Суспільство
У Вінниці вже збудували 360 парковок для велосипедів
За два останні роки у Вінниці збудували 360 парковок на 720 велосипедів. А ще на території міста встановили 15 станцій муніципального велопрокату Nextbike зі 120 велосипедами. Про це повідомляє пресслужба міської ради.
Як підрахували у міськраді, кількість оренд протягом першого повноцінного сезону 2019 року (квітень-вересень) склала близько 30 тисяч. Починають користуватись велосипедами під час виконання своїх посадових обов’язків працівники виконавчих органів міської ради. На перетині найбільш актуальних веломаршрутів встановлені станції технічного самообслуговування. Наразі загальна протяжність велошляхів різного типу становить 60.
Як розвивають велоінфраструктуру?
Розвиток велосипедної Вінниці розпочався у 2011 році. Тоді у місті почали з’являтись перші вело-пішохідні доріжки та велосмуги. За ініціативою місцевих велоактивістів, велосмуги були створені по вул.Пирогова, на проспектах Космонавтів та Юності.
«Найдовший велосипедний маршрут, що проходив по Хмельницькому шосе від Західного автовокзалу до площі Гагаріна, склав 3,8 км. Варто зазначити, що вело-пішохідна смуга діє і по цей день, а велосмуги на вул.Пирогова та просп. Космонавтів у 2015 році трансформувалися у більш безпечні виділені велосипедні доріжки», – розповів головний спеціаліст відділу транспорту та зв’язку департаменту енергетики, транспорту та зв’язку міської ради Andrii Sorokin.
Читайте також: Навіщо компанії пересідати з авто на велосипед і скільки це коштує? Розповідає юрист EVERLEGAL
У 2013 році була розроблена та затверджена рішенням сесії міської ради Програма розвитку велосипедного руху у м. Вінниця на 2013-2020 роки. Тоді було поставлено ціль облаштувати 85 км велосипедних маршрутів різного типу та влаштувати велопарковки по всьому місту.
«З того часу в рамках Програми щороку реалізуються передбачені нею заходи – з’являються нові кілометри велодоріжок та велосмуг, а також нові паркомісця, – розповідає Андрій Сорокін. – Підчас реконструкції, поточного чи капітального ремонту вулиць обов’язково відшуковується можливість облаштування велоінфраструктури. На сьогоднішній день у місті налічується вже 60 км велосипедних шляхів різного типу. Найдовший веломаршрут має протяжність майже 9 кілометрів. Він пролягає по Хмельницькому шосе – просп.Юності – вул.А.Первозванного – вул.Пирогова – Гніванському шосе – Об’їзному шосе – Барському шосе», – каже Андрій Сорокін.
Минулого року у Вінниці з’явився муніципальний велопрокат Nextbike.
Ще більше новацій
З 2019 року у місті запроєктовані велосмуги на проїжджій частині почали виділяти червоним кольором (вул. Замостянська, вул. Воїнів Інтернаціоналістів) задля підвищення уваги автомобілістів.
Протягом 2019 року в рамках співпраці з Швейцарською Конфедерацією реалізовувався проект «Місто для велосипедистів», в рамках якого було встановлено 10 мап велосипедних маршрутів, кожен вінничанин чи туристможе зорієнтуватись у наявних веломаршрутах та сформувати свій. Також на мапі вказані заплановані на найближчий час велодоріжки та смуги, існуючі станції прокату велосипедів Nextbike ( Nextbike Vinnytsia ) та велостанції технічного самообслуговування. На станціях велосипедист може полагодити свій двоколісний транспорт, не звертаючись до веломайстерень.
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі