

Суспільство
У Вінниці вже збудували 360 парковок для велосипедів
За два останні роки у Вінниці збудували 360 парковок на 720 велосипедів. А ще на території міста встановили 15 станцій муніципального велопрокату Nextbike зі 120 велосипедами. Про це повідомляє пресслужба міської ради.
Як підрахували у міськраді, кількість оренд протягом першого повноцінного сезону 2019 року (квітень-вересень) склала близько 30 тисяч. Починають користуватись велосипедами під час виконання своїх посадових обов’язків працівники виконавчих органів міської ради. На перетині найбільш актуальних веломаршрутів встановлені станції технічного самообслуговування. Наразі загальна протяжність велошляхів різного типу становить 60.

Як розвивають велоінфраструктуру?
Розвиток велосипедної Вінниці розпочався у 2011 році. Тоді у місті почали з’являтись перші вело-пішохідні доріжки та велосмуги. За ініціативою місцевих велоактивістів, велосмуги були створені по вул.Пирогова, на проспектах Космонавтів та Юності.
«Найдовший велосипедний маршрут, що проходив по Хмельницькому шосе від Західного автовокзалу до площі Гагаріна, склав 3,8 км. Варто зазначити, що вело-пішохідна смуга діє і по цей день, а велосмуги на вул.Пирогова та просп. Космонавтів у 2015 році трансформувалися у більш безпечні виділені велосипедні доріжки», – розповів головний спеціаліст відділу транспорту та зв’язку департаменту енергетики, транспорту та зв’язку міської ради Andrii Sorokin.
Читайте також: Навіщо компанії пересідати з авто на велосипед і скільки це коштує? Розповідає юрист EVERLEGAL
У 2013 році була розроблена та затверджена рішенням сесії міської ради Програма розвитку велосипедного руху у м. Вінниця на 2013-2020 роки. Тоді було поставлено ціль облаштувати 85 км велосипедних маршрутів різного типу та влаштувати велопарковки по всьому місту.
«З того часу в рамках Програми щороку реалізуються передбачені нею заходи – з’являються нові кілометри велодоріжок та велосмуг, а також нові паркомісця, – розповідає Андрій Сорокін. – Підчас реконструкції, поточного чи капітального ремонту вулиць обов’язково відшуковується можливість облаштування велоінфраструктури. На сьогоднішній день у місті налічується вже 60 км велосипедних шляхів різного типу. Найдовший веломаршрут має протяжність майже 9 кілометрів. Він пролягає по Хмельницькому шосе – просп.Юності – вул.А.Первозванного – вул.Пирогова – Гніванському шосе – Об’їзному шосе – Барському шосе», – каже Андрій Сорокін.
Минулого року у Вінниці з’явився муніципальний велопрокат Nextbike.
Ще більше новацій
З 2019 року у місті запроєктовані велосмуги на проїжджій частині почали виділяти червоним кольором (вул. Замостянська, вул. Воїнів Інтернаціоналістів) задля підвищення уваги автомобілістів.
Протягом 2019 року в рамках співпраці з Швейцарською Конфедерацією реалізовувався проект «Місто для велосипедистів», в рамках якого було встановлено 10 мап велосипедних маршрутів, кожен вінничанин чи туристможе зорієнтуватись у наявних веломаршрутах та сформувати свій. Також на мапі вказані заплановані на найближчий час велодоріжки та смуги, існуючі станції прокату велосипедів Nextbike ( Nextbike Vinnytsia ) та велостанції технічного самообслуговування. На станціях велосипедист може полагодити свій двоколісний транспорт, не звертаючись до веломайстерень.
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.




Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share: