Суспільство
Україна конфіскує все російське майно: Рада ухвалила закон
Україна націоналізує все російське майно на своїй території.
Третього березня 2022 року у Верховній Раді України відбулося пленарне засідання, під час якого ухвалено 14 законів, зокрема і Закон про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів (реєстр №7122).
Про це повідомили на телеграм-каналі Верховної ради України.
Законопроект має на меті врегулювати питання націоналізації всього майна, об’єктів, коштів та вкладів агресора, які знаходяться на території України.
Держава зможе націоналізувати рухоме і нерухоме майно, кошти, вклади у банках, цінні папери, корпоративні права та будь-яке інше майно, що знаходиться на території України та безпосередньо або через афілійованих осіб належать РФ та її резидентам.
Читайте також: Я – резервістка тероборони, і це не страшно. Як волонтерка Марта Юзьків тренується захищати Київ
Вилучення російських активів здійснюється без жодного відшкодування. Рішення про націоналізацію ухвалюється Радою національної безпеки та оборони та вводиться в дію указом президента. Перелік під відчуження подає Кабінет міністрів.
Усі націоналізовані активи знаходитимуться у власності уряду. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Що може отримати Україна?
На момент окупації Криму російський бізнес був присутній у всіх ключових секторах української економіки. Російські активи на нашій території оцінювались приблизно у $30 млрд. Йдеться про російські активи — підприємства та компанії, що перебувають у повній або частковій власності фізичних та юридичних осіб Російської Федерації.
Крім того, активи були представлені об’єктами нерухомості, грошовими коштами на банківських рахунках, вимогами по виданих кредитах. Російські активи були в важкій та легкій промисловості, оптовій та роздрібній торгівлі, готельному та ресторанному бізнесі, транспорті. І особливо у банківському секторі.
Читайте також: Даємо відсіч. Як приготувати коктейль Молотова для захисту від окупантів? (ІНСТРУКЦІЯ)
«Дочки» російських банків займали близько 12% українського банківського сектора. Крім того, велика частка банківських активів Росії в Україні припадала на кредити. Зокрема квітні 2015 р. американське рейтингове агентство Standard&Poor’s оцінило агреговані ризики найбільших російських банків в Україні в $23−25 млрд. З них $8 млрд – українським компаніям та фізичним особам.
Загальний обсяг російських активів в енергетиці України становив понад $10 млрд, у кілька мільярдів доларів оцінювались активи російського бізнесу в українській металургії. Значною мірою контролювався російськими операторами український ринок стільникового зв’язку.
Нагадаємо, Європейський Союз підписав Меморандум із Україною про надання 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги.
Як ми повідомляли раніше, ЄС відключив від SWIFT сім російських банків.
Фото: minfin.com.ua.
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі