Суспільство
У Сумах за 11 млн грн відремонтували пологовий будинок: як він виглядає (ФОТО)
У Сумах завершуються ремонтні роботи у пологовому будинку Пресвятої Діви Марії.
За інформацією міської ради, окрім ремонту, вартістю 11 млн грн, подбали й про необхідне обладнання – його закупили на 7 млн гривень.
Зміни відчули як медики, так і пацієнти, адже капітальних ремонтів тут не бачили 40 років. Основною перевагою обидві сторони називають реальний комфорт, умови як вдома, зокрема, наявність санвузла для кожної палати, а не як раніше – один на всіх й на відстані.
«Ми намагались повністю підтримати тенденцію сучасної медицини. Хотіли зробити все, аби жінка почувалась не тільки як на лікуванні, а й як на відпочинку, особливо, це важливо для породіль. Сподіваємось пацієнткам прийдуться до вподоби такі метаморфози», – підкреслила директорка КНП «Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії».
Читайте також: Медреформа на Черкащині: як юрист відкрив приватний медцентр, який не бере коштів з пацієнтів
Як змінилася будівля?
На першому поверсі планують розташувати зону очікування і Wi-Fi та кілька інформаційних табло.
Другий, де відремонтували всі кабінети прийому лікарів, призначений для жіночої консультації, де кваліфіковану медичну допомогу надають не тільки сумчанкам, а й жінкам з інших населених пунктів.
Поверхом вище лікуватимуть жінок з гінекологічними захворюваннями, жінок з малими термінами вагітності або загрозою її переривання. Разом із тим, тут, у відповідності до одного із шести пакетів НСЗУ, надаватимуть стаціонарну нехірургічну допомогу.
На останньому, четвертому поверсі, буде гінекологічне відділення, яке перенесуть зі старого двоповерхового корпусу. Воно вже оснащене необхідним обладнанням, зокрема гістероскопічною ендоопераційною та лабороскопічною системами для проведення стаціонарної хірургічної допомоги у двох великих та двох малих операційних та післяопераційними палатами з реанімаційними ліжками.
Наряду з цим було відремонтовано й актову залу, яку залишається лише облаштувати меблями.
Фото: smr.gov.ua
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі