Суспільство
У Вінниці доброволець відкриває пекарню пончиків за мотивами Коцюбинського
Учасник бойових дій донеччанин Михайло Жилін вирішив започаткувати у Вінниці перший у місті фаст-фуд з пончиками Intermezzo за мотивами творів Михайла Коцюбинського.
Про це пише Місто.
За словами Михайла, пончики – це смак його дитинства, що були обов’язковим атрибутом міських прогулянок. Їх куштували з чаєм, за кавою, солодкі і солоні.
А от у вінницьких пекарнях пончиків майже не продають, а отже, конкурентів немає.
“Оскільки ми з дружиною літературознавці, то не згадати про Коцюбинського не могли. Для нас він перша асоціація із Вінницею. Тобто наша пекарня стане таким собі культурним фаст-фудом з певним брендуванням міста”, – каже Михайло Жилін.
Читайте також: ШоТам пропонує пігулку від паніки: будуймо разом антикризову стратегію
Про автора культурного фаст-фуду
Сам Михайло Жилін з Донецька. Там він здобув вищу освіту, одружився, захистив кандидатську з філологічних наук, працював у Донецькому юридичному інституту МВС України, керував трупою музично-драматичного театру. А коли почалася війна, пішов воювати. Під Дебальцево отримав ледь не смертельне поранення, бійця дивом врятували. Після кількох місяців у шпиталі, Михайло отримав запрошення на роботу від Донецького національного університету імені Василя Стуса. Так Жиліни у 2015 році переїхали до Вінниці.
Читайте також: Топ топів: 37 неймовірних українських виробників, які стали героями статей на ШоТам
В університеті Михайло Жилін відпрацював з 2015 по 2018 роки. А потім зрозумів, що хоче мати щось своє. І коли дізнався про школу підприємництва для ветеранів, вирішив спробувати. Пройшов тримісячне навчання за програмою з підприємницької діяльності і його проєкт «Пончики Intermezzo» було визнано одним з найкращих. Очевидно тому місцева влада вирішила підтримати реалізацію цього задуму і запропонувала створити заклад, який буде цікавий не лише для споживачів, але й для туристів.
За словами Михайла, це буде не звичайна пекарня пончиків, а корисний заклад фаст-фуду, який влаштовуватиме екскурсії, перфоманси, майстер-класи.
Читайте також: Як «працює» підводний тактичний блокнот для військових (ВІДЕО)
Нагадаємо, ветеран війни виготовляє екологічні меблі у формі дивовижних тварин.
Окрім того, ветеран війни на Сході України виготовляє тортики та арахісову пасту.
Як ми повідомляли раніше, у прифронтовому Покровську українка розвиває фешн-індустрію.
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі