Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Рівному відкрили унікальний Центр для безхатьків

Опубліковано

У Рівному запрацював оновлений Центр для безпритульних. Його відкрили для людей без постійного місця проживання, а також осіб із складними життєвими обставинами. Він розрахований на 40 осіб, ще стільки ж може розмістити і пункт обігріву, повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Соціальний хостел

Окрім найнеобхіднішого, тут безхатченки зможуть отримати медичну, психологічну і правову допомогу. Є можливість відновити документи і продовжувати своє життя.

“Такого Центру просто фізично не існує в Україні. Це єдиний комунальний заклад, який надає послуги із підтриманого проживання. Це так званий соціальний хостел з кращими умовами, де є можливість приготування їжі, є пральня та душові. Сподіваюсь, що новий Центр налаштує цих людей на зміну свого життя”, – розповіли в ОДА.

Читайте також: Найкращий водій України врятував 400 людей

Безхатченкам такі зміни подобаються – у новому притулку є гаряча вода, простора кухня. Є кімнати для чоловіків та жінок, облаштували кабінет перукаря та бібліотеку.

Масштабна реконструкція

Старе приміщення притулку працювало по вулиці Дубенській з 1999 року на базі недіючого дитячого садочка. На той час це був перший подібний заклад в Україні. У приміщенні тіснилося декілька організацій соціального спрямування. Обласна влада прийняла рішення розселити ці структури та відновити дитсадок.

Читайте також: Українка потрапила у ТОП-100 жінок світу, які надихають

Практичні роботи з реконструкції будівлі на вул. Жоліо-Кюрі розпочалися у 2017 році. Приміщення реконструювали та додатково добудували другий поверх, на що спрямували більше 6 млн. грн. Половину суми виділи з Державного фонду регіонального розвитку, близько 2 млн. – з обласного бюджету та 500 тисяч – з міського.

На сьогодні у новому закладі працює адміністрація обласного центру з надання соціальних послуг, а також 4 відділення – надання послуг з харчування та нічного перебування бездомних, обліку бездомних осіб та підтриманого проживання, надання соцпослуг особам з інвалідністю, пенсіонерам, іншим найбільш незахищеним верствам населення, надання послуг з перевезення.


Коментарі

Суспільство

Євген Клопотенко підтримав дружину полеглого захисника

Опубліковано

Галина Дутчак, дружина загиблого військового, зустрілася з Євгеном Клопотенком в одному з львівських закладів.

Про зустріч із відомим кухарем попросила її донька Софія у соцмережі «Х» (Твіттер).

Дівчина написала в коментарях під дописом Клопотенка, що він дуже подобається її мамі, і вона хоче з ним зустрітися. Клопотенко відповів: «Софіє, напишу вам в особисті, все зробим».

Image
Скриншот переписки Євгена та Софії у соцмережі «Х» (Твіттер).

Про бажання зустрітися Софія написала 17 вересня і вже наступного дня її мама та Євген Клопотенко разом снідали.

«Доця, я просто в шоці, аж дихання спирає»,написала Софії мама.

Image
Скриншот посту Софії у соцмережі «Х» (Твіттер).

Тарас Дутчак став на захист України 15 березня 2022 року. Він був командиром відділення стрілецького взводу. Чоловік загинув 15 жовтня 2023 року під час бойового завдання в Ізюмському районі Харківської області.

Фото обкладинки: Фейсбук-сторінка Євгена Клопотенка

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Друкарня «Фактор-Друк» відновлює свою роботу

Опубліковано

У Харкові відновлює роботу друкарня «Фактор-Друк», яку росіяни зруйнували 23 травня ракетним обстрілом.

Про це повідомляють у сюжеті «Радіо Свобода».

Наразі друкарня готує підручники до нового навчального року та набирає на роботу нових співробітників. Але «Фактор-Друк» поки не може провести повний цикл виготовлення книжок. Тому надруковані книжки передають іншим друкарням, аби ті зробили обкладинки й передали у магазини та школи.

«Зараз основне, що ми можемо, — це друкувати. Ми друкували “Історію України“, Всесвітню історію, Фізику, Мистецтво, взагалі багато підручників. До цього був 7 клас, а зараз ми друкуємо 1–2 клас», — розповіла генеральна директорка друкарні Тетяна Гринюк.

Читайте також: Україна вперше візьме участь у Міжнародному книжковому ярмарку «Liber» в Іспанії

Вона додає, що основне влучання було в палітурний цех, який знищили. Та зараз уже провели демонтажні й монтажні роботи та відновили дах, стелю і стіни.

Нових співробітників друкарні допомагали вчити колеги з інших підприємств. Вони навчали працівників та давали їм можливість стажуватися, аби ті були готовими до роботи у «Фактор-Друк».

Нагадаємо, що редакція ШоТам готувала добірку своїх улюблених книжок від видавництва Vivat, яке входить до холдингу «Фактор», як і сама друкарня.

Фото: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Шахтар» придбав квартиру для родини, яка постраждала від ракетного удару в Краматорську (ВІДЕО)

Опубліковано

Футбольна команда «Шахтар» придбала квартиру для родини 13-річної Яни Степаненко, яка постраждала під час ракетного удару по вокзалу Краматорська. Тоді Наталя Степаненко — мама двійні — втратила ліву ногу, а її дочка Яна — обидві нижні кінцівки.

Їхню історію дивіться у відео ШоТам.

Після року реабілітації у США родина повернулася до України. І завдяки футболістам «Шахтаря» має новий дім.

На новосілля до сім’ї завітав капітан «Шахтаря» Тарас Степаненко. Він передав їм особливий подарунок — шарф «гірників», який воїни ЗСУ врятували з одного з будинків у рідному для сімʼї Степаненків селищі Нью-Йорк на Донеччині.

Фото: ШоТам

Нагадаємо, що цьогоріч Яна брала участь у всесвітньо відомому Бостонському марафоні. Вона пробігла на ротезах пробігла відстань у 5 кілометрів і втілила мрію пораненого воїна. Дівчинка зібрала понад 500 000 гривень на протез для військового.

Фото: «Шахтар»

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство4 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство2 місяці тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...