрохлібпром» заклало фундамент під будівництво нового комбікормового заводу.
Як ми повідомляли раніше, 16 громад Закарпаття разом будують сміттєсортувальний завод за 12 млн євро.
Фото: Львівська ОВА.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Перший центр Дія.Бізнес за кордоном відкрили у Варшаві, повідомили у пресслужбі Міністерства цифрової трансформації України.
Із 18 травня кожен українець у Польщі зможе безкоштовно отримати в центрі Дія.Бізнес фахові консультації щодо ведення бізнесу, перебування, проживання та працевлаштування на території Польщі.
Які послуги можна отримати?
- Консультації щодо відкриття бізнесу в Польщі. Дорожня карта, що надаватиметься за запитом на відкриття МСБ, міститиме всю інформацію про законодавчі норми Польщі, а також інформацію щодо:
- найкращих практик ведення бізнесу в Польщі зокрема та Європі загалом;
- податкового навантаження;
- спрощеної реєстраційної системи;
- ресурсів підтримки бізнесу та інше.
- Консультації щодо отримання статусу біженця або інших правових підстав перебування на території Польщі.
- Консультування та надання інформації щодо житла та проживання в Польщі, екстрені контакти та ресурси підтримки з робочими місцями й працевлаштуванням у Польщі.
Як відвідати?
Центр Дія.Бізнес у Варшаві розташований за адресою: Bagatela, 12
Відвідування та отримання консультацій у центрі Дія.Бізнес у Варшаві відбувається за попередньою реєстрацією за посиланням.
Консультаційний центр Дія.Бізнес у Варшаві працюватиме на час війни й далі відповідно до потреби підтримки з боку підприємців і громадян України.
Довідка
Дія.Бізнес — це національний проєкт із розвитку підприємництва та експорту, ініційований Міністерством цифрової трансформації України. У межах проєкту функціонують дві складові: онлайн-портал та мережа офлайн-центрів підтримки підприємців.
Онлайн-портал Дія.Бізнес був запущений у лютому 2020 року в Україні за підтримки компанії Mastercard. На порталі можна знайти всю необхідну інформацію для заснування та розвитку власної справи, а також отримати більш як 68 видів безоплатних онлайн-консультацій, пройти навчання в Національній онлайн-школі для підприємців, дізнатись актуальні новини про можливості для розвитку бізнесу, а також скористатися великою кількістю цифрових сервісів. З моменту запуску проєкту, портал Дія.Бізнес відвідали вже понад 1,5 млн користувачів та було проведено понад 5200 консультацій.
Читайте також: Софт для богів війни та «вбивця» російських позицій «Валькірія». Як «Армія SOS» наближає нашу перемогу
Нагадаємо, через «Дія.Підпис» тепер можна відвідати онлайн судове засідання.
Як ми повідомляли раніше, Мінцифри запускає гранти для допомоги малому бізнесу під час війни.
Фото: bezviz.co.ua.