Економіка
Росію відключають від SWIFT — Кулеба
Росію відключають від SWIFT, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на своїй фейсбук-сторінці.
За його даними, офіційне рішення ще не оформлене, але вже розпочалася технічна підготовка до ухвалення рішення та впровадження цієї санкції.
«Ми гризли-гризли і вигризли. Працювала вся вартикаль української дипломатії — від Президента України до аташе в українському посольстві», — відзначив міністр закордонних справ.
Він наголосив, що цю перемогу українські дипломати присвячують усім оборонцям України.
Сьогодні стало відомо, що Німеччина, яка досі утримувалась від підтримки відключення Росії від SWIFT, погодилася на запровадження цієї санкції. Раніше це рішення підтримали Угорщина, Італія, Франція та Кіпр.
SWIFT — це міжнародна міжбанківська система передавання інформації та здійснення платежів. Її послугами користуються близько 11 тис. банків і фінансових установ у понад 200 країнах. Вона дозволяє світовим фінустановам надсилати та отримувати інформацію про фінансові операції у безпечній та стандартизованій формі. Система заснована у 1973 році. Штаб-квартира розміщена у Бельгії.
Що це дасть?
За даними низки експертів, із відключенням від SWIFT Росія втратить доступ до мережі з оборотом понад $330 млрд на день.
Якщо російським банкам заборонять користуватися SWIFT, це обмежить доступ країни до фінансових ринків у всьому світі. Російські компанії зіштовхнуться зі складнощами під час експорту та імпорту товарів, отриманні кредитів та у разі інвестування за кордоном.
Системи Visa та Mastercard почнуть показувати збої під час іноземних та внутрішніх переказів. Російські інвестори можуть поквапитися з розпродажем російських паперів. Це вдарить і по банках, і приватних інвесторах, і всьому фондовому ринку.
Читайте також: Хакери Anonymous злили базу Міноборони Росії та оголосили війну особисто Путіну (ВІДЕО)
Фото: pixabay.com.
Економіка
Про Фонд підтримки енергетики України
Коментарі
Економіка
Коментарі
Економіка
Важливі цифри програми
- 19 тисяч мікрогрантів на загальну суму 4,5 мільярда гривень — за програмою «Власна справа»;
- 779 грантів на 3,9 мільярда гривень — на розвиток переробних підприємств;
- 240 грантів на 1,1 мільярда гривень — на садівництво та розвиток тепличного господарства;
- 1036 грантів на 481 мільйон гривень — ветеранам і членам їхніх родин.
Коментарі