

Суспільство
Україна створює з Латвією коаліцію дронів та РЕБ
Україна та Латвія спільно створюють коаліцію дронів та засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Про це повідомили у пресслужбі Міноборони України.
Латвія виступила ініціатором створення цієї коаліції, визнаючи стратегічну важливість використання дронів у воєнних діях під час російського вторгнення в Україну.
Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс вважає, що створення коаліції дронів дасть перевагу українським військам на полі бою та продемонструє довгострокову підтримку України.
У межах підготовки до запуску цієї ініціативи, заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко висловила потребу у безпілотних системах, засобах радіоелектронної боротьби та технологіях, спрямованих на захист критичної інфраструктури.
Вона також закликала країни-партнери до спільної розробки програмних рішень, спрямованих на майбутній розвиток сфери безпілотних систем. Відзначивши успіх українського виробництва в цьому напрямку, вона висловила потребу в допомозі для масштабування цих зусиль.
Читайте також: 10 проривів ЗСУ, що здивували світ — рейтинг від Центру дослідження армій
Згідно з повідомленням, 13 країн-учасників, які можуть доєднатися до даної коаліції обговорять наступні кроки щодо її створення на засіданні контактної групи з питань оборони України «Рамштайн», яке заплановане на 23 січня.
Які ще коаліції утворили союзники для підтримки України
- Коаліція ППО: Німеччина і Франція виступили лідерами зі створення коаліції з посилення наземної протиповітряної оборони України.
- Коаліція танків: у січні 2023 року після засідання «Рамштайн» запрацювала коаліція щодо танків Leopard.
- Коаліція F-16: Велика Британія та Нідерланди працюють над створенням міжнародної коаліції винищувачів.
- Коаліція навчання українських пілотів: у липні 2023 року створена коаліція для підготовки українських пілотів на F-16. До цієї коаліції увійшли 11 держав та Україна.
- Морська коаліція: Велика Британія й Норвегія очолили морську коаліцію, яка постачатиме кораблі та транспортні засоби для зміцнення здатності України діяти на морі.
Нагадаємо, Міноборони України випробовує українські дрони від шістьох виробників.
Також ми розповідали, що Збройні Сили України та інші Сили оборони отримали ще 5000 FPV у межах операції «Єдність».
Фото: Міноборони України.
Суспільство

У реабілітаційному центрі UNBROKEN у Львові триває відновлення обличчя 37-річного Сергія Міховича. Унаслідок обстрілу на Харківщині восени 2024 року чоловік отримав важке поранення — уламки снаряда повністю знищили йому ніс. Над реконструкцією його обличчя майже рік працюють щелепно-лицеві хірурги.
Про це повідомили у центрі.
Сергій мобілізувався у 2023 році. Служив зенітником у бригаді НГУ «Хартія», виконував бойові завдання на Харківщині. У жовтні 2024 року біля Серебрянського лісу підрозділ потрапив під обстріл. Уламки з пораненням у голову та обличчя пошкодили значну частину м’яких тканин. Після стабілізації в харківській лікарні його направили до Львова.
Читайте також: Провідні хірурги з США відновили 19-річному військовому обличчя після поранення (ВІДЕО)
Лікування складне і триває у кілька етапів. Спочатку хірурги видалили інфіковані тканини. Потім встановили спеціальний експандер, який три місяці розтягував шкіру. Основну реконструкцію проводили за допомогою власних тканин пацієнта: кістки з лобної ділянки та хряща з ребра.
Операції проводить команда під керівництвом щелепно-лицевого хірурга Олега Ковтуняка. За його словами, попереду — завершальні втручання для досягнення максимально природного результату.


Нагадаємо, що видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка UNBROKEN
Суспільство

Увечері 18 червня на вулиці Плуговій у Львові рятувальники допомогли витягти кошеня, яке впало у вузьку металеву трубу на глибині близько двох метрів. Його нявкання почули перехожі та викликали службу порятунку.
Про це повідомили в ДСНС Львівщини.
Спроби витягнути тварину самотужки виявилися марними, тому на місце прибули надзвичайники. За допомогою рятувальної мотузки їм вдалося дістати кошеня, яке тремтіло, але було неушкоджене. Тваринку передали людям, які не пройшли повз і зреагували на заклик про допомогу.
Нагадаємо, що у ЗСУ показали пухнастиків, які допомагають військовим на фронті (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Львівщини
Суспільство

24 червня в Музеї книги і друкарства України відкриється виставка «Пилип Орлик. Шлях гетьмана», присвячена до 315-річчя Конституції Орлика та Дня Конституції України. Уперше у столиці представлять низку експонатів, що мають прямий стосунок до постаті гетьмана.
Про це повідомили в Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.
На виставці покажуть 33 об’єкти, зокрема стародруки, гравюри, мапи, зброя, речі з родинною символікою Пилипа Орлика та Івана Мазепи, а також археологічні знахідки з Батурина.
Відвідувачі зможуть побачити й копії архівних документів зі Швеції, Франції, Польщі та України, які розповідають про життя та політичну діяльність Орлика.
Також відбудеться прем’єра історичного фільму Incognito, створеного з використанням ШІ. Виставка триватиме до 1 грудня.
Читайте також: Христина Скачківська-Сушко: єдина жінка-старшина в армії УНР (ВІДЕО)



Нагадаємо, що історики знайшли нові артефакти Пилипа Орлика та найдавніший козацький документ українською.
Фото обкладинки: портрет, написаний Наталею Павлусенко, 2021, Wikimedia