Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Україна виграла суд у Газпрому

Опубліковано

“Нафтогаз” виграв апеляцію по першій скарзі російського “Газпрому” на рішення Стокгольмського арбітражу. Відтак Україна не повинна платити Росії близько $80 млрд. Про це повідомляє пресслужба “Нафтогазу” у Twitter.

Зазначається, що Апеляційний суд округу Свеа погодився з рішенням Стокгольмського арбітражу щодо спору Газпрому з Нафтогазом з приводу контракту на поставку газу.

“Згідно із сьогоднішнім рішенням, вимога Газпрому відхилена. У зв’язку з цим рішення арбітражного суду не може бути скасовано. Апеляційний суд не виявив порушень з боку арбітражу в ході розгляду”, – йдеться у пресрелізі суду.

“Повна перемога”

Підкреслюється, що рішення Апеляційного суду не може бути оскаржене.

“Повна перемога! Україна знову перемагає! Ми виграли апеляцію по першій скарзі Газпрому на рішення Стокгольмьского арбітражу!” – написав в Facebook виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

Пізніше він навів неофіційний переклад рішення Апеляційного суду.

У рішенні, зокрема, йдеться, що суд відхиляє скаргу Газпрома.

Крім цього, російська компанія має компенсувати витрати Нафтогазу на судовий процес у розмірі 1 021 774,26 євро та 1 650 000 грн, з яких 1 000 000 юридичні витрати, і платити відсотки у відповідності до Секції 6 Акту про відсотки на ці дві вищезазначені суми з моменту винесення рішення суду і до моменту здійснення оплати.

Як повідомляв Вітренко перед початком слухань по апеляції, перша скарга Газпрому стосується рішення арбітражу, яке обнулило зобов’язання Нафтогазу з положенням контракту “бери або плати”. Завдяки цьому рішенню, Україна не повинна платити Росії близько 80 млрд доларів.

Читайте також: Україна займає друге місце у Європі за покладами природного газу

Історія питання

Як пише Укрінформ, після чотирьох років арбітражного провадження між “Нафтогазом” та “Газпромом” за двома контрактами Стокгольмський арбітраж ухвалив два надважливих рішення: перше – 22 грудня 2017 року щодо контракту на постачання газу за принципом “бери або плати”, а друге – 28 лютого 2018 року – стосовно транзитного контракту.

За результатами двох проваджень “Газпром” повинен сплатити “Нафтогазу” 2,56 млрд дол. з урахуванням заліку у розмірі 2,1 млрд дол., який “Нафтогаз” уже отримав у вигляді газу, що був поставлений у 2014 році.

Як заявляли в українській компанії, 22 грудня 2017 року Арбітражний суд ухвалив рішення на користь “Нафтогазу” у всіх спірних питаннях щодо контракту на постачання газу з “Газпромом”: ціноутворення, положення “бери або плати” та визнання недійсними інших положень, які є необґрунтованими й суперечать принципам конкуренції.

Зокрема, Арбітражний суд повністю відхилив ретроспективні вимоги “Газпрому” на суму 56 млрд дол. згідно з положенням “бери або плати” (що встановлює зобов’язання здійснити оплату за невідібрані обсяги газу) за 2009–2017 роки. При цьому майбутні обов’язкові річні обсяги закупівлі газу у “Газпрому” зменшено з 42–52 млрд кубометрів до 4–5 млрд кубометрів, що відповідає фактичним потребам в імпорті газу.

Економіка

США оголосили про оборонний пакет допомоги для України на 1 млрд доларів

Опубліковано

Ллойд Остін, міністр оборони США, оголосив про надання Сполученими Штатами ще одного пакету військової допомоги Україні на суму 1 мільярд доларів. Цей пакет включатиме ракети для системи артилерійської ракетної системи HIMARS, снаряди, системи протиповітряної оборони та інше військове обладнання.

Про це Остін заявив на початку 21-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, яке відбувається у п’ятницю, 26 квітня, в онлайн форматі.

Промова Ллойда Остіна

“Сьогодні я радий повідомити, що Сполучені Штати виділять за повноваженнями президента ще один пакет допомоги на 1 мільярд доларів, який включатиме додаткові боєприпаси для HIMARS, 155-міліметрові снаряди, засоби протиповітряної оборони та бронетехніку”, – сказав міністр оборони.

Читати також: Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії

Він додав, що союзники приділять особливу увагу зміцненню української протиповітряної оборони. За його словами, Україна критично потребує додаткових систем для захисту неба. Крім того, терміново потрібні більше ракет-перехоплювачів.

Нагадаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що в Києві відновили купол Будинку вчителя.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Економіка

ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

Опубліковано

Євросоюз виділив Україні 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Загалом упродовж 2024–2027 років Україна має отримати 50 мільярдів євро. Отримані кошти спрямують на покриття найважливіших бюджетних видатків.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дякую Єврокомісії за позитиву оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів…Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 млрд євро. Наразі уряд України очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 млрд євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 млрд євро.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: ЄС

Читати далі

Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: