Технології
У селі на Запоріжжі встановили вуличні ліхтарі на сонячних батареях
У селі Володимирівському Широківської ОТГ встановили 10 ліхтарів на сонячних батареях у рамках проєкту з енергозбереження.
Це – великий експериментальний проєкт з енергозбереження керівництва Широківська об’єднана територіальна громада, виділення коштів на який одноголосно підтримали депутати на одній з останніх сесій.
“Загальна вартість проєкту – близько 190 тисяч гривень. Це середні за вартістю лампи, разом з акумуляторами та сонячними батареями, монтаж системи і її обслуговування”, – повідомляють у пресцентр громади.
Читайте також: Лікарня встановила сонячні панелі й економить 300 тис. гривень на рік
Суть програми з впровадження альтернативного освітлення у громаді – мінімізувати витрати на енергоносіях. Такі ліхтарі на сонячних батареях не потребують жодних подальших витрат в обслуговуванні і зводять до нуля оплату за електроенергію. Зараз експерти оцінюють ефективність роботи батарей у нічний період, в мінусову температуру фіксуватимуть показники дальності і яскравості освітлення.
Основна вимога – аби ємність батарей вистачало на освітлення вулиць до самого ранку.
В ОТГ кажуть, що тестування системи відбуватиметься впродовж кількох місяців – за позитивних показників аналогічне альтернативне освітлення буде поступово впроваджено і на інших вулицях населених пунктів громади.
Крім того, у 2019 році продовжиться планова робота з підключення сіл громади до освітлення, заміна ламп, обстеження системи.
Технології
На Харківщині презентували нову машину для механізованого розмінування регіону на базі Центру координації протимінної діяльності при Харківській ОВА.
Про це повідомив очільник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
Особливості машини
Техніку створили харківські інженери на основі української техніки. Вона відповідає європейським стандартам безпеки та ефективності. Машина коштує 450 тисяч євро, що, за словами Синєгубова, утричі дешевше за імпортні аналоги.
Читайте також: Бійці ГУР евакуювали зі Зміїного 15 кошенят та котів (ФОТО)
Нову техніку ремонтуватимуть дешевше й оперативніше, тому що запчастини та компоненти до неї виробляють в Україні.
Фахівці оснастили машину для розмінування:
- двигуном потужністю 320 кінських сил;
- гусеничними та опорними котками;
- гідравлічною системою (вона дозволяє підіймати робочий механізм та заїжджати машині на трал для транспортування).
Як працюватиме техніка
Робочий механізм можна обладнати змінними деталями: ланцюгами з молотками або фрезою для заглиблення у ґрунт на глибину до 30 сантиметрів. Це дозволятиме знищувати боєприпаси, зокрема протитанкові міни.
Читайте також: Зв’язок на полі бою: в «Армія+» запустили нове навчання (ВІДЕО)
«Завдяки такій техніці ми зможемо пришвидшити цей процес, убезпечити саперів та симулювати розвиток українського виробника. Готові ділитися досвідом Харківщини на всеукраїнському рівні, адже виклики з розмінуванням актуальні не тільки в нашій області», — написав керівник Харківської ОВА.
Раніше ми писали, що через Дію можна буде зареєструвати операторів з розмінування: що зміниться.
Фото: пресслужба ХОВА
Коментарі
Технології
Які сервіси з’являться на порталі
- Первинна сертифікація;
- повторна сертифікація;
- розширення сфери сертифікації.
Коментарі