Суспільство
У Вінниці відбудеться лицарський турнір на честь Героя Небесної сотні
У суботу, 24 жовтня, у Вінниці проведуть лицарський турнір до дня народження Героя України Максима Шимка, який загинув 20 лютого 2014 року на Майдані.
Про це пише газета День.
Зазначається, що участь візьмуть реконструктори з різних міст України. Змагання проходитимуть у форматі повноконтактних лицарських боїв. Планується проведення таких номінацій:
- «Щит-меч. Чоловіки»,
- «Щит-меч. Жінки»,
- «5 на 5. Чоловіки»,
- «5 на 5. Жінки».
Читайте також: Комбуча, або чайний гриб: 5 українських виробників та де можна купити
Як каже організаторка турніру Ольга Грабовська, більшість учасників, які візьмуть участь у змагання, знали Максима за життя. Адже він представляв клуб історичної реконструкції «Білий Вовк», власноруч виготовляв реконструкторський одяг собі та своїм друзям. Щоб вшанувати пам’ять Максима його друзі щороку проводять лицарський турнір на його честь. Цього року він пройде уже учетверте.
Читайте також: Бізнесмени на візках. Як працює крамничка товарів для людей з інвалідністю
Нагадаємо, у Кропивницькому відкрили школу лицарів і вчать середньовічному бою.
Окрім того, у Харкові відбувся лицарський турнір.
Як ми повідомляли раніше, Чемпіонат світу з середньовічного бою провели у Києві.
Головне фото: day.kyiv.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі