Суспільство
У Вінниці з’явиться п’ять нових муралів
У Вінниці продовжать проєкт “VIN ART CITY” і Дня міста на кількох будинках з’явиться ще п’ять новеньких муралів. Таке рішення ухвалили на черговому засіданні виконавчого комітету 18 липня. Відповідно до нього, резиденція мурал-арту триватиме у Вінниці протягом липня-вересня 2019 року, і на неї з місцевого бюджету виділили 267 тисяч гривень, повідомляє vezha.vn.ua.
Що таке VIN ART CITY?
Резиденція мурал-арту “VIN ART CITY” – проєкт міської ради, що відбувається у Вінниці з 2015 року. Його організовують “з метою формування креативного міського середовища, туристично привабливого іміджу міста і популяризації кращих зразків художнього мистецтва”. І відтоді у різних районах міста було створено 26 муралів.
Наразі Виконком затвердив лише кошторис і список з п’яти художніх проектів стінопису: їхні назви та адреси будинків. А те, який вони матимуть вигляд, залежить від художників, які саме зараз працюють над ескізами. Крім того їх узгоджуватимуть з мешканцями будинків, де з’являться мурали.
Хто малюватиме цього року?
Куратор проекту Олександр Никитюк розповів, що були заявки від художників з різних міст України, але цього року мурали створюватимуть саме вінницькі художники, бо саме вони як ніхто відчувають це місто.
Читайте також: На пляжі у Бердянську з’явиться музей авангардистських муралів
До того ж вони працюють не тільки в Україні, а й за кордоном. Наприклад, молода художниця Наталія Вусик проходила практику в Луврі, Олександр Марченко цього року створить мурал у Литві, а сам Олександр Никитюк нещодавно намалював найбільший мурал у Кейптауні: кримський маяк із петриківським розписом.
Де будуть мурали?
Відомо, що у Вінниці малюнки з’являться на будинках за такими адресами:
- “Спорт-ремейк” (вулиця О. Соловйова, 2), ескіз розробляє група художників;
- “Родинні цінності” (вулиця Соборна, 53), ескіз розробляє художниця Марія Дитинюк;“Культурний код” (вулиця Стельмаха, 47) ескіз розробляє художник Олександр Марченко;
- “Місто змістів” (вулиця Пушкіна, 21), ескіз розробляє художниця Тетяна Волошина;
- “Космічні мрії” (вулиця Космонавтів, 6) ескіз розробляє художниця Наталія Вусик.
Перші ескізи можна буде побачити вже за тиждень, адже поки що відбувається підготовча робота. Художники розпочнуть малювати у серпні, а до Дня Міста, вже традиційно, вони мають завершити свої роботи.
Олександр Никитюк зазначив, що мурал Олександра Марченка, як і його минулорічний “Фантастичний гербарій, буде найбільшим серед усіх робіт.
Ще одним цікавим проектом буде й мурал “Спорт-ремейк”, який з’явиться на стіні фізико-математичної гімназії №17. І це справді буде ремейк – того зображення, яке “зникло” після утеплення. Олександр Никитюк зазначив, що відновлять його за фотографією: без радянської символіки.
Нагадаємо, що у 2018 році за три тижні резиденції “VIN-ART-CITY” художники створили п’ять муралів: “Вінницький модерн” (вулиця Соборна, 53), “Маленький принц” (вулиця Стельмаха, 35), “Садиба Стаховського” (провулок Верещагіна, 6) та диптих “Фантастичний гербарій” (вулиця Замостянська, 59).
Суспільство
Сучасну техніку для розмінування передали у рамках співпраці з платформою UNITED24. Це допоможе фахівцям ДСНС ефективніше виконувати завдання з розмінування територій. Три автомобілі підвищеної прохідності «Козак ПМ-Л» передали Державній службі України з надзвичайних ситуацій за фінансової підтримки уряду Словенії.
Про це повідомляє ДСНС.
Призначення техніки
Автомобілі розроблені для перевезення обладнання, транспортування вибухонебезпечних предметів і розмінування. Новітня техніка підвищує мобільність і безпеку піротехніків у складних умовах.
Читати також: Рятують не тільки свою громаду, а й сусідні: на Одещині зібрали добровольців, аби швидко гасити пожежі
Голова ДСНС Андрій Даник висловив вдячність уряду Словенії та платформі UNITED24 за надану допомогу:
«Сучасні автомобілі «Козак ПМ-Л» забезпечать фахівцям мобільність і підвищать рівень безпеки під час виконання завдань із розмінування».
Нагадаємо, що КПІ запускає курс «Гуманітарне розмінування» для ветеранів і ветеранок.
Фото: ДСНС.
Суспільство
Договір, який передбачав будівництво житлових будинків та офісів на території Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка, буде розірвано. Таке рішення ухвалили після хвилі обурення серед киян.
Про це повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.
«У відповідь на мій лист-рекомендацію, Національний ботанічний сад імені Гришка підтвердив: інвестиційний договір, який викликав стільки обурення серед містян, буде розірвано», — зазначив Ткаченко.
Він додав, що питання забудови ботанічного саду стало резонансним для громади, адже йдеться про унікальну природну зону, яка є не лише окрасою Києва, а й об’єктом національного значення.
Нагадаємо, як може виглядати Палац Щеньовських після реновації: активісти показали візуалізації (ФОТО).
Фото: facebook.com/nbg.kiev.ua, Дмитро Перов.
Суспільство
Український письменник, журналіст і правозахисник Станіслав Асєєв та очільниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник стали лауреатами престижної премії Freedom Award 2024 від данського фонду Poul Lauritzen Foundation.
Про це Асєєв повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.
«Мав честь отримати Freedom Award 2024 данського фонду Poul Lauritzen Foundation у Копенгагені. Цього року вирішено було нагородити двох українців: мене та Ольгу Скрипник», — написав письменник.
Церемонія в Музеї данського спротиву
Нагородження відбулося 16 січня 2025 року в Копенгагені, у Музеї данського спротиву. У своєму виступі Ольга Скрипник присвятила премію українцям, які стали жертвами російської агресії, — військовополоненим, цивільним заручникам і мешканцям окупованих територій.
Читати також: З перших вуст про війну: 7 книжок від українських військових і воєнних журналістів
Скрипник розпочала свій виступ віршем Максима «Далі» Кривцова, поета й фотографа, який загинув на фронті:
Коли мене запитають, що таке війна
я без роздуму відповім: імена.
«Війна в Україні — це імена. Героїчних військових, полонених, вбитих дітей, тих, хто чинить опір у найскладніших умовах. Ця нагорода — знак поваги до незламності українського народу», — підкреслила Скрипник.
Що відомо про премію Freedom Award
Премію Freedom Award вручають щорічно за видатний внесок у захист прав людини в умовах ризику. Її заснував фонд Poul Lauritzen Foundation, заснований данським бізнесменом і учасником опору нацистській окупації Поулом Лаурітценом.
Нагадаємо, що Вікторію Амеліну посмертно відзначили за внесок у боротьбу за свободу слова.
Фото: фейсбук Станіслава Асєєва.