Суспільство
Україна побила 4-річний рекорд із добового видобутку газу
В Україні добовий видобуток природного газу на середину листопада досяг показника 59 млн куб. м/добу. Це є найвищим значенням за останні як мінімум чотири роки, з моменту втрати контролю над добувними активами у Криму через анексії півострова Російською Федерацією.
Про це свідчать дані компанії “Укртрансгаз”, передає Enkorr.
За підсумками жовтня середньодобовий показник видобутку газу становив 58,5 млн куб. м/добу, вересня – 57,7 млн куб. м/добу. Зростання середньодобового видобутку до 59 млн куб. м в середині листопада обумовлено в першу чергу підвищенням показників державної компанії Укргазвидобування. На неї припадає близько 74% видобутку газу в країні, 20% – на приватні компанії і 4% на нафтову компанію Укрнафта.
Читайте також: Україна накопичила найбільше газу за останні 4 роки
За даними Укртрансгазу, з початку року (321 добу) в Україні видобуто 18,3 млрд куб. м газу (в середньому 56,99 млн куб. м/добу). У разі якщо до кінця 2018 р середньодобовий видобуток збережеться на поточному рівні 59 млн куб. м/добу, за підсумками 2018 року видобуток складе 20,9 млрд куб. м.
Загалом у 2017 році Україна збільшила видобуток газу на 4% (+804,3 млн куб. м) порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 20,8 млрд куб. м.
Раніше уряд оголосив про плани досягти видобутку газу до 2020 року на рівні 27 млрд куб. м, з яких на державне “Укргазвидобування” припадатиме 20 млрд куб. м.
Суспільство
Перше відео проєкту
- ділитися роликами;
- розповідати про волонтерські ініціативи на місцях;
- долучитися до активізму та волонтерства;
- підкреслювати важливість щоденних маленьких дій для перемоги.
Довідка про ініціаторів проєкту
Коментарі
Суспільство
У Вірнопіллі не було жодного вцілілого будинку
«Ніхто з нас і подумати не міг, що росіяни підійдуть так близько. Тоді був сильний мороз, зникли світло та газ, тому люди сходилися й разом готували їжу, а коли обстрілювали — ховалися у власні підвали чи в школі. Коли з’явилася артилерія, вирішили виїжджати з села», — пригадує Ольга Сускова, яка працює старостою Вірнопільського старостинського округу з січня 2024 року.
Залишилося лише 135 людей
«Нам повністю відновили електропостачання, а також підвели газ до тих будинків, де зараз живуть люди. Уже 20 будинків у селі нам відбудували за програмою “єВідновлення”. Багато людей хочуть повернутися додому».
Замість зруйнованої амбулаторії — мобільна аптека
«Не всі люди можуть поїхати до міста, не всі мають автомобіль, а літнім бабусям складно їздити навіть автобусом. Тому ці аптеки стали знахідкою для нас, бо тут великий асортимент ліків: від тиску, застуди та різних хвороб. До цієї аптеки завжди приходить десяток людей».
Їдуть у найвіддаленіші села, попри небезпеку
«У нас досі є проблеми зі зв’язком та інтернетом, тому навіть складно викликати швидку допомогу, якщо комусь погано. Ми дуже раді, що тепер в село приїжджає аптека», — ділиться Лариса.
«Я вже знаю багатьох бабусь і дідусів по іменах. І коли вони кажуть: “Дякуємо, ці ліки мені допомогли” — це найкраща для мене подяка».
Коментарі
Суспільство
Про проєкт
- Житловий блок — призначений для чотирьох працівників пекарні, які наразі проживають у неприйнятних умовах.
- лекційну залу для освітніх заходів, майстер-класів та зустрічей у межах Академії супроводжуючих, де навчатимуть соціальних терапевтів;
- кінотеатр і простір для відпочинку, де можна буде дивитися фільми, обговорювати їх і просто спілкуватися за чашкою чаю.
Коментарі