Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Навіщо компанії пересідати з авто на велосипед і скільки це коштує? Розповідає партнер EVERLEGAL

Опубліковано

Велосипед чи автомобіль? “Звісно, велосипед!” – скаже партнер юридичної фірми EVERLEGAL Олександр Ружицький. 

Це не жарти, він дійсно їздить на судові засідання на ровері, а сама фірма настільки bike-friendly, що виграла конкурс “Велопрацедавець” у 2017 році.

Зараз у EVERLEGAL третина юристів регулярно користується корпоративними велосипедами, а деякі юристи  приїжджають на роботу на своїх роверах.

Але велопарковка та душові – це тільки частина велокультури, яку вдалось побудувати юридичній фірмі.

Олександр розповів “ШоТам”:

  • які формальні і реальні переваги отримає фірма, яка вирішить створити зручні умови, аби її працівники користувались велосипедами без перешкод; 
  • у скільки вам обійдеться облаштувати гарний велосипедний офіс;
  • коли вміння “їжджу на велосипеді” може спрацювати навіть у резюме.

Олександр Ружицький

Партнер юридичної компанії EVERLEGAL

Їздить на судові засідання на ровері, переконаний, що велосипед – це, в першу чергу, про цінності, а не про вибір транспорту.

“Найефективніший транспорт для поїздок до 5 кілометрів”

У нас працює зараз 45 працівників, багато з яких користуються велосипедом регулярно.

Маємо шість корпоративних брендованих велосипедів – до них у працівників є цілодобовий доступ. 

Вони можуть взяти велосипед чи у вихідний день, чи у робочий – ми їх не обмежуємо. 

А ще частина наших юристів – приїжджає на своїх роверах. 

Наша велопарковка розрахована на 10 місць, і є ще 2 місця для гостей.

Заохочуємо наших працівників користуватися велосипедом у поїздках по справах до п’яти кілометрів. Це найбільш ефективний вид транспорту на такі дистанції – перевірено. Таким чином, наші працівники можуть точно спрогнозувати, скільки часу проведуть в дорозі, не зважаючи на затори. 

Юристи EVERLEGAL на WIZZ AIR- марафоні

Скільки коштує стати bike friendly

Найбільше мороки було з облаштуванням душу: коли почали думати, яке приміщення переробити під душ, зупинились на одному із санвузлів. Це нам коштувало близько 20 тисяч гривень. Далі ми встановили велопарковку на 10 велосипедів, це обійшлось близько 7-8 тисяч гривень. Зручно, що камери відеоспостереження нашого бізнес-центру виходять якраз на неї і фіксують все, що там відбувається.

Вартість кожного нашого велосипеду – до 10 тисяч гривень. Ми їх спочатку орендували сезонно, а потім купили – побачили, що дійсно ровери користуються попитом у працівників.

У компанії, яка захоче облаштувати зручний велосипедний офіс, можуть виникнути проблеми з приміщенням для душу. У нашому випадку, на щастя, було достатньо переробити санвузли. 

І щодо велопарковки зважте от на що: наш орендодавець, коли ми облаштовували офіс у 2015 році, висловлював стурбованість тим, що вона може заважати іншим людям. 

У Києві не було на той час нормативних вимог щодо встановлення велопарковок. Але ми повністю взяли відповідальність на себе і обіцяли, що якщо комусь заважатиме – обов’язково її демонтуємо. Стоїть уже три роки – і поки проблем не було.

Переваги велосипеда перед автомобілями

Якось ми взяли юриста на роботу, бо його перевагою було, що вміє їздити на велосипеді, про що він зазначив у резюме, а такожі підтвердив готовність скласти нам компанію у естафеті на одному із марафонських забігіві, у яких ми регулярно беремо участь. Це не означає, що Everlegal не запрошує в команду юристів, які не вміють їздити на велосипеді чи не ведуть активний спосіб життя, але якщо у кандидата з спільні з нами інтереси, це є перевагою.

Бачу мінімум три плюси у користуванні велосипедом для бізнесу:

1) економія часу, а відповідно, – і грошей. На велосипеді усі поїздки є передбачуваними – можна зрозуміти, за скільки часу доїдеш до місця призначення і коли повернешся назад. На автомобілі ти можеш застрягнути в заторі на годину, замість того, аби доїхати до місця призначення за 15 хвилин. 

2) вартість самої поїздки. На велосипеді це безкоштовно, на машині – ну, ви знаєте. 

3) поїздки на велосипеді тренують кардіо і добре впливають на здоров’я: люди менше хворіють, менше ризиків серцево-судинних захворювань, мають краще психологічне здоров’я. І більше днів у році мають гарний настрій, а відтак, і працюють ефективніше. Перевірено мною! 

Я сам часто їжджу на бізнес-зустрічі на велосипеді. Навіть якось під’їхав на ровері на зібрання юридичних партнерів в один із престижних закладів Києва. При вході там працював фотограф, і мене, який дістався туди на велосипеді, фотографували, певно, найбільше.

Bike friendly – не тільки про велопарковку та душ для велосипедистів

Ми – green law firm, і у нас в компанії реалізовано багато зелених ініціатив. Зокрема, і внутрішніх.

Якщо про юридичну роботу: у Everlegal дуже багато проектів пов’язані з відновлювальною енергетикою. Ми, в принципі,стараємося фокусувати нашу роботу на цьому і надавати послуги в цих  сферах. 

Кажучи про управлінські рішення: ми переробляємо весь папір, який у нас є – намагаємося його ефективно використовувати. Також переробляємо батарейки, не так давно почали сортувати пластик, скло та інші відходи. 

Крім того, у нас регулярно відбуваються зустрічі чи виступи в компанії “зелених” активістів – ми це називаємо Everlegal Talks. Так, у нас з лекцією не так давно були брати Зінченки, які заснували Greencubator.

Не про транспорт, а про цінності

Фірма усвідомлює, що живе у непростий час. І ми це усвідомили раніше, ніж генеральний секретар ООН оголосив надзвичайну екологічну ситуацію в світі. 

Що можемо зробити ми як юристи? Надавати свої послуги з найменшою шкодою для екології і, при тому, скажемо так, розвиватися особистісно

Ми заклали відповідальність перед екологією та світом, у якому живемо, у цінності Everlegal. 

І велосипед – це теж про цінності, а не про успішність/неуспішність, як стереотипно мислять у соціумі. 

Хоча зізнаюсь, колись і я мислив стереотипами: що на перші зібрані гроші треба купити гарний автомобіль, і що саме це ознака успішності.

Тому, думаю, більшість з нас прийде до екологічного мислення з плином часу. А чим більше людей пересядуть на велосипеди, тим легше всім буде їздити містом, дихати і приємніше жити. 

Суспільство

Сили ППО вночі знищили 84 повітряні сили: 58 БПЛА та 26 ракет

Опубліковано

У ніч на 29 березня Повітряні Сили ЗСУ знищили 58 ударних дронів ворога у межах Київської, Черкаської, Полтавської та Дніпропетровської, а також 17 крилатих ракет.

Про це повідомляє Микола Олещук, командувач Повітряних сил ЗСУ.

Зазначається, що окупанти атакували:

  • 3-ма аеробалістичними ракетами “Кінжал”;
  • 9-ма керованими авіаційними ракетами  Х-59;
  • 2-ма балістичними ракетами “Іскандер-М”;
  • 21-єю крилатою ракетою х-101;
  • 17-ма крилатими ракетами Х-22;
  • 60-ма ударними безпілотниками типу “Shahed”.

В результаті бойової роботи знищено:

  • 5 керованих авіаційних ракет Х-59
  • 17 крилатих ракет Х-101;
  • 4 крилаті ракети “Іскандер-М”
  • 59 з 60-ти “шахедів”.

Читати також: У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Більшість цілей знищено силами та засобами мобільних вогневих груп Сил оборони України. Також до відбиття повітряного нападу залучилась винищувальна авіація, зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил та засоби РЕБ.

Про Повітряні Сили

Повітряні сили ЗСУ — вид збройних сил, який має на озброєнні винищувальну, бомбардувальну і транспортну авіацію, а також зенітні ракетні війська і радіотехнічні війська. Повітряні сили у цьому вигляді були створені у 2004 році шляхом об’єднання двох видів: Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони України.

Нагадаємо, коли в Україні запустять додаток “Армія+” для військових.

Також ми повідомляли, що Міносвіти розробляє рекомендації з використання штучного інтелекту в школах.

Фото: Повітряні сили

Читати далі

Суспільство

ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Опубліковано

У штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Парижі під час 219-ї сесії ухвалили рішення про дії та програму надзвичайної допомоги Україні.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Відтепер генеральний директор ЮНЕСКО здійснюватиме активний моніторинг ситуації в Україні в її міжнародно визнаних кордонах з метою забезпечення безпосередньої участі ЮНЕСКО у заходах для відновлення України в рамках мандата організації», – йдеться в повідомленні. 

Рішенням, зокрема, передбачено здійснення генеральним директором активного моніторингу ЮНЕСКО ситуації після підриву Росією дамби Каховської ГЕС. Результатом моніторингу має стати підготовка плану дій для подолання негативних наслідків для навколишнього середовища у зв’язку з цим екоцидом.

Читайте також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт

Своєю чергою директор із стратегічного планування секретаріату ЮНЕСКО

мобілізувала понад 66 млн дол. для допомоги Україні. 

У МКІП зауважили, що делегації Великої Британії, США, Іспанії, Австрії, Австралії, Франції, Литви, Японії, Італії, Словаччини, Ісландії, Чехії, Німеччини, Чилі, Польщі та Ірландії висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у міжнародно визнаних кордонах України, засудили російську агресію й злочини Росії проти культурної спадщини, системи освіти, сектору науки України. 

Крім того, делегати засудили викрадення Росією українських дітей, а також руйнування дамби Каховської ГЕС.

Делегації підтвердили готовність продовжувати фінансову підтримку програм ЮНЕСКО для України в окремих сферах, зокрема для захисту об’єктів культурної спадщини в Одесі, Києві, Львові та інших містах, та закликали організацію продовжувати мобілізувати ресурси для відновлення сфер мандата ЮНЕСКО в Україні. 

Заява групи друзів України в ЮНЕСКО на підтримку України з суворим засудженням російської агресії була оголошена делегацією Великої Британії від імені 44 держав.

Своєю чергою делегація України при ЮНЕСКО у виступі підкреслила важливість надзвичайної допомоги Україні для відновлення сфер мандата організації, які зазнали шкоди внаслідок російської військової агресії. 

«Українці вкотре наголосили, що цілями російських ракетних атак є електростанції, телекомунікації, звичайні житлові будинки та громадський транспорт, тобто цивільна інфраструктура», – зауважили в МКІП.

Нагадаємо, у Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явився новий мурал

Опубліковано

У Києві з’явився новий мурал від художниці Фуллен, якій раніше забороняли створювати в столиці.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”

Художник Самій Кучерявий з команди Євгенії Фуллен працював над цією роботою, що зображує Михайла Грушевського на вулиці Михайла Котельникова, 51.

Читайте також: В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Попри тимчасову заборону на створення нових муралів у Києві, Фуллен висловила намір створити ще один стінопис із Залужним у Подільському районі та мурал, присвячений загиблому Герою Дмитру Коцюбайлу, відомому як “Да Вінчі”.

Поки невідомо, яка буде реакція столичної влади на ці проєкти.

Нагадаємо, у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Фото: Ти Київ

Читати далі