Технології
Україна представила НАТО власну систему керування боєм у реальному часі
На щорічному закритому заході НАТО Tide Spirit презентували українську систему ситуаційної обізнаності Delta, що забезпечує військових різноманітними даними про противника та координацію сил на полі бою.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Йдеться про унікальну українську розробку – систему Delta. Цей програмний продукт розробляють в Центрі інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони за підтримки Мінцифри та іноземних союзників.
За словами розробників, Delta забезпечує об’ємне розуміння простору бою в режимі реального часу, інтегрує інформацію про противника від різноманітних сенсорів та джерел, в тому числі – розвіддані, на цифровій мапі, не потребує додаткових налаштувань і може працювати на будь-якому пристрої – ноутбуці, планшеті або в мобільному телефоні.
UKR 🇺🇦 has leveraged #TIDESprint and other #NATO #interoperability events as an "incubator for innovation" such as 🇺🇦 situational awareness capability DELTA. Since 2017, members of the DELTA team have collaborated under the NATO-Ukraine C4 Knowledge Sharing Project.#WeAreNATO pic.twitter.com/aUeRsbWjds
— NATO ACT (@NATO_ACT) October 26, 2022
«Починаючи з 2017 року ми брали участь у Tide Hackaton, Tide Sprint i CWIX – у найкращих інкубаторах інновацій і технологій, які ми намагаємося тепер впровадити як частину нашої національної системи Delta, що допомагає нам перемагати у цій війні проти Росії», — розповів один з розробників програми майор Артем Мартиненко.
Платформа та сервіси Delta побудовані за стандартами НАТО, тож система є сумісною з аналогічними рішеннями, що використовують армії країн-членів Альянсу.
«Delta є чудовим прикладом того, як Україна та НАТО можуть співпрацювати, спільно розвиватися та отримувати взаємну вигоду. Україна прагне стати невід’ємною частиною організації. Наша армія вже впроваджує новітні стандарти НАТО. Але що ще важливіше, ми перебуваємо в процесі тестування та впровадження нових стандартів для НАТО», – зазначив очільник Мінцифри Михайло Федоров.
Great honour to have 🇺🇦 Vice PM & Minister of #DigitalTransformation @FedorovMykhailo @ #TideSprint:
— NATO ACT (@NATO_ACT) October 26, 2022
“In partnership with #NATO countries, especially in terms of advancing tech capabilities, we will achieve our well-deserved victory faster."
Slava Ukraini!https://t.co/owCEewU2ZU pic.twitter.com/piq0eVrvJH
Про Delta
Delta використовується для планування операцій та бойових завдань, координації з іншими підрозділами, захищеного обміну інформацією про розташування сил противника тощо. Зокрема, у Delta інтегровані чат-боти, розроблені Мінцифрою – «єВорог» та СБУ – STOP Russian War.
Система оснащена сучасними засобами моніторингу підозрілої активності. Кіберпідрозділи союзників з 2021 року здійснюють постійну перевірку системи на вразливості, спроби несанкціонованого проникнення, витоку даних тощо.
Нагадаємо, Україна стала асоційованим членом програми технологічного співробітництва між збройними силами країн-членів НАТО.
Також нагадаємо, Україна почала співпрацю з Ізраїлем у сфері розвідки та оборони.
Фото: facebook.com/mykhailofedorov.com.ua.
Коментарі