Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

У Запоріжжі запрацював електронний читацький квиток

Опубліковано

У бібліотеках Запоріжжя запрацював електронний читацький квиток. Користувачам центральної бібліотеки міста, за умови наявності електронного читацького квитка, автоматично відкривається доступ до фондів усіх філій бібліотечної мережі міста. Діє база читачів разом із системою штрих-кодування книг, розповіли у міській раді.

Процеси комп’ютеризації та діджиталізації нині активно впроваджуються у 37-ми бібліотеках міста. Читацькі квитки нового зразка – електронні, дозволили відійти від паперових носіїв. Нині їх володарями є майже 19 тисяч городян.

Читацькі ноу-хау

Реєстрація електронного квитка займає кілька хвилин – всі охочі одразу на місці фотографуються та заводять особисту карту обліку. Крім того, такий зручний сервіс дозволяє заощаджувати, адже ми відійшли від необхідності придбання паперів і ручок.

 

Читайте також: Українські бібліотеки стануть “цифровими хабами”

Також у бібліотечній мережі міста з 2018 року департаментом культури і туризму запроваджена програма Е-КНИГА. Серед переваг для читачів – самостійний онлайн-пошук необхідної літератури через Інтернет-мережу, за допомогою електронного каталогу на порталі «Культура» у рубриці «Е-КНИГА». Видання можна знайти по автору або за назвою. Також пошукова система може допомогти визначити його місцезнахоження – по інших філілях, або ж у користуванні котрогось із абонентів. 

Зручності для бібліотекарів

Ряд зручностей передбачений і для бібліотекарів. Це, зокрема, автоматичне ведення обліку всієї діяльності бібліотек – їх відвідуваності, кількості виданих книг, інформаційних довідок та масової роботи з читачами.

“Вже 30 бібліотек з нашої мережі оснащені електронним обладнанням – термопринтерами та зчитувачами штрих-кодів. До бази внеесні вже більше 50% книжкового фонду – це 330 тисяч примірників книг. Таким чином, кожне видання має штрих-кодування, за яким дуже зручно і швидко бібліотекарі обслуговують наших користувачів”, – розповіла директорка централізованої бібліотечної системи для дорослого населення міста Запоріжжя Ірина Лень.

Цьогоріч заплановане придбання книг для міських бібліотек на 1 млн грн. Триватиме й кампанія по осучасненню кількох міських бібліотек – за прикладом Центральної міської бібліотеки для дорослих, якій завдяки оновленому інтер’єру і фасаду вдалося набути європейського вигляду.

Технології

Українські розробники створили віджет якості повітря для Apple Watch

Опубліковано

Українські розробники iOS-віджета «Повітря NOW» розширили його і створили віджет якості повітря для Apple Watch, яким можна користуватися у Києві та Львові.

Про це пише itc.ua.

Застосунок дозволяє спостерігати за якістю повітря на розумних годинниках Apple Watch.

 

Власники Apple Watch знають, що фірмовий «індекс якості повітря» від Apple не працює в Україні, а отже винести на циферблат дані про якість повітря неможливо. Але тепер завдяки «Повітря NOW» можна доповнити інформацію про погоду та температуру корисним для мешканців великих міст показником якості повітря.

Зазначимо, що віджет повідомляє про концентрацію шкідливого дрібнодисперсного пилу за вікном у реальному часі.

Читайте також: Підбірка кращих гірських забігів цього літа (ВІДЕО)

Якщо повітря чисте — віджет зелений, прийнятне — жовтий, нездорове для чутливих осіб — помаранчевий, нездорове для всіх — червоний.

Перед початком роботи застосунку необхідно дати доступ до локації, так він повідомлятиме показники актуальні для вашого місця і змінюватиме їх при пересуванні містом. Дані оновлюються автоматично.

Віджет інформуватиме про якість повітря українською, англійською чи російською мовами, залежно від мови інтерфейсу.

Дані для віджета надає система моніторингу ЛУН Місто Air, це понад 80 станцій у Київській агломерації та близько 20 у Львові. Всі станції калібровані в лабораторії.

Завантажити безкоштовний застосунок на iPhone/Apple Watch можна в AppStore за посиланням.

Нагадаємо, український стартап Playseek оновив додаток для пошуку друзів для занять спортом.

Як ми повідомляли раніше, запрацював перший yкраїномовний додаток для безбар’єрного спілкування.

Усі фото: itc.ua.

Читати далі

Технології

Турецька компанія Bayrak Makina заявила про намір встановити українські двигуни на всі свої безпілотники

Опубліковано

Турецька військова компанія Bayrak Makina, що виробляє бойові безпілотники Bayraktar, планує встановлювати українські двигуни на всі моделі своїх дронів

Про це пише espreso.tv з посиланям на заяву гендиректора Baykar Makina Халюка Байрактара.

«У наших планах також є виробництво модернізованої техніки, більш сучасних літальних апаратів. І ми маємо намір на всю нашу техніку, яка буде вироблятися найближчим часом, встановлювати двигуни українського виробника», – сказав Байрактар.

Наразі турецька компанія споряджає українським двигуном безпілотник останнього покоління Akinci.

«Це одна з наших зараз головних новинок. Ударний безпілотний апарат, який оснащений українським двигуном. Це технологія, якою зараз у світі володіють буквально лічені країни. Дві-три країни. Це безпілотний апарат нового покоління, він буде здатний працювати на стратегічних дальніх маршрутах», – сказав Байрактар.

Гендиректор Baykar Makina також назвав стратегічним співробітництво України і Туреччини у сфері виробництва БПЛА.

Читайте також«З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

«Відносини у сфері виробництва безпілотників між Україною та Туреччиною, особливо в останні роки, набули стратегічного значення. Технологія авіаційної промисловості України – на найвищому рівні, на рівні світових стандартів. І нам є що одне одному дати в цій співпраці. Ми впевнені в тому, що зусиллями наших вчених, турецьких та українських, ми вийдемо на нові горизонти з виробництва якісних безпілотних літальних апаратів», – додав Байрактар.

 

Нагадаємо, Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Головне фото: ua.news.

Читати далі

Технології

Українські винахідники створили садового робота

Опубліковано

Роботизовану платформу Ally, що допомагатиме фермерам у саду, створили українські винахідники Євген Третяк та Антон Варавін.

Про це повідомив Євген Третяк у фейсбуці.

Робот на одному заряді може проїхати 45 – 60 км  та перевезти вантаж 200 кг.

 

Поки що машина керується за допомогою оператора за допомогою радіосигналу.

У подальшому в стартап планують залучити інвестиції, написати програму-автопілот, налагодити серійне виробництво та вийти з продуктом на ринок Євросоюзу та США.

Читайте також«Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні

Нагадаємо, компанія Lozova Machinery і Сумський університет запустили цифровий освітній проект.

Як ми повідомляли раніше, українським полярникам ІТ-компанія MacPaw подарувала Інтернет-антену.

Головне фото: facebook.com/ievgeniy.tretyak.

Читати далі