Суспільство
Україна отримає від Словаччини системи розмінування (ВІДЕО)
Словаччина надасть Україні дві системи розмінування Bozena-5 та медичні матеріали і обладнання на 1,7 млн євро
Відповідне рішення затвердив уряд Словаччини, повідомляє Defense Express.
Зазначається, що система розмінування Bozena-5 — це гусенична дистанційно керована машина, яку використовують для розмінування територій шляхом підриву мін.
Оператор може керувати роботом, перебуваючи на відстані до 2000 метрів.
Bozena-5 здійснює примусову детонацію або ліквідацію протипіхотних мін натискної або натяжної дії, а також протитанкових мін із зарядом до 9 кг тринітротолуолу. Процес розмінування контролює оператор з броньованої кабіни з прямим полем огляду.
До місця розмінування Bozena-5 доправляється на транспортному причепі. А безпосередньо мінним полем пересувається за допомогою свого гусеничного рушія.
Машина захищена металевим кожухом, а від пошкоджень під час детонації її захищає броньований щит, розташований в передній частині, безпосередньо за ланцюговим пристроєм.
Читайте також: На Черкащині місцеві сформували перший сільський загін добровольців (ВІДЕО)
Як заявив міністр оборони Словаччини Ярослав Надь, найближчим часом Словаччина зробить усі необхідні кроки, щоб допомогти українцям очистити від мін “великі поля на території України.
Подібних автоматизованих машин для розмінування з дистанційним керуванням у ЗСУ до цього не було.
Нагадаємо, Збройні сили отримали від Литви зенітно-ракетні комплекси Stinger.
Як ми повідомляли раніше, Британія передала Україні протитанкові комплекси.
Фото: defence-ua.com.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі