Технології
Україна прийняла на озброєння вітчизняну систему управління «Дзвін-АС»
Збройні сили України отримали на озброєння автоматизовану систему управління військами стратегічного рівня «Дзвін-АС» вітчизняного виробництва.
Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков.
За його словами, наказ про взяття автоматизованої системи «Дзвін-АС» на озброєння війська було підписано 6 грудня – у День Збройних сил України.
Наразі нова система управління вже пройшла всі випробування та готова працювати в інтересах української армії.
«Наші військові надзвичайно зацікавлені в АСУ стратегічного рівня і давно чекають її повноцінного розгортання.
Ця система навесні 2022 року успішно пройшла відомчі випробування, а згодом – державні. Наразі усі формальні процедури завершено, АСУ стратегічного рівня офіційно стала до лав і буде працювати в інтересах Збройних Сил. Далі Генштаб буде приймати рішення щодо параметрів масштабування даної АСУ», – йдеться в дописі міністра оборони.
Крім того, Міноборони отримало позитивний висновок експертизи щодо Комплексу спеціального програмного забезпечення «Інтеграційна платформа «Дельта». За словами Резнікова, це важливий етап формалізації платформи відповідно до затвердженої дорожньої карти. Далі відбудеться цикл офіційних випробувань, за результатами яких прийматиметься рішення про прийняття на озброєння.
Що відомо про «Дзвін-АС»
Це високоінтегрована автоматизована система управління та контролю бойовими діями стратегічного, оперативного і частково тактичного рівня. Система дозволяє в напівавтоматичному й автоматичному режимах генерувати документи бойового управління, створювати та відстежувати картографічну інформацію, отримувати вичерпні дані про власні війська та наявні розвіддані про сили противника.
Також «Дзвін-АС» допомагає здійснювати розрахунки співвідношення сил і засобів, оптимальності їх застосування у різних сценаріях. Крім того, українська розробка відповідає вимогам, стандартам та принципам систем C4ISR країн-членів НАТО.
Раніше ми повідомляли, що Збройні Сили України отримали сім зразків безпілотників українського виробництва.
Також нагадаємо, Україна стала учасницею програми НАТО з розробки технологій для армії.
Фото: defence-ua.com.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі