

Суспільство
У старовинній ратуші на Львівщині зроблять хостел для туристів
У селі Нове Місто, що у Старосамбірському районі Львівщини, реставрують ратушу початку XX століття у стилі модерн. Тут діятимуть музей, старостат, туристичний центр, місця для відпочинку мандрівників.
Про це Zaxid.net розповів голова Добромильської ОТГ, до якої входить Нове Місто, Петро Куляс.
За його словами, ідея реазовуэться в межах проэкту “CowBoyky: Український дикий захід”.
Раніше у ратуші був народний дім і бібліотека. Тепер тут планують облаштувати ще краєзнавчий музей, старостат і місця відпочинку для туристів. На вежі буде оглядовий майданчик.
Читайте також: Сміття, що рятує: як краєзнавець з Сумщини відновлює пам’ятку ХІХ сторіччя
На реставрацію Новоміської ратуші треба близько 16 мільйонів гривень. Цьогоріч мають виділити 6 мільйонів: 3 млн грн – з проєкту CowBoyky, 2 млн грн – з місцевого бюджету ОТГ і ще мільйон планують скерувати з обласного бюджету.

Насамперед у ратуші замінять дах і облаштують кімнати. Друга черга робіт – це ремонт фасаду і першого поверху. Роботи на пам’ятці архітектури місцевого значення триватимуть до кінця 2021 року.
За проєктом “CowBoyky: Український дикий захід”, 90% вартості якого фінансує Європейський Союз (майже 1 млн євро), на Старосамбірщині вже два роки створюють туристичний кластер. Тут традиціям бойківської культури вирішили додати екзотики ковбоїв американського Дикого Заходу.
Читайте також: Новий рік у Києві. Як святкуватиме столиця в умовах пандемії
За словами керівника проєкту “CowBoyky” Дмитра Якимця, в ратуші після реставрації планується облаштувати місця відпочинку хостельного типу. Це буде 6 гостьових кімнат на другому поверсі для ночівлі туристів. На першому поверсі – туристичний центр.

Читайте також: 5 (не)очевидних кроків, які допоможуть рестораторам пережити коронакризу
Нагадаємо, у Вінниці розробили перший в Україні міський стандарт гостинності: у чому його суть.
Усі фото: zaxid.net.

Суспільство

Велетенську скульптуру “командира трансформерів” Оптімуса Прайма помітили у передмісті Києва, в Борисполі. Автором виявився колишній АТОвець, а нині підприємець Валерій Нікітюк, який вже не уявляє свого життя без нового хобі.
Про це пише Великий Київ.
Валерій Микитюк був звичайним зварювальником з Борисполя. Після початку російсько-української війни чоловік взяв у руки зброю та став на захист рідної країни. Згодом, демобілізувавшись, чоловік патрулював з друзями вулиці рідного міста. Аж поки одного разу від його товариша поступила пропозиція “створити щось прикольне”, тож вони разом почали перебирати відомих персонажів мультфільмів та шукати ідею для втілення.
Першими витворами Валерія стали мультгерої Валлі та Єва. Вони принесли майстру не аби-яку славу в рідному місті, а прохання створити нові інсталяції почали сипатись дедалі частіше. Після цього на вулицях Борисполя почали з’являтись й інші скульптури, як от собака-охоронець з рушницею та чеширський кіт.
Таким чином, перш ніж створити триметрову скульптуру Оптімуса Прайма, майстер вже мав певний досвід за плечима. За його словами, над “трансформером” працював чотири місяці, у роботі використовував понад півсотні деталей.

“Кожну деталь виготовляли власноруч, без креслень та ескізів. Найскладнішою виявилась робота над головою, а саме – над обличчям. Доводилось багато підбирати елементів, вирізати, вигинати. Це доволі кропіткий процес”, – розповідає подробиці виготовлення скульптури майстер.
На цьому чоловік не планує зупинятись. У його майстерні наразі ведеться робота над Беззубиком з мультика “Як приручити дракона” та Бамблбі з “Трансформерів”.

Валерій зізнається, що основна мотивація у роботі над мультперсонажами для нього – його маленький син.
Нові роботи будуть презентовані на виставці вже за кілька місяців. А його найбільша мрія зварювальника – власна арт галерея, де він хоче зібрати усі свої витвори.
Читайте також: «Мені в свою». Сім українських брендів, де можна придбати екогорнятка
Нагадаємо, одеський майстер створив коника з металобрухту.
Усі фото: bigkyiv.com.ua.
Суспільство

У Києві в ботсаду зацвіла пальма Лівістона, повідомили на сторінці туристичного сайту Dobre Club.
Зазначається, що пальма Лівістона названа на честь Патріка Мюррея, лорда Лівінгстонського, який привіз її з Австралії та висадив у своєму саду.
У природі ці пальми рідко досягають висоти більшої від 25 метрів. Пальма має вік понад 200 років та проживає у 30-метровому кліматроні, який був створений саме для її комфортного розташування у нас в Україні.
Читайте також: «Мені в свою». Сім українських брендів, де можна придбати екогорнятка
Саме ця пальма у віці десь приблизно років 30-40 перетнула чи не пів України на підводі.

За вказівки першого директора Ботанічного саду Траутфеттера її перевезли із Кременця: із ботанічного саду Кременецького ліцею до Києва у новостворений ботанічний сад при університеті Святого Володимира.

У період першої і другої Світових воєн ботанічний сад постраждав. Особливою небезпекою було руйнування скляних стін оранжерей. Завдяки зусиллям працівників ботсаду під керівництвом тодішнього директора О.В. Фоміна більшість рослин вижили… замотані в куфайки та ковдри рятівників.
Читайте також: Фермер з Київщини вирощує екзотичну причасникову цибулю

Пальма Лівінгстона гарно розмножується насінням. Щоправда, в ботсаду вона насіння не дає – для цього треба партнер на життєвій ниві чи то просторі. Але купивши насіння можна виростити це чудо природи в себе вдома. А ще й подейкують, що ці рослини очищують повітря.
Нагадаємо, меценат подарував Одесі 400 сосен.
Як ми повідомляли раніше, 150-річний дуб у Львові стане ботанічною пам’яткою природи.
Усі фото: facebook.com/dobreclub.
Суспільство

Cittart – це український арт-стартап, який об’єднає художника із покупцем і допоможе мистецтву розвиватися.
Cittart – це мобільний додаток із місією змінити сприйняття мистецтва. Це перший і єдиний подібний майданчик з можливістю продати і придбати твори сучасного українського митця, та в одному місці ознайомитися із роботами провідних галерей.
Cittart робить мистецтво доступнішим та дає можливість поціновувачам придбати картину, скульптуру або інший арт об’єкт для себе, на подарунок або як довгострокову інвестицію.

Автори проєкту, Дарина Момот та Георгій Варданян, запропонували учасникам ринку візуального мистецтва зручний та інтуїтивний інтерфейс, деякий “гібрид” між Pinterest та Instagram. На їхню думку, для тих, хто створює та шукає “образи”, це ідеальний формат подачі інформації.
Запуск платформи відбудеться у вигляді онлайн-презентації. Презентацію заплановано на лютий 2021.
Читайте також: «Мені в свою». Сім українських брендів, де можна придбати екогорнятка
Нагадаємо, українці створили оригінальний музичний інструмент із каналізаційних труб: як він звучить.
Як ми повідомляли раніше, підземний перехід у Києві перетворили на мистецький простір: як він виглядає.
Також у Вінниці з’явився новий простір для мистецьких подій.
Усі фото: cittart.app.