Суспільство
У США випробовують український танк Т-84
У Сполучених Штатах Америки на одному з полігонів випробовують український основний бойовий танк Т-84.
Про це пише Мілітарний.
Зазначається, що з огляду на опубліковані світлини перевірялася помітність танка Т-84 у тепловізійний приціл в різних умовах експуатації.
Бойова машина була зафіксована на знімках у кількох ракурсах. У лютому 2021 року, стало відомо, що армія США направила основний бойовий танк Т-84 українського виробництва на полігон Юма, головний випробувальний центр армії.
Читайте також: «Військові теж бояться стоматологів». Як лікар з Одещини Анатолій Стодола рятує зуби українських бійців на передовій
Раніше опублікували фотографію танка Т-84, також відомого як модернізована версія Т-80УД, на полігоні Юма в Аризоні.
Український танк із комплектом активного захисту «Дрозд» був помічений на майданчику YPG Threat Systems & Target Simulation. У США машини використовуються для навчання американських військ і випробувань нових типів зброї.
Про танк
Перший дослідний зразок Т-84 був випущений в 1994 році, і в тому ж році було вирішено побудувати ще кілька машин. Після успішного завершення великої програми випробувань в кінці 1990-х років танк Т-84 поступив на озброєння української армії в 1999 році.
«Дрозд» є першим радянським серійним комплексом активного захисту, створеним протягом 1977-1982 років. Ця система була розроблена для захисту від протитанкових керованих ракет і протитанкових гранат. Комплекс використовує радарні датчики міліметрового діапазону на кожній стороні башти танку для виявлення снарядів які наближаються. Він забезпечує максимальне перекриття і захист передньої 60-градусної частини башти.
Нагадаємо, модернізовані українські БТР-4 вперше залучають до міжнародних навчань Combined Resolve.
Фото: mil.in.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі