Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У столиці з’явився реабілітаційний майданчик просто неба для людей із травмами ніг

Опубліковано

У Києві відкрився незвичний реабілітаційний майданчик просто нема. Це пілотний проєкт, що розрахований для реабілітації людей, які мають травми ніг чи ампутації.

Про відкриття майданчика розповіли на фейсбук-сторінці КО «Київзеленбуд». 

Майданчик розташований у сквері біля будівлі Київської міської клінічної лікарні № 4 за адресою вул. Солом’янська, 17. У цій лікарні проходять реабілітацію чимало військових, а також людей, які постраждали внаслідок воєнних дій.

«Реабілітація людей, що мають травми ніг, ампутації – це дуже складний і довготривалий процес як психологічний, так і фізіологічний. Адже слід вчитися заново ходити, відчувати поверхню, різницю між різними покриттями, як то асфальт, бруківка, решітка, розуміти найменші перепади висоти – все те, на що раніше, можливо, навіть не звертали уваги, стає помітним», — йдеться у повідомленні.

Дивіться відеоЛікарі допомогли братам із Горлівки, які дев’ять років жили з болем внаслідок обстрілів

У сквері на площі 192 кв. м комунальники створили тренувальний» майданчик з типів покриття, які найчастіше використовуються у населених пунктах.

Тут поєднано різні види ФЕМу за текстурою, розмірами та укладкою (Профіт, Пасіон, Маргарита, Венеція, Піщаник, Креатив, Старе місто, Ротердам Антик, Квадрат 200х200, Шашка, Плита 300х300, Плита полірована 325х325).

Також додали ділянки з паркувальною решіткою, флатом, шаблонами уваги та руху і невеликий дерев’яний місток. Звісно, встановили також лави, урни по периметру.

«Це новий досвід не лише для Києва, а й для України. Подібні об’єкти є в інших європейських країнах. Проте вони орієнтовані на цивільних. Ми ж сьогодні живемо в умовах війни, коли чимало людей (військових насамперед) мають і психологічні травми, ПТСР. Саме тому так  важливо створювати такі майданчики біля лікарень, реабілітаційних центрів, у більш-менш спокійних і тихих місцях», — йдеться у повідомленні КО «Київзеленбуд».

Нагадаємо, в Одесі запрацював другий реабілітаційний центр для поранених військових Recovery.

Також ми розповідали, що на Львівщині відкрили реабілітаційний центр імені Любомира Гузара.

Фото: facebook.com/zelenbud.

Суспільство

У Миколаєві відкривають Українсько-данський молодіжний дім

Опубліковано

24 січня в Миколаєві запрацює новий простір для молоді — Українсько-данський молодіжний дім. Його офіційне відкриття відзначать подією Åbne Døre — Днем відчинених дверей. Усі охочі зможуть завітати, дослідити простір та познайомитися з командою.

Про це повідомляють організатори.

Дім для молоді

Українсько-данський молодіжний дім стане місцем для ідей, навчання, творчості й співпраці. Тут можна організовувати події, брати участь у тренінгах, працювати над власними проєктами й просто знаходити однодумців. Команда Дому працює для молоді міста й тих, хто хоче творити позитивні зміни у своїй громаді.

Протягом року в Миколаєві реалізували низку програм і ініціатив, зокрема навчання з методів діалогу, грантового менеджменту та локальних проєктів. Серед них — дві хвилі Ambassador Program, учасники яких уже стали частиною активної молодіжної спільноти.

Читати також: В Одесі запрацює єдиний хаб для громадськості

Програма події

Захід відбудеться за адресою: вул. Шевченка, 59.

Активності:

  • 15:30–16:30 — квест «Досліджуй Молодіжний дім»;
  • 16:30–17:00 — міні майстер-класи;
  • 17:00–17:30 — неформальне спілкування та нетворкінг.

Молодь, яка хоче долучитися до ініціатив або просто познайомитися з оновленим простором, може прийти в Дім безкоштовно. Попередня реєстрація за посиланням.

Нагадаємо, що у Львові відкрили три сучасні навчально-виробничі хаби.

Фото: Freepik.

Читати далі

Суспільство

У Києві завершує навчання перша жінка-машиністка метро

Опубліковано

Катерина Єсипчук завершує навчання на спеціалізованих курсах і готується стати першою жінкою-машиністкою електропоїзда у Київському метро.

Про це йдеться в сюжеті Вікна СТБ для телемарафону Єдині новини.

Курси стартували у вересні. У групу зарахували 25 осіб, серед яких було чотири жінки. Проте лише Катерина змогла продовжити навчання — інші дівчата залишили курси через складнощі із графіком, іспитами або рівнем зарплати.

Зараз на курсах залишилося 13 студентів. Вони отримують стипендію в розмірі 8 тисяч гривень щомісяця та проходять інтенсивне навчання, що включає теорію й практику.

Читати також: «У відповідальній роботі гендер не має жодного значення»: як працює перша жінка-машиністка харківської підземки

Навчання, що вимагає витримки

Щодня студенти слухають лекції по чотири заняття п’ять разів на тиждень. Практична частина відбувається в тунелях метро — під наглядом досвідчених інструкторів студенти вчаться керувати поїздом.

«Машиніст працює один у тунелі. У критичній ситуації допомогти може тільки власна підготовка та витримка», — пояснює один із викладачів.

Подолання стереотипів

Катерина зізнається, що іноді стикається з упередженнями з боку колег. Однак її це не лякає.

«Дехто вважає, що жінкам тут не місце. Але, вибачте, доведеться звільнити місце. Ми можемо керувати поїздом так само, як і чоловіки. Наші руки й ноги працюють не гірше», — впевнено каже вона.

Нагадаємо, що до Львова везуть безбарʼєрні трамваї зі Швейцарії.

Фото: кадр з сюжету Вікна СТБ.

Читати далі

Суспільство

Українських моряків звільнили з полону єменських хуситів

Опубліковано

Трьох українських моряків, членів екіпажу вантажного судна Galaxy Leader, евакуювали з полону єменських хуситів. Операцію зі звільнення провели спільно Головне управління розвідки Міністерства оборони та Міністерство закордонних справ за підтримки султанату Оману.

Про це повідомили в ГУР МО.

Рік перемовин

Хусити захопили українців разом із судном у Червоному морі 19 листопада 2023 року. Тоді вони затримали корабель, який, за словами прем’єра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, використовувала британська фірма. Серед 25 членів екіпажу, окрім українців, перебували болгари, мексиканці та філіппінці.

Звільнення моряків стало результатом тривалих неофіційних перемовин, які тривали понад рік. Перший контакт із полоненими вдалося встановити лише 3 квітня 2024 року, а 22 січня 2025 року українців нарешті повернули додому.

Нагадаємо, що з російського полону повернули 25 важкохворих та поранених українців (ФОТО).

Фото: Depositphotos.

Читати далі

Шопочитати