

Технології
У Вінниці тестують “зелену хвилю” для автомобілістів
У Вінниці почали тестувати «зелену хвилю» на Хмельницькому шосе. Це друга магістраль, де впроваджується сучасна система керування дорожнім рухом, пояснюють у міськраді.
Як працює “зелена хвиля”?
Відтепер водії, які в’їжджатимуть на Хмельницьке шосе на зелене світло і дотримуватимуться швидкості 50 км/год, зможуть без суттєвих зупинок проїхати всю вулицю.
У червні цього року «зелена хвиля» почала діяти на магістралі, яка проходить по вулицях Київській, Брацлавській, Лебединського та Немирівському шосе. Впровадження такої системи показало, що завдяки ній водії скорочують проїзд великих перехресть в середньому більш ніж на 30%.
Читайте також: На трасі Київ-Харків завершили будівництво нового відрізка дороги (ФОТО)
Яка ефективність?
Якщо водії рухаються зі швидкістю не більше 50 км/год, то можуть проїхати більшість перехресть на зелене світло світлофора.
“Тепер ми тестуємо таку систему по Хмельницькому шосе, дивимося, які перехрестя найбільш завантажені, як їх можна розвантажити, скоротити чи навпаки додати секунди на тому чи іншому напрямку”, – розповів т.в.о директора Вінницького КП “СМЕД ОДР” Сергій Чернов
Загалом на Хмельницькому шосе буде задіяно 12 світлофорних об’єктів. Моніторинг і налагодження системи буде тривати кілька тижнів. Певний час можливі деякі незручності для водіїв, але це тимчасово.
“Наша мета – покращити пропускну здатність Хмельницького шосе, що буде економити час водіїв”, – додав Сергій Чернов.Режим роботи світлофорів видно у диспетчерській КП “СМЕД ОДР”. Далі у планах міської влади – запровадження «зеленої хвилі» по вул. Келецькій.
Технології

Команда Сумського державного університету зацифрувала близько 15 архітектурних об’єктів, пошкоджених унаслідок російських обстрілів. Цифрові моделі пам’яток стануть основою для подальшої реконструкції.
Про це повідомили в «Суспільне Суми».
Проєкт реалізують у межах науково-дослідної роботи «Наукові основи віртуальної реконструкції знищених об’єктів культурної спадщини» у співпраці з Департаментом культури Сумської ОДА. Фахівці фіксують наслідки руйнувань і створюють цифрові копії за допомогою фотограмметрії та безпілотників.
Читайте також: «Історію Аріни» від UNITED24 відібрали для міжнародної премії Favourite Website Awards
На одну модель іде близько місяця роботи. Серед вже зацифрованих об’єктів є і корпус СумДУ, який зазнав прямих влучань. Як зазначають науковці, ці матеріали можуть стати як базою для відновлення, так і доказами руйнувань у міжнародних процесах. Проєкт фінансує Міністерство освіти та науки й триватиме три роки.
Нагадаємо, що Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт «Суспільне Суми»
Технології

Засновник Spotify Даніель Ек інвестує 600 мільйонів євро в німецького виробника дронів Helsing. Саме цей оборонний стартап постачає Україні безпілотники з елементами штучного інтелекту.
Про це пише видання Financial Times.
Інвесткомпанія Prima Materia, яку Даніель створив із Шакілом Ханом, зайшла в Helsing ще у 2021-му. Наразі загальну суму вкладень оцінюють у 1,37 мільярда євро.
Як зазначає Financial Times, крім того, що оборонний стартап постачає безпілотники Україні, компанія має контракти з Британією, Німеччиною та Швецією.
Нагадуємо, що українські дрони покажуть на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій.
Також ми писали, що бійцям Третього легіону вдалося збити FPV-дрон під час руху автомобіля (ВІДЕО).
Фото обкладинки: AFP/Getty Images
Технології

Українські дрони вперше представлять у Парижі на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій. Цього року в ній беруть участь компанії Airbus, Boeing, Rolls-Royce та інші.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Резидент «Дія.City» Ailand Systems представить від України рішення гуманітарного розмінування — безпілотник для виявлення вибухонебезпечних предметів ST1 та сільськогосподарський дрон BEE, який використовуватимуть у землеробстві та моніторингу стану полів.
Читайте також: Окупант здався у полон після точних скидів українських операторів дронів (ВІДЕО)
«Участь Ailand Systems у Paris Air Show — доказ того, що Україна стала ефективною екосистемою для розвитку defense tech та dual use-технологій. Сприятливі податки в “Дія.City” та підтримка держави сприяють масштабуванню компаній, залученню інвестицій і налагодженню партнерств», — зазначив Михайло Федоров.
Міністр підкреслив, що українські інновації, які народжуються під час війни, — від технологій аеророзвідки до дронів-розміновувачів, — можуть бути корисні для багатьох країн світу. На думку Федорова, ці продукти роблять революцію в безпеці, оборонці й цивільному захисті.

Нагадуємо, що піхотинці «Хартії» 40 діб безперервно тримали оборону позиції під ворожими дронами (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова