Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

У Вінниці відкрили перше котокафе «Хвостики»

Опубліковано

У Вінниці відкрили котокафе «Хвостики». Там готують ароматні напої, подають смачні десерти, доглядають за котиками і шукають для них відповідальних власників.

Про заклад пише Vinnytsia.city.

Зазначається, що це перший заклад такого формату у Вінниці. Він розташований за адресою вул. Келецька 60. Нині там мешкають 10 котиків, їх врятували з вулиць міста. Усі вони перебувають на ветеринарному огляді, вакциновані, оброблені від паразитів і мають паспорти. А тепер чекають на нових власників і затишні домівки.

Котокафе «Хвостики» заснувала вінничанка Єлизавета Рудич, яка кілька місяців тому закінчила навчання у Вінницькому національному технічному університеті.

Дивіться відео: Захисник врятував кицьку Пушку на Донеччині

«Суть кафе не у тому, щоб я заробила кошти. Моя основна робота – це розробка програмного забезпечення, а тут більше благодійність: ми беремо котів з поганих умов, даємо хороші умови і шукаємо їм родини», – каже дівчина.

Про секрети заснування котокафе

Торік у жовтні Єлизавета написала бізнес-план, подала у Дії заявку на «Грант на власну справу» і виграла мікрогрант. Вже у січні орендувала приміщення, зробила ремонт, облаштувала кімнату для котиків і почала брати їх під опіку. Попри те, що виплати по гранту досі не надійшли, Єлизавета вирішила не тягнути з відкриттям, бо уже все підготувала. До того ж їй потрібно платити за оренду за приміщення і мати за що утримувати хвостатих.

Як працює котокафе

Котокафе «Хвостики» працює щодня з 8:30 до 22:00 години. Заклад розрахований максимум на 30 відвідувачів, і має два зали зі столиками. У більшому планують проводити різноманітні заходи: поетичні вечори, майстер-класи і вечори настолок. Але в настільні ігри у «Хвостиках» можна пограти будь-коли: там є «Вибухові кошенята», «Аліас», «Мемологія», «Котомафія» та інші. Головне при цьому – не галасувати, щоб не заважати котам.

Дивіться відео: Бійчиня захищає Україну разом зі своїм котом

А для підопічних тварин у кожній з кімнат є різноманітні лежанки, дряпки та іграшки.

Платний вхід

Якщо ви робите замовлення з собою – вхід у котокафе безкоштовний. Там готують різноманітні чаї (чорний, блакитний, фруктовий, масала, пуер тощо), шоколадні і чайні бомбочки, каву та матчу. А з солодкого можна замовити тістечка, тортики, печиво, фруктову пастилу чи східні солодощі. Стійка, де приймають замовлення і готують напої, розташована в окремій кімнаті біля головного входу.

Дивіться відеоЯк з-під Соледара дивом врятували від загибелі чотирилапого захисника

Натомість, якщо ви робите замовлення у закладі, де можна провести час з тваринами чи пограти в настільні ігри, вхід платний (50 гривень). Для пільгових категорій населення діє знижка, а для військових і рятувальників вхід безкоштовний. Єлизавета Рудич пояснює, що ці кошти спрямовуватимуть на утримання котів і догляд за ними.

Вікове обмеження

Також у котокафе «Хвостики» діє обмеження віку відвідувачів – 13+. Єлизавета каже, що через це рішення отримала багато критики, але комфорт тварин для неї – пріоритет.

Серед правил закладу ще є такі: одягати бахіли та дезінфікувати руки при вході, не будити сплячих котів, не фотографувати зі спалахом, не брати тварин на руки без їхнього бажання, мити руки до і після спілкування з тваринами. Також відвідувачам не можна годувати тварин, адже у них налагоджений раціон харчування, і є постійний доступ до свіжої води.

Дивіться відеоЯк росіяни хотіли привласнити українські породи собак

За усім цим наглядають бариста, офіціант, наглядач за котиками і прибиральник.

Як стати власником котика з котокафе?

Щоб стати власником тваринки з котокафе «Хвостики», потрібно заповнити анкету і пройти коротку співбесіду. Адже котикам шукають нові родини з відповідальними власниками.

Нагадаємо, переселенець із Херсона відкрив ветклініку у Луцьку і допомагає чотирилапим.

Також ми розповідали, як на 10 залізничних вокзалах встановили поїлки для тварин.

Фото: vinnytsia.city.

Економіка

ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

Опубліковано

Євросоюз виділив Україні 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Загалом упродовж 2024–2027 років Україна має отримати 50 мільярдів євро. Отримані кошти спрямують на покриття найважливіших бюджетних видатків.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дякую Єврокомісії за позитиву оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів…Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 млрд євро. Наразі уряд України очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 млрд євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 млрд євро.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: ЄС

Читати далі

Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі

Економіка

На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Опубліковано

Німецька компанія MC-Bauchemie має намір інвестувати в розширення виробництва сухих будівельних сумішей у Березані, що знаходиться в Київській області.

Про це повідомляє UBN.

“Ми маємо намір побудувати нову лінію для спеціальних будівельних матеріалів, таких як різноманітні полімерцементні суміші для конструкційного ремонту бетону, топпінги для промислових підлог, гідроізоляційні матеріали, високофункціональні клеї для плитки”, – розповідає директор MC-Bauchemie Ukraine Артем Приймаченко.

Читати також: В Дії.Освіта зʼявився новий симулятор для розвитку менторських навичок

Приблизна сума інвестицій складатиме 1,5 млн євро. За словами Приймаченка, MC-Bauchemie планує вкласти в проєкт власні кошти.

“Ми в даний момент знаходимось у процесі отримання гарантії від міжнародних організацій, щодо військових ризиків. Ми розглядаємо варіанти – чи то німецький уряд, чи MIGA від Світового банку”, – пояснив він.

Вказується, що нова лінія в Березані може бути запущена наприкінці 2025 року.

Нагадаємо, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: UBN

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: