

Економіка і бізнес
У Вінниці підприємство з виготовлення паркету подолало дефіцит кадрів завдяки гранту
Вінницьке підприємство з виготовлення ламелі та заготовок для паркету подолало дефіцит кадрів завдяки гранту.
Про це повідомили у Міністерстві економіки України.
Розповідається, що підприємиця з Вінниці Наталя Дзюня у бізнесі вже 8 років. Її компанія займається виготовленням ламелі та заготовок для виготовлення паркету. Цей бізнес розпочала під впливом свого чоловіка Миколи Доліщука, який є надійною підтримкою та головним натхненником. На підприємстві працює шість робітників.
«Нам треба, щоб закінчилась війна, щоб повернулись люди, котрі розуміють за що працюють. А зараз маємо допомагати армії та працювати задля стабільної економіки», — так налаштована Наталя.
Читайте також: У селі на городі саджають картоплю, а вона — виноград. Ця вчителька з Полтавщини після закриття школи перетворила свої хобі на бізнес
Наталя прагне наростити обсяги виробництва, який суттєво впав через війну. До війни компанія активно працювала на експорт — 40-60 тонн продукції щотижня відвантажували в Австрію, Словаччину, Литву, Бельгію та інші європейські країни. А зараз – це максимум 40 тонн продукції в місяць.

Щоб забезпечити стабільність виробництва, Наталя подала заявку на грант для переробних підприємств від Мінекономіки. За грантові кошти придбала сушильну камеру, верстати для виготовлення ламелі та паливних брикетів.
У такий спосіб її компанія частково зможе компенсувати експортні втрати та дефіцит кадрів. Брикети в основному реалізовуватимуть в Україні і сусідніх країнах. А з часом цей напрямок має стати таким же прибутковим, як і деревообробка. Наталя активно вивчає ринок і готова розширювати діяльність компанії та забезпечити роботою ще більше людей.
Про грант
З липня 2022 року Уряд запровадив проєкт єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розширення бізнесу. Одна з грантових програм — для переробних підприємств «Новий рівень», за якою підприємці можуть отримати до 8 млн грн на розвиток бізнесу.
Подати заявку на отримання гранту можуть як чинні підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі приймання заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.
Нагадаємо, переселенка з Харкова на грант відкрила на Полтавщині виробництво страв тривалого зберігання.
Також ми розповідали, що завдяки мікрогранту жителька Рівненщини відкрила клінінгову компанію.
Фото: Мінекономіки України.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay